Kopenhagoje Saugesnio interneto centrų atstovai diskutavo kaip kūrybinis mokymasis prisideda prie geresnio interneto

Europos mokyklų tinklas ir Saugesnio interneto centrų (SIC) Insafe tinklas šių metų birželio 6-7 dienomis Kopenhagoje susitiko pasidalinti kūrybinio mokymosi praktika kuriant geresnį internetą. Iš Lietuvos dalyvavo informavimo centro, jaunimo forumo ir pagalbos linijos atstovės.

Danija yra šalis, turinti gilias techninės kūrybos tradicijas. Plenarinėje sesijoje tai atskleidė Tobias Heiberg pristatęs Danijos ateities klasės laboratorijos metodiką ir veiklas. Pdf_Keynote_Tobias_FCL. Jis puikiai papildė įrodymais Medijų vaikams ir jaunimui tarybos vadovės Anne Mette Thorhauge pranešimą apie globalios skaitmeninės kultūros plėtojimą per medijų raštingumą ir skaitmeninį pilietiškumą kūrybiškoje socialinėje bendruomenėje.

Paralelinėse sesijose apie kūrybinį mokymąsi įvairių šalių SIC atstovai aptarė kelias temas:

  1. Kūrybiškas programavimas nuo 7 iki 17 metų. Pdf_ Coding Pirates_Louise Overgaard (Danija)
  2. Žaidimai, technologijos ir medijų raštingumas. Pdf_Gaming_Tommi Tossavainen (Suomija); Pdf_Gaiming_Thomas Haugan-Hepsø (Norvegija);
  3. YouTube ir YouTube‘riai. Aideen O’Sullivan ir Tracy Hogan (Airija); Youtube&Youtubers_Maija Katkovska (Latvija)
  4. Filmų kūrimas kaip kūrybinio mokymosi įrankis interaktyvios sesijos metu pristatytas filmų švietimo konsultanto Thomas‘o Nygaard iš Danijos.

Atviros erdvės technologija. Pirmos dienos pabaigoje buvo pradėtas pasirengimas naujai pritaikytos Insafe susitikime Atviros erdvės mokymosi technologijai. Atviros erdvės technologijos (angl. Open Space Technology) metodas rekomenduojamas dėl savo paprastumo ir jo strategijos efektyvumo. Open Space metodas leidžia dalyviams iškelti aktualiausias jiems temas, ir pasidalinti savo patirtimis. Visi dalyviai buvo pakviesti pasirengti kitos mokymų dienos rytinei sesijai. Kitą rytą pasirinktomis temomis grupelėse visi pasidalino įdomią ir aktualią savo šalių praktiką, tarp jų ir Lietuvos surengtos Baltijos šalių jaunimo forumų stovykla. Pdf_Youth_summer_camps_Natalija_Jūratė.

Pagalbos linijų Open space grupelėje kalbėta apie gyvus pokalbius internetu „chat‘ą“. Kai kurios šalys naudoja „chat‘ą“ apie 8 metus, kitos – tik planuoja pradėti, kelios – neseniai pradėjo. Lietuvoje pagalbos linijos paslaugą vykdanti „Vaikų linija“ pradėjo vaikų ir paauglių konsultacijas „chat‘u“ nuo 2017 m. lapkričio mėnesio, todėl buvo įdomi ir naudinga kitų šalių patirtis. Vienas iš svarbių pastebėjimų, kas buvo aktualu visoms šalims – per chat‘ą dažnai dalinasi sudėtingomis temomis, dažniausios – savižudybės ir savižalos temos.

Pagalbos linijų sesijoje Maltos atstovai pasidalino vaizdo skambučių – tiesioginių transliacijų patirtimi. Pdf Live streaming_Davinia-Marie Muscat. Taip pat pristatyta nauja programėlė paaugliams – Yubo (Yubo social app), kuria galima bendrauti per „chat‘ą“, susipažinti ir pan. Pagalbos linijos aptarė programėlės galimybes, naudą bei galimus pavojus. Pdf Yubo_Marc-Antoine_Durand. Kitas naujas ir įdomus sesijos formatas – Danijos pagalbos linijos pasidalijimas „blogiausia patirtimi“, tai yra kokias klaidas buvo padarę ir kaip būtų galima iš jų pasimokyti, pavyzdžiui, apie nepavykusią viešinimo kampaniją, ir jos ateities sprendimai.

Edukacinių išteklių konkurse, kuris tradiciškai vyko Insafe susitikimo metu, geriausiu ištekliu dauguma balsu buvo išrinktas Britanijos Saugesnio interneto centro parengtas metodinis leidinys Education for a Connected World. Šis leidinys taip pat rekomenduojamas vertimui į kitas Europos šalių kalbas.

Kibernetinio saugumo temai buvo skirta antra diena. Du detalius ir profesionaliai parengtus pranešimus atliko Liuksemburgo atstovas charizmatiškas Chris Pinchen: pranešimas Saugesnio interneto informavimo centrams pdf_Chris Pinchen -Awareness centres ir pranešimas pagalbos linijoms pdf_ Chris Pinchen – Helpline presentation on cybersecurity issues.

Insafe tinklo susitikime taip pat aptartos artimiausių viešinimo kampanijų organizavimo Europoje klausimai. Tai 2018 metų rugsėjo Back to school ir spalio mėnesio eTwinning kampanijos mokykloms, 2019 metų vasario mėnesio Saugesnio interneto dienos kampaniją. Stebėkite naujienas mūsų Draugiško interneto svetainėje ir Better Internet for Kids portale.

Filmų kūrimo studija tapo maloniu siurprizu Saugesnio interneto informavimo centrų atstovams, kurie galėjo likti Kopenhagoje dar vienai rytinei sesijai. Norintis susipažinti su Film X Studios skleidžiama patirtimi internete, gali rasti daugiau apie interaktyvių filmų kūrimą ir tam reikalingus įrankius čia: https://www.dfi.dk/en/english/children-and-youth/interactive-film-studio.

Viso mokomojo susitikimo programą galima atsisiųsti čia.

Stebėkite Lietuvos Saugesnio interneto centrą socialiniuose tinkluose FB, YouTube, Saugesnio interneto Jaunimo forumo Youtube.