2018 m. vasario 6 d. buvo minima tarptautinė Saugesnio interneto diena. Minint šią dieną Lietuvos mokyklos organizavo įvairias veiklas, siekdamos atkreipti dėmesį į saugą internete, mokydamos ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius kaip būti atsakingiems elektroninėje erdvėje.

Utenos Dauniškio gimnazijoje taip pat vyko daug veiklų, skirtų šiai dienai paminėti ir džiugu, kad jos tęsėsi net kelis mėnesius, bei tapo ne tik nacionalinėmis, tačiau ir tarptautinėmis. Kviečiame pasidžiaugti mokyklos pasidalinta patirtimi!

Veiklos, skirtos Saugesnio interneto dienai paminėti Utenos Dauniškio gimnazijoje įgavo pagreitį  ir vyko ne tik Vasario, bet ir Kovo mėnesiais. Įgyta patirtis buvo sėkmingai pritaikyta tarptautinėje bendruomenėje – programos „eTwinning“ projekte „SID at school 2018“ kartu su projekto partneriais iš Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych, (Lenkijos),  R. Rolland Foreign language school, (Bulgarijos) ir Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos, (Lietuvos) mokytojais ir mokiniais. Šiuo projektu siekėme mokiniams, mokytojams, tėveliams ir visai bendruomenei suteikti kuo daugiau žinių apie saugų internetą, saugią jo prieigą, o mokiniai dar ir įgijo bendravimo ir bendradarbiavimo, organizacinių, viešojo kalbėjimo, IKT  ir anglų kalbos  įgūdžių. Projekto metu buvo kuriamas projekto logotipas, vyko SID varžybos, sprendėme kryžiažodžius, dėliojome dėliones, klausėme paskaitas kitose mokymosi aplinkose (Utenos kolegijoje), vyko integruota  IKT ir anglų kalbos pamoka, mokinių apdovanojimų renginys, vaizdo renginiai „eTwinning Live Tiesiogiai” projekto aplinkoje. Projekto įsivertinimas vyko panaudojant Padlet ir SurveyMonkey įrankius, o sklaida visai bendruomenei vyko per e-dienyną, gimnazijos tinklalapį, Utenos r. švietimo ir sporto tinklalapį bei Twinspace.

Projekto rezultatai: surinktos ir pateiktos visai bendruomenei nuorodos bei rekomendacijos, kaip saugiai naudotis internetu, įvyko projektų  rezultatų aptarimo vaizdo renginiai „eTwinning Live Tiesiogiai”, sukurtos  SID varžyboms skirtos užduotys ir  bendras video. Šias projekto  veiklas organizavo, vykdė kartu su 1-2 gimnazijos klasių mokiniais Utenos Dauniškio gimnazijos IKT mokytoja metodininkė bei SID ambasadorė Giedrė Sudniute, IKT vyr. mokytojos Gražina Žalienė ir Asta Adiklienė, anglų k. vyr.mokytoja Marina Petuchovskaja, fizikos mokytoja metodininkė Loreta Tarvydienė.

Mokinių (Austina Tarvydaitė, Domilė Grybauskaitė 1 A) atsiliepimai:

„pirmą kartą dalyvavome eTwinning projekte. Šis projektas mums suteikė daug žinių, kaip saugiai naudotis  internetu, susipažinome su Twinspace platorma, jos įrankais. Buvo smagu vaizdo renginyje  „eTwining Live Tiesiogiai” pabendrauti su savo bendraminčiais ir pristatyti veiklas anglų kalba. O už dalyvavimą SID varžybose gavome ir apdovanojimus! Mums tai išties buvo labai naudinga patirtis. Kviečiame sudalyvauti ir  „SID 2019” veiklose!”

Aprašymą parengė: Loreta Tarvydienė, Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos ir astronomijos mokytoja

Kviečiame ir kitas Lietuvos mokyklas dalintis tęstinių veiklų aprašymais, juk geri pavyzdžiai skatina naujas veiklas!