Moksleiviai iš visos Lietuvos rinkosi „CYBERteens“ renginyje Kaune: generavo saugesnio interneto idėjas.

Saugesnio interneto savaitės renginio „CYBERteens“ tiesioginėje transliacijoje iš Kauno „Žalgirio“ arenos: net 19 komandų iš visos Lietuvos kūrė idėjas, kaip virtualią erdvę padaryti saugesne.

Kauno „Žalgirio“ arenoje įsikūrusio restorano „Sala“ renginių erdvėje nuo ankstyvo vasario 11-osios ryto iki vakaro dalyvavo ir idėjas generavo daugiau kaip 100 dalyvių iš visos Lietuvos – Kauno, Vilniaus, Alytaus, Jurbarko, Rokiškio, Šilutės ir kitų regionų. Neregistruoti dalyviai į renginį buvo kviečiami atvykti nuo 15 val., kuomet čia vyko idėjų pristatymas ir uždarymo ceremonija. Šiemet Saugesnio interneto diena Lietuvoje buvo minima jau 17-ąjį kartą

Renginio metu dalyvių laukė rimti iššūkiai!

Iš moksleivių, jų mokytojų ir tėvų suburtos komandos pasirinko po vieną temą iš 6-ių pasiūlytų iššūkių ir bandė iki renginio pabaigos sugeneruoti idėjas, kaip spręsti vieną iš šių aktualių problemų. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) dalyviams metė iššūkį pagauti ir priduoti užterštą turinį. Nacionalinė švietimo agentūra – iššūkį ugdyti atsakingą elgesį internetinėje erdvėje. Asociacija „Langas į ateitį“ – iššūkį edukuoti žmones apie privačių duomenų saugumą internete. „Vaikų“ linija“ – iššūkį sumažinti žeminančių komentarų skaičių internete. ACBC – Address Cyberbullying By Creating Concious Online Community – iššūkį mažinti internetines patyčias. Renginio informacinis partneris naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ – iššūkį atpažinti ir pranešti apie netikras naujienas.

Renginio pabaigoje buvo paskelbtos komisijos atrinktos tvariausios idėjos, kurios tęs savo gyvavimą toliau ir turės galimybę parengti pilotinį variantą startui virtualioje interneto erdvėje.

Daugiau informacijos apie veiklas, apie jų naudą mokykloms ir mokiniams, apie nugalėtojus ir jų idėjas bei neįtikėtinus prizus, kviečiame skaityti renginio informacinių draugų ir tiesioginės transliacijos organizatorių portale Kas vyksta Kaune.

Informacija apie renginį anglų kalba

Renginio foto galeriją kviečiame peržiūrėti projekto Facebook paskyroje

Video apie vykusį renginį Lietuvių kalba:

Video apie vykusį renginį Anglų kalba:

Renginio akimirkos:

Dėkojame visiems prisidėjusiems!

Projekto „Saugesnis internetas“ komanda