Šių metų kovo 15 d. projekto „Saugesnis internetas“ atstovės Aurelija Dirvonskienė (Švietimo informacinių technologijų centras) ir Rita Šukytė (asociacija „Langas į ateitį) lankėsi Vilniaus Jėzuitų gimnazijoje (http://www.vjg.lt/), kur susitiko su 5 klasių mokiniais. Mokykla įsikūrusi senamiesčio širdyje, autentiškame pastate, kuriame vaikštant jautiesi kaip didžiojoje mokslo tvirtovėje.

Gimnazijoje kartą metuose yra organizuojamos „matematikos – informatikos – ekonomikos pamokos kitaip“. Tą dieną mokiniams nėra kitų dalykų pamokų, nes mokytojai organizuoja įvairias veiklas susijusias su matematika, informatika ar ekonomika. Šią dieną yra kviečiami kitų švietimo institucijų lektoriai, įvairių projektų atstovai, vaikai lanko spektaklius ar parodas, organizuojami įdomūs praktiniai užsiėmimai.

Džiugu, kad tokią dieną projekto atstovės buvo pakviestos susitikti su vaikais ir pristatyti projekto „Saugesnio interneto“ veiklas. Susitikime dalyvavo daugiau nei 40 mokinių su kuriais aptartos privatumo, duomenų apsaugos, savęs pristatymo elektroninėje erdvėje temos. Atkreiptas dėmesys į patyčias elektroninėje erdvėje, aptartos vaikams nutikusios situacijos ir diskusijų metu ieškoti tinkamiausi situacijų sprendimo būdai. Vaikai buvo aktyvūs ir noriai dalijo vienas kitam patarimus.

Pagal oficialias Facebook taisykles vaikai iki 13-ikos metų negali registruotis tinkle, tačiau susitikimo metu paprašius mokinių pakelti rankas kas jau turi asmeninę paskyrą šiame socialiniame tinkle – pakilo rankų miškas. Išties tai nebuvo netikėta ir mokinių atsakymas tik dar kartą įrodė, kad su vaikais apie saugą elektroninėje erdvėje turime pradėti kalbėti jau pradinėse klasėse, turime juos mokyti suprasti kokia informacija yra tinkama internetui, o kokia ne, supažindinti su galimomis grėsmėmis ir suteikti jiems galimybę žinoti kas gali jiems padėti.

 

Ačiū Vilniaus Jėzuitų gimnazijai už galimybę turiningai praleisti popietę su vaikais!

Saugesnio interneto komanda