Kiekvieną vasarą Saugesnio interneto projekto komanda nekantriai laukia, kada netradicinėje aplinkoje galės susitikti su moksleiviais. Ir šią vasarą su šūkiu „Saugus internete ir vasarą!“ aplankėme įvairiuose Lietuvos kampeliuose įsikūrusias stovyklas ir bendravome su stovyklautojais.
Su daugiau kaip 300 vaikų žaidėme ir kartu mokėmės būti saugesni internete. Interaktyvių stovyklų metu:
- su vaikais diskutavome apie išmaniąsias technologijas, ką jie internete veikia, kiek laiko praleidžia prie ekranų, kokius internetinius žaidimus žaidžia, ar atpažįsta galimas interneto grėsmes;
- imitavome pokalbį internetiniame žaidime ir sprendėme, iš ko galima suprasti negerus žaidimo „draugo“ kėslus;
- daug judėjome – žaidėme estafetę ir rūšiavome, kurias nuotraukas internete galima skelbti, o kurių nederėtų;
- kūrėme pamokomąsias istorijas žaisdami „Apuoko pamokėles“ – kas nutinka netinkamai pasielgus ir kaip galima to išvengti;
- žaidėme improvizuotą viktoriną su gongu.
Edukacijos surengtos penkiose vasaros stovyklose: „Geriausios vasaros emocijos“ (Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos ir „Tolerancijos ir fizinės gerovės ugdymo centro“ vaikų vasaros poilsio stovykla), „Sveika, nepamirštama vasara“ (VšĮ Gintaro poilsiavietė vaikų stovykla Kalvarijoje), „Šventosios vingis“ (Veprių vaikų vasaros poilsio stovykla Ukmergės r.), „Atostogauk išmaniai ir kūrybingai“ (asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai“ rengiama vaikų stovykla Ožtakiuose Telšių r.) ir „Verubė“ (vaikų vasaros stovykla Varnikuose, Trakų r.).
Smagu buvo susitikti su mokiniais neformalioje aplinkoje, žaidžiant mokytis lauke ir kalbėtis susėdus ant žolės. Mokiniai apie išmaniąsias technologijas žino labai daug, todėl jau nuo ankstyvo amžiaus svarbu kalbėtis apie tinkamą (ir ne) turinį internete, mokyti vaikus atsakingai skelbti informaciją apie save, supažindinti juos su galimais pavojais internete ir paaiškinti, kad pasimetus interneto platybėse jie gali kreiptis į jiems pažįstamus suaugusiuosius. Su stovyklautojais išsiskyrėme pasižadėję saugiau naršyti ir bendrauti internete nuolatos!
Metodinės medžiagos įvairioms saugesnio interneto edukacijoms kviečiame ieškoti https://pamoka.draugiskasinternetas.lt/.