Dalyvavus parodoje „MOKYKLA 2017“

Lapkričio 24–25 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ jau septintą kartą vyko respublikinė švietimo inovacijų paroda „MOKYKLA 2017“. Tai svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys, kuriame susitinka, mokosi, diskutuoja ir gerąja patirtimi dalijasi mokyklų steigėjai, švietimo centrų ir mokyklų vadovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai ir jų tėvai.

Parodos organizatoriai džiaugiasi, kad 2017 m. parodoje dalyvavo 104 įmonės ir švietimo įstaigos. Didžiuojasi, kad parodoje pirmą kartą veikė savivaldybių ir mokyklų erdvė, kurioje stenduose ir trumpuose pranešimuose savivaldybės ir mokyklos turėjo galimybę pristatyti unikalias geros mokyklos pokyčių patirtis. Parodoje surengta daugiau kaip 170 edukacinių renginių ir užsiėmimų.

Bendras parodų MOKYKLA 2017 ir VAIKŲ ŠALIS 2017 lankytojų skaičius – 17 800, iš jų 5 350 mokytojų ir švietimo specialistų iš daugelio Lietuvos ugdymo įstaigų.

Džiugu, kad dalyvavimas parodoje „MOKYKLA“ tapo tradicija ir projekto „Saugesnis internetas“ komandai. Šiais metais stende pavadinimu „Draugiško interneto zona“, dalyvius kvietėme ne tik diskutuoti saugumo internete tema, tačiau ir pasitikrinti savo žinias sprendžiant testus bei rebusus. Kiekvieną, užduotis išsprendusį teisingai, stebinome prizais, kurie buvo pažymėti projekto simbolika.

Mokytojus, mokinius ir jų tėvelius stende kvietėme dalyvauti apklausoje atsakant į labai paprastus klausimus: kas turėtų vaikus mokyti saugiai elgtis internete?, kas būtų jei vieną dieną dingtų internetas?, ar prieigos prie interneto ribojimas yra tinkamiausia priemonė apsaugoti vaikus nuo grėsmių internete?, ar internetas šiuo metu yra labiau priklausomybė ar pagalba?.

Atsakymai į klausimus labai įvairūs. Daugelis mano, kad saugos internete mokymas yra kompleksiška atsakomybė. Už vaikų žinias esame atsakingi visi: tėvai, mokytojai ir kiti specialistai. Atsakymai į klausimą apie interneto dingimą buvo ir šmaikštūs, ir atvejais liūdinantys ir verčiantys susimąstyti. Vieni sakė, kad daugiau skaitytų, daugiau susitiktų su draugais, daugiau būtų gamtoje, o kitiems interneto dingimas prilygsta pasaulio pabaigai, dienos nebuvimui ar netgi absoliučiai izoliacijai nuo pasaulio.

Stendo lankytojų dalyvavimas apklausoje mums leido suprasti kiekvieno jų lūkesčius, sužinoti Juos dominančias temas.

Kaip ir kasmet, taip ir 2017 m. dalyvauti stendo veiklose parodos lankytojus kvietė ir projekto jaunimo forumo nariai. Pasipuošę marškinėliais su projekto simbolika jie kvietė mokinius prisijungti prie jų komandos, diskutavo kartu apie interneto svarbą, domėjosi kiek laiko jaunimas praleidžia naršant, kokie tinklapiai jiems yra įdomiausi, kokius žaidimus žaidžia ir kokiomis temomis domisi.

Lapkričio 25 d. (laiku 10:00–10:45 val.) Sprendimų klasėje (3.2 konferencijų salė) projekto ambasadorių lektoriai,  Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai mokyklos bendruomenės narius kvietė viešai diskusijai apie saugios e. erdvės mokykloje kūrimą. Diskusijos metu visi pritarė minčiai, kad tėvų įtraukimas ir aktyvios veiklos yra geresni metodai mokyti vaikus saugos internete, nei tik kaityti jiems informacines paskaitas. Jaunimo forumo nariai akcentavo, kad svarbu jų veiklą viešinti jaunimo tarpe, rekomendavo mokyklų atstovams inicijuoti jaunimo grupę savo mokykloje, kuri galėtų bendradarbiauti ir mokytis kartu su jaunimo forumo nariais.

2017 m. informacija apie projektą buvo skelbiama Nacionalinio dienraščio „Lietuvos žinios“specializuotame teminiame priede „MOKYKLA 2017“. Laikraščio priedas buvo paruoštas 15 tūkstančių tiražu ir išdalintas   nemokamai parodos dalyviams.

Skaitytojai buvo kviečiami aplankyti projekto stendą, domėtis ir susipažinti su turima metodine medžiaga, sužinoti kur galima pranešti apie neteisėtą ir žalingą turinį internete, raginami skambinti nemokama telefono linija susidūrus su elektroninėmis grėsmėmis.

Dėkojame visiems apsilankiusiems projekto stende, išsakiusiems savo mintis ir pareiškusiems nuomonę organizuotoje apklausoje!

Iki susitikimo kitose parodose!