Kviečiame apžvelgti Saugesnio interneto savaitės veiklas, iniciatyvas, renginius! DALYVAUKITE!

Veiklų sąrašas bus nuolat atnaujinamas, papildomas detalesne informacija. Kviečiame Jus ne tik sekti informaciją, tačiau veiklų sąrašą papildyti ir savo organizuojamomis veiklomis. Rašykite mums el.pašto adresu aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt ir Jūsų veiklą įtrauksime į sąrašą.

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
(pokalbiai, viktorina)
2020 vasario 10-14 d.

Saugesnio interneto projektas minėdamas Tarptautinę Saugesnio interneto dieną 2020 Lietuvoje ir daugelį metų bendradarbiaudamas su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija (http://www.lrt.lt/) laidos „Labas rytas, Lietuva“ žiūrovus kvies dalyvauti viktorinoje.

Visą savaitę, vasario 10-15 d. žiūrovai paskambinę į laidą „Labas rytas, Lietuva“ ir teisingai atsakę į vedėjų pateiktą klausymą, turės galimybę laimėti prizus su projekto „Saugesnis internetas“ simbolika.

Taip pat savaitės metu žiniasklaidoje aktyviau bus akcentuojama saugaus elgesio internete svarba: straipsniai, informacija akcijos partnerių ir draugų socialiniuose tinkluose bei jų interneto svetainėse, pranešimai spaudoje, straipsniai interneto naujienų svetainėse bei švietimo portaluose.

Saugesnio interneto savaitė Lietuvos viešosiose bibliotekose
2020 vasario 10-14 d.

Visą savaitę, vasario 10-15 d. daugelyje Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų vyks įvairios edukacinės saugesnio elgesio internete veiklos: interaktyvūs užsiėmimai apie asmens duomenis, nuotraukų skelbimą internete, saugių slaptažodžių dirbtuvės, realių situacijų nagrinėjimas, mokomieji renginiai, kurie padės atkreipti dėmesį į savo saugumą interneto erdvėje.

Daugiau informacijos apie vyksiančias veiklas kviečiame teirautis Jums artimiausioje bibliotekoje.

Festivalis „Nepatogus kinas“ su asociacija „Langas į ateitį“
Filmo „Interneto valytojai“ seansai viešosiose bibliotekose
2020 m. vasario 10-15 d.

Saugesnio interneto savaitės metu dalyje Lietuvos viešųjų bibliotekų vyks filmo „Interneto valytojai“ (angl. k. „The Cleaners“, N-16) peržiūros seansai.

Kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien Silicio slėnio kompanijoms iš Filipinų dirbantys „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina:

 • kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas;
 • kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo;
 • kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.
 • Apie tai ir daugiau – dokumentiniame filme „Interneto valytojai“. Daugiau informacijos apie filmo seansą kviečiame teirautis artimiausioje viešojoje bibliotekoje.

Kūrybinės dirbtuvės „CYBERteens“
2020 m. vasario 11 d., Kauno Žalgirio arena

Šiemet vyresnių klasių moksleiviai kartu su šeimomis, mokytojais ir draugais taps aktyviais saugesnio interneto kūrėjais renginyje „CYBERteens“. Net 20 atrinktų komandų priims saugaus interneto iššūkius ir padedant ekspertams sukurs dvidešimt skirtingų saugesnio interneto idėjų.

Renginį organizuoja projekto „Draugiškas internetas“ vykdytojai: Nacionalinė švietimo agentūra, LR Ryšių reguliavimo tarnyba, asociacija „Langas į ateitį” ir VšĮ „Vaikų linija”, bendradarbiaujant su socialinių inovatorių bendruomene „ChangeMakers‘ON“.

Vykusio renginio nuotraukas kviečiame peržiūrėti projekto facebook paskyroje.

Dėl dalyvio pažymų ar laimėtojų pažymėjimų kreiptis el.p. neringa@europe-institute.com

Transliacija internetu „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“
Asociacija „Langas į ateitį“ su projektu „Prisijungusi Lietuva“
2020 m. vasario 13 d. 11:00 val.

Sekstingas (anglų k. žodžių sex ir texting junginys) tai – seksualaus turinio žinučių, apnuoginto kūno vaizdų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis skaitmeninėmis technologijomis. Sekstingo proveržis yra neatsiejamas nuo išmaniųjų įrenginių, socialinių tinklų, pažinčių programėlių progreso ir dažniausiai suvokiamas kaip simpatijos, seksualumoišraiška, pažinties mezgimas ar santykių išlaikymas, flirtas, žaidimas.Savanoriškai siunčiamas erotinis vaizdas ar tekstas mylimam žmogui, nesitikint, kad jį pamatys kiti žmonės. Šis bendravimo pobūdis itin populiarus paauglių tarpe, tačiau neretai gali virsti virtualaus intymumo spąstais.

 • Kas nutinka, kai meilė baigiasi ir santykiams pašlijus erotiniai vaizdai yra paviešinami?
 • Kada sekstingo „žaidimai“ gali tapti nusikaltimu?
 • Kaip elgtis nukentėjus ir kur kreiptis pagalbos?

Pokalbio moderatorius: radijo laidų vedėjas Richardas Jonaitis

Dalyvauja: VšĮ “Vaikų linija” psichologė Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė, Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergej Chaniutko.

Informaciją kviečiame sekti interneto tinklapyje https://www.prisijungusi.lt/renginiai/saugesnio-interneto-savaite-2020/

Transliacija internetu „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“
Asociacija „Langas į ateitį“ su Lietuvos bankų asociacija
2020 m. vasario 11 d. 11:00 val.

Be interneto savo kasdienybės jau nebeįsivaizduojame tikriausiai kiekvienas. Statistikos duomenimis, 73 proc. 16-74 metų Lietuvos internautų juo naudojasi kasdien. Dažniausiai – bendravimui, informacijos paieškai ir bankininkystei: bankų paslaugos jau seniai prieinamos visur, kur veikia interneto ryšys. Tačiau į tendencijas žvalgosi ir sukčiai, vis dažniau ieškantys patiklių aukų virtualioje erdvėje.

 • Kokie yra dažniausi sukčiavimo būdai ir kaip išsaugoti budrumą?

Seminaro metu ekspertai pasidalins pavyzdžiais bei patarimais, kurie gali apsaugoti jūsų duomenis ir finansus.

Pokalbio moderatorius: Mantas Zalatorius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas.

Dalyviai: Lietuvos banko ir komercinių bankų ekspertai.

Pokalbį kviečiame stebėti tiesiogiai: https://www.youtube.com/watch?v=j9tiAuLHeSw

Pokalbis „Influenceris“ – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?“
2020 m. vasario 10 d. 13:00 val.

Diskusija jaunimui aktualia tema apie apie socialinių tinklų iššūkius, nuomonės formuotojų gyvenimo būdą.

Realybė prieš virtualią realybę. Nematoma socialinių tinklų pusė. Skaitmeninės erdvės pavojai. Su kokiais iššūkiais susiduria žinomi Lietuvos influenceriai?

Diskusijos moderatorius: televizijos ir radijo laidų vedėjas Lukas Keraitis

Diskusijos dalyviai: nuomonės socialiniuose tinkluose formuotojas Naglis Bierancas, radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė – Bandita, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.

Vykusio pokalbio įrašą kviečiame žiūrėti
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=rIIw0VlVK6k&feature=emb_logo

Renginys „Digital Lithuania Academy Forum #2: (Un)protected data“
„Kurk Lietuvai“ kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija
2020 m. vasario 11 d. Europos namuose

(Un)protected data – tai antrasis „Digital Lithuania Academy“ forumas, kuriame bus kalbama apie kibernetinį saugumą, kas tai yra, kodėl tai svarbu kiekvienam viešojo sektoriaus darbuotojui, ir kur turėtume keliauti toliau. Kitaip tariant, kaip galime saugiai naudotis technologijomis ir apsaugoti savo bei kitų duomenis?

Renginyje, pranešimų ir dirbtuvių metu, bus nagrinėjami klausimai:

 • Kokie kibernetinio saugumo įgūdžiai yra svarbūs valstybės tarnautojų darbe?
 • Kodėl svarbu mokėti saugiai elgtis skaitmeninėje erdvėje ir kokios pasekmės gresia šio įgūdžio neturint?

Šis forumas yra nemokamas renginys orientuotas į viešojo sektoriaus darbuotojus, tačiau atviras visiems.

Visą renginio informaciją ir registraciją galima rasti https://www.eventbrite.com/e/digital-lithuania-academy-forum-unprotected-data-registration-90319595341

Seminaras „Saugesnio interneto diena VU KnF“
2020 m. vasario 14 d., VU Kauno fakultetas

VU Kauno fakultetas kviečia vyresnių klasių mokinius kartu su mokytojais atvykti į VU Kauno fakultete organizuojamą seminarą apie saugesnį technologijų naudojimą.

Patirtimi bei savo žiniomis apie kibernetinį saugumą dalinsis VU KnF kibernetinio saugumo specialistai. Seminare bus pasakojama apie saugesnį technologijų naudojimą, bus kalbama bei diskutuojama socialinės inžinerijos klausimais.

Planuojama seminaro trukmė 1,5 val. Kiekvienam seminare dalyvavusiam mokytojam bus išduodamas seminaro dalyvio PAŽYMĖJIMAS.

Registruotis į renginį kviečiame elektroninėje formoje ČIA.

Kilus klausimams dėl seminaro kreiptis e. pašto adresu renata.danieliene@knf.vu.lt.

Vilniaus miesto II-asis policijos komisariatas

Lietuvos policija, būdama neabejinga Saugumo internete temataikai, kuria prevencinį filmą, kuris bus naudojamas ugdymo įstaigose moksleivių švietimui apie kylančias grėsmes internete.

Prevencinio filmo kūrime Vilniaus miesto antrasis policijos komisariatas bendradarbiauja su Vilniaus Grigiškių Šviesos gimnazija, Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazija, Nacionaline švietimo agentūra, VšĮ „Vaikų linija“, LR Ryšių reguliavimo tarnyba, Lošimų priežiūros tarnyba ir Dingusių žmonių šeimų paramos centru.

Specialistai pasidalins patirtimi, papasakos tikrų istorijų ir pateiks naudingų patarimų. Sukurtu filmu bus pasidalinta su visomis Lietuvos mokyklų bendruomenėmis, taip pat jis bus randamas policijos tinklapyje https://policija.lrv.lt/.

Vilniaus miesto III-asis policijos komisariatas
Vasario 10-15 d.
Policija kartu su mokymo įstaigomis organizuoja įvairius renginius, minint Tarptautinę Saugesnio interneto dieną, skaitys paskaitas bei pasidalins informacija bei patarimais, kad mokiniai netaptų nusikaltimų, vykdomų prieš jaunuolius, aukomis.

Bendruomenės pareigūnai kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais suteiks informaciją prižiūrimos teritorijos gyventojams kaip apsisaugoti nuo nusikaltimų elektroninėje erdvėje, kurių aukomis tampa jaunuoliai.

Taip pat šia informacija bus pasidalinta su tėvais susirinkimo metu bei paviešinta socialiniuose tinkluose.

LR Ryšių reguliavimo tarnyba KVIEČIA

NELIKIME ABEJINGI! Šiuolaikiniai žmonės, o ypač vaikai, vis daugiau laiko praleidžia virtualioje erdvėje, todėl būtinas kiekvieno iš mūsų indėlis, jei norime sukurti saugią interneto aplinką. Praneškite interneto karštajai linijai „ŠVARUS INTERNETAS“ apie internete aptiktą informaciją, susijusią su rasinės ir tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija, vaikų seksualiniu išnaudojimu, smurtu ar patyčiomis prieš asmenis, narkotinių medžiagų platinimu, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą.

Užpildykite anoniminę pranešimų anketą ir prisidėkite prie saugesnės elektroninės erdvės kūrimo. Vasario 10-15 d., Saugesnio interneto savaitę, atkreipkime dėmesį į tai ką skaitome, ką matome elektroninėje erdvėje ir raginame nelikti abejingais!

Pranešti apie neteisėtą ar žalingą turinį internete galite čia: https://svarusinternetas.lt/pranesk/1.

VšĮ „Vaikų linija“ KVIEČIA

BŪKIME DRĄSŪS IR SPRĘSKIME PROBLEMAS KARTU! Vasario 10-15 d., Saugesnio interneto savaitę, Vaikų linija drąsins vaikus ir paauglius kreiptis pagalbos susidūrus su įvairiais sunkumais, klausimais, susijusiais su saugumu internete.

Ką daryti susidūrus su elektroninėmis patyčiomis, sekstingu, nemaloniu ar žalingu turiniu internete, kaip apsaugoti savo privatumą internete, klausimai susiję su santykiais ir seksualumu.

Būkite drąsūs, skambinkite nemokamu telefono numeriu 116111 (kasdien nuo 11 iki 23 val.), rašykite ir kartu spręskime visas kylančias problemas. Daugiau apie VšĮ „Vaikų linija“ skaityti http://www.vaikulinija.lt.

SAUGIOS e.erdvės bendruomenė KVIEČIA PRISIJUNGTI

Visas Lietuvos mokyklas kviečiame jungtis į Saugios e.erdvės ženklo bendruomenę. KODĖL?

 • todėl, kad svetainėje https://www.esafetylabel.eu/ galima rasti naudingų patarimų mokykloms apie išmaniųjų įrenginių naudojimą, duomenų apsaugą, atsakingo elgesio taisykles ar kitą naudingą informaciją saugumo internete temomis;
 • todėl, kad tai padės kurta saugesnę mokyklos elektroninę erdvę;
 • todėl kad, įvertinus savo patirtį mokykloms suteikiama saugios e. erdvės akreditacija – bronzinis, sidabrinis ar auksinis ženklelis.

Daugiau informacijos apie Saugios e. erdvės ženklelio gavimo galimybes galima skaityti asociacijos „Langas į ateitį” svetainėje www.epilietis.eu

Programa ,,eTwinning“ palaiko
Saugesnio interneto savaitės iniciatyvą

Programa ,,eTwinning“ (www.etwinning.lt) palaiko Saugesnio inerneto savaitės iniciatyvą ir skatina mokyklų bendruomenes jungtis prie Saugesnio interneto savaitės kuriant projektus, susijusius su saugiu elgesiu internete tematika.

Iniciatyva startuoja vasario 11 d. (antradienį), tačiau mokyklos kviečiamos neapsiriboti viena diena, o visą antrąją vasario savaitę skirti šiai šiems laikams ypač svarbiai temai.

Programa ,,eTwinning“ siūlo interaktyvių veiklų/projektų idėjų pavyzdžius:

 • Kokios nuotraukos tinkamos skelbti internete? Kas nutinka įkėlus nuotrauką į internetą? O ar įmanoma internete paskelbtą nuotrauką ištrinti?
 • Mokiniai kviečiami aptarti temą: kiek laiko jie per dieną ar savaitgaliais praleidžia prie interneto (kompiuteryje, planšetėje, išmaniajame įrenginyje)? Kokius žaidimus žaidžia? Ką veikia, kai nesinaudoja technologijomis? Ar žino, kad gali atsirasti ir priklausomybė nuo kompiuterio?
 • Kas yra slaptažodžiai ir kam jie reikalingi. Kokie slaptažodžiai yra saugūs? Kūrybinėse dirbtuvėse moksleiviai kuria slaptažodžius. Mokosi, kaip juos įsiminti ir neužmiršti. O svarbiausias temos akcentas – skatinamas suvokimas, jog slaptažodžių niekam negalima atskleisti, tik tėvams ar globėjams.

Daugiau informacijos apie eeTwinning projekto kūrimus galima skaityti programos tinklapyje www.etwinning.lt.