Kiekvieną spalio mėnesį organizuojamas Europos kibernetinio saugumo mėnuo (ECSM). Tai yra ES programa skirta švietimui apie piliečių kibernetinį duomenų ir informacijos saugumą bei kibernetinių grėsmių suvokimą. Daugiau informacijos galima skaityti https://cybersecuritymonth.eu/.

Lietuvos mokyklos jau ketvirtus metus iš eilės gali dalyvauti renginiuose, skirtuose atkreipti dėmesį į Europos kibernetinį saugumo mėnesį (ECSM). Savo aktyvumu ir žiniomis, lyginant su kitomis Europos sąjungos mokyklomis, Lietuvos mokyklos yra pirmaujančios.

2019 m. kibernetinio saugumo viktorinoje dalyvauti kviečia Europos Komisijos Kibernetinio saugumo agentūra ENISA ir Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Testai yra dviejų lygių pradedantiems ir pažengusiems dalyviams. Testus galima rasti https://cybersecuritymonth.eu/references/quiz-demonstration/welcome-to-the-network-and-information-security-quiz. Šiais metais siūlome atkreipti dėmesį į privatumo sąvokos ugdymą ir atlikti privatumo bei duomenų apsaugai skirtus testus.

Šiais metais kibernetinio saugumo mėnuo skirtas dviem temom:

  • spalio 1-13 d. – Kibernetinė higiena;
  • spalio 14-31 d. – atsirandančių naujų technologijų grėsmės.

Pirmas dvi savaites, atlikę kompiuterių valymą, moksleiviai gali spalio 21-27 d. dalyvauti viktorinoje. Rekomenduojame, mokiniams atlikus testus, skirti pamokos metu laiko aptarti kokių žinių jie įgijo, kas jiems buvo nauja, paklausti jų ar tai jiems buvo naudinga žinoti ir gal išmoktas žinias verta perduoti draugams ir šeimos nariams.

Atlikę testus ir aptarę su mokiniais jų įgytas žinias, prašome el. paštu mskbiuras@outlook.com  ir smmin@smm.lt atsiųsti žinutę, kurioje būtų pateikta informacija: mokyklos pavadinimas, klasės pavadinimas, testą atlikusių mokinių skaičius ir veiklą koordinavusio mokytojo kontaktai (vardas, pavardė ir el. pašto adresas).

Aktyviai dalyvavusių viktorinoje mokyklų mokytojai gaus pažymą, kad kartu su mokiniais atliko testus ir bus pakviesti į Vilnių susipažinti su saugių technologijų naujovėmis. Detalesnė informacija bus siunčiama mokytojams el. pašto adresu, kurį pateiks informuodami apie savo veiklą el. paštu mskbiuras@outlook.com  ir smmin@smm.lt.

SĖKMĖS semiantis žinių!