Baltijos šalių Saugesnio interneto jaunimo forumų bendradarbiavimo – formatas kūrybinės dirbtuvės

Jau trečius metus Lietuvoje veikia Saugesnio interneto jaunimo forumas dalinai finansuojamas iš Europos infrastruktūros tinklų programos, vykdant Saugesnio interneto paprogramę. Ją įgyvendinant trisdešimtyje Europos Sąjungos valstybių įkurti nacionaliniai Saugesnio interneto centrai, kurie siekia įtraukti vaikus ir jaunimą į saugesnės interneto erdvės kūrimą. Saugesnio interneto centrą Lietuvoje koordinuojantis Švietimo informacinių technologijų centras kartu su partneriais remiasi geriausia Europos patirtimi plėtodamas Saugesnio interneto jaunimo forumą ir skatina jaunimo aktyvumą kurti internete ir apie internetą.

Ypač pamėgtas šiuolaikinių jaunuolių formatas – vaizdas: nuotraukos, filmai, vaizdaraščiai. 2017 metais Saugesnio interneto jaunimo forumo dalyviai sukūrė daugybė vaizdo reportažų, filmų ir socialinės reklamos filmukų. Socialinė reklama apie Saugesnį internetą buvo kuriama Baltijos šalių SAUGESNIO INTERNETO PROJEKTO JAUNIMO FORUMO KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ metu, kurios įvyko 2017 metų rugpjūčio 8-10 dienomis Vilniuje.

Pirmiausia jaunimas pasidalijo gerąja jaunimo veiklų patirtimi Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje:

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo 30 dalyvių: 20 saugesnio interneto jaunimo forumo narių (13-18 metų jaunuoliai: 5 iš Latvijos Saugesnio interneto centro, 5 iš Estijos Saugesnio interneto centro ir 10 iš Lietuvos Saugesnio interneto centro) ir 10 suaugusiųjų: Latvijos, Estijos jaunuolius lydintys asmenys, Lietuvos Saugesnio interneto centro komanda, pranešėjai.

Patirtimi apie socialinės reklamos ir filmų kūrimą su kūrybinių dirbtuvių dalyviais iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos dalinosi ekspertai profesionalai ir pagelbėjo jaunuoliams kurti profesionalius filmus – socialinę reklamą saugesnio ir geresnio interneto temomis.

Ekspertai pristatė socialinės reklamos kūrimo įkvepiančius gerosios praktikos pavyzdžius ir metodiką. Pranešėjai parengė pristatymus, filmų kūrimo ekspertai aptarė socialinės reklamos filmukų kūrimo taisykles, formatus, sprendimus, būtinus kūrimo etapus, pateikė jaunimui praktinę parengiamąją užduotį.

Socialinės reklamos kūrimo veikla vyko įvairiose Vilniaus miesto įkvepiančiose vietose. Idėjų ir busimų filmukų temų aptarimas vyko neformalioje aplinkoje – „Filaretai Hostel“ viešbutyje, kur gyveno kūrybinių dirbtuvių užsienio dalyviai ir Belmonto kraštovaizdžio apsuptyje.

Filmų režisavimo ir montavimo veiklos vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, turinčioje renginių erdvę, menų erdvę, kino salę, vaizdo redagavimo skaityklą, kurios atvėrė plačias galimybės jaunuoliams dirbti su profesionalia filmų kūrimo ir redagavimo įranga.

Paskutinė kūrybinių dirbtuvių dieną Valstybės pažinimo centre buvo organizuota interaktyvi edukacinė programa su apžvalgine ekskursija ir edukaciniais užsiėmimais visiems kūrybinių dirbtuvių dalyviams.

Visų autorių, kūrusių socialines reklamas, iškilmingas apdovanojimas vyko tą pačia dieną „Mabrės“ konferencijų salėje. Apie filmus reflektavo kūrybinių dirbtuvių ekspertai:

  • Liūnė Naujikaitė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba;
  • Nerijus Kriaučiūnas, Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacija;
  • Petras Šlekys, Mozilla ambasadorius Lietuvoje;
  • Mantas Pelakauskas, Europos komisijos atstovybė Lietuvoje;
  • Aida Vėželienė, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Visas kūrybinių dirbtuvių veiklas apibendrino metodinis filmukas.

Maloniai kviečiame žiūrėti socialines reklamas, kurias kūrė mišrios komandos iš Baltijos šalių:

Kūrybinių dirbtuvių akimirkas fiksavo profesionali fotografė, kurios nuotraukas rasite filme https://youtu.be/RcolMJBeEPo.

Visą kūrybinių dirbtuvių vaizdo medžiagą rasite YouTube grojaraštyje „Baltic Safer Internet Youth Panel 2017“.

Kūrybinių dirbtuvės puikiai derėjo su Estijos saugesnio interneto centro 2017 m. gegužės – lapkričio mėnesiais vykusio Saugesnio interneto jaunimo YouTube kanalo „Smartly on the Web“ internetinėmis kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Prisijunkite prie Baltijos šalių saugesnio interneto projekto jaunimo forumo kūrybinės komandos Lietuvoje @sijfLT puslapyje.

Prie bendros jaunimo veiklos Europoje kviečia prisijungti portalas https://www.betterinternetforkids.eu/web/youth/home.