Po III jaunimo forumo „Mano supergalios skaitmeninėje erdvėje?“

Langas į pasaulį – išmanusis įrenginys – šiandien yra kone kiekvieno jauno žmogaus delne. Praveriu jį – ir galiu mėgautis tuo, ką žmonija sukuria kasdien. Prisiliečiu prie mažyčio ekrano ir keičiu skaitmeninę erdvę – kuriu, bendrauju, mokausi, dirbu, o gal pramogauju ar tik stebiu, ką kuria ar veikia kiti. Kaip išvengti rizikų ir grėsmių, su kuriomis skaitmeninėje erdvėje kasdien susiduria daugybė pasaulio gyventojų ir kaip elgtis, kad galėčiau mėgautis technologijų teikiamais privalumais  – apie tai buvo kalbama gegužės 26 d. jaunimo forume „Mano supergalios skaitmeninėje erdvėje?“.

Forumą vedė puikios lektorės, skaitmeninės etikos centro įkūrėjos, komunikacijos ekspertės Rasa Jauniškienė ir Renata Gaudinskaitė. Forume dalyvavo 70 dalyvių: Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos devintokai ir dešimtokai, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos dešimtokai, Kauno Jono Pauliaus ll gimnazijos devintokai ir kt. Smagu, kad vis daugiau forumuose dalyvauja ir mokytojų.
Forumas buvo geras, įdomus, informatyvus, nenuobodus…

Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos informacinių technologijų mokytojos atsiliepimas apie forumą:
Labai ačiū už vakarykštį forumą. Puikios lektorės, paskaitos medžiaga pritaikyta mokiniams, bet per daug nesupaprastinta. Vaikams labai patiko užduotys, galėjo būti ir daugiau.

Mokinių atsiliepimai taip pat puikūs. Kai kurie iš jų:

  • Buvo įdomu išgirsti kitų žmonių istorijas ir t.t.
  • Labiausiai patiko konkretūs pavyzdžiai ir apklausa.
  • Buvo įdomu sužinoti naujų dalykų apie internetą, labai įdomu buvo atsakinėti į klausimus Slido platformoje.
  • Labai įdomus teiginys buvo apie skalę su narkotikais ir cukrumi, labai geras palyginimas. Nuobodu nebuvo, viskas vyko labai greitai, nesinorėjo nieko praleisti, parinkta labai gera informacija.
  • Paskaita tikrai buvo įdomi. Nebuvo nuobodu, nes buvo labai malonus lektorių pasakojimas ir visos informacijos išdėstymas.
  • Daug ką išgirdau naujo, o nuobodžiausia – tai nieko nebuvo, patiko man viskas.

Mokiniai apie forumą išreiškė savo nuomonę lektorių parengtoje anoniminėje apklausoje, apklausos rezultatus galima pasiskaityti čia.

Daiva Asad
Projekto „Saugesnis internetas“ veiklų koordinatorė