Prasidėjo mokymai „Medijos ir nacionalinis saugumas: iššūkiai ir galimybės“

Portalo lrytas.lt redaktoriaus ir direktoriaus Tautvydo Mikalajūno paskaita „Kaip parašyti gerą straipsnį: žurnalistinio darbo užkulisiai, rizikos ir „fake news“ (liet. netikros naujienos)“ 2021 m. gegužės 27 d. prasidėjo saugesnio interneto ambasadoriams ir besidomintiesiems saugesnio interneto ambasadoriaus veikla mokykloje skirti mokymai „Medijos ir nacionalinis saugumas: iššūkiai ir galimybės“. Plačiau apie ją – portale lrytas.lt (nuoroda).

Mokymai organizuojami įgyvendinant Europos infrastruktūros tinklų priemonės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis finansuojamo telekomunikacijų sektoriaus saugesnio interneto projektą „Saugesnis internetas: draugiskasinternetas.lt IV“.

Mokymuose paskaitas skaitė, diskutavo ir dalijosi patirtimi įvairių su medijomis ir nacionaliniu saugumu susiję atstovai.
Verslo atsparumo ekspertas Edvinas Kerza apžvelgė paskutiniųjų 5-erių metų Lietuvos kelią kibernetinio saugumo link, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos IT mokytoja ekspertė Renata Babravičienė dalijosi vaizdinių istorijų kūrimo interaktyvaus turinio platformos (genial.ly) panaudojimo galimybėmis, skatinant mokinius daugiau sužinoti apie medijas per praktinius pratimus ir žaidimus.
Apie atsakingą sistemų spragų atskleidimą – vadinamųjų „baltosios skrybėlės hakerių“ (angl. white hat hackers) vaidmenį kalbėjo Sigita Laurinčiukaitė, KAM Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų politikos grupės patarėja, ir Tomas Rudis, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro informacinių technologijų ir ryšių saugumo specialistas; su pilietinio pasipriešinimo samprata ir pagrindais supažindino Gintautas Jakštys, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyriausiasis specialistas.
Mokymų dalyviams kalbėjo ir Nacionalinės švietimo agentūros, vykdančios projektą, darbuotojos: projekto vadovė Salomėja Bitlieriūtė – apie metodinę pagalbą mokytojui, dirbančiam medijų raštingumo ir nacionalinio saugumo srityje, Daiva Asad pristatė veiklas jaunimui, Giedrė Čiapienė vedė mokymus, aptarė su dalyviais jų savarankiškas užduotis ir tolesnių mokymų svarbą.

Iki liepos 1 d. dar vyks dveji mokymai:

Mokymai vyksta nuotoliniu būdu vaizdo transliacijoms skirtoje platformoje nuo 13 iki 17.15 val. Visa mokymų trukmė – 18 akad. val., iš jų 7 akad. val. skirtos savarankiškam darbui.

Konkreti mokymų programa ir prisijungimo nuoroda bus išsiųsta el. paštu užsiregistravusiems į mokymus dalyviams likus dienai iki renginio pradžios

Giedrė Čiapienė,
Švietimo pagalbos departamento
Mokyklų veiklos plėtros skyriaus metodininkė
Saugesnio interneto ambasadorių koordinatorė
Tel. 8 658 18 319
El. p. Giedre.Ciapiene@nsa.smm.lt