Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais trys jaunuoliai iš Lietuvos – Neda Aleksiejūtė (Kauno jėzuitų gimnazija), Edgaras Dževeckij (Vilniaus Radvilų gimnazija) ir Aurimas Petkus (Vilniaus Žirmūnų gimnazija) – prisijungė prie tarptautinio renginio BIK Youth Panel 2020, vykusio online.

Šio renginio metu jie kartu su savo komandos nariais rengė vaizdo klipus, susijusius su saugumu internete, ir juos pristatė „Saugesnio interneto“ forume, vykusiame lapkričio 25–26 dienomis online. Supažindiname su šių trijų jaunuolių komandinio darbo rezultatais.

Edgaras taip pristato savo komandos vaizdo klipą:
„Mūsų tema – ,,Interneto ateitis: technologijų ir komunikacijų raida“. Vaizdo klipą kūrė mokiniai iš Lietuvos, Ispanijos, Italijos, Maltos ir Austrijos. Idėja, kurią norėjome pavaizduoti – tai technologijų raida ir kaip žmonės naudoja technologijas, taip pat kokią įtaką gali daryti inovacijos  individui ir pasauliui ateityje. Mūsų komanda buvo pakviesta į Europos Komisijos renginį apie technologinį švietimą kitų metų kovo mėnesį.“

 

Aurimas taip pristato savo komandos vaizdo klipą:
„Video kūrėme tema „Real or Fake?“. Komandos nariai buvo iš Lietuvos, Airijos ir Prancūzijos. Nusprendėme daryti klipą apie kasdienius pasirinkimus interneto erdvėje tarp tikrų ir netikrų reklamų bei žinių. Todėl pagalvojome: kodėl gi nedavus pasirinkti pačiam žiūrovui? Jei jis pasirinks neteisingai, bent jau sužinos, kodėl. Video kūrėme su Adobe Premiere ir Microsoft PowerPoint.

 

Neda taip pristato savo komandos vaizdo klipą:
Prie mūsų filmuko dirbo 7 merginos iš šių šalių: Islandijos, Estijos, Maltos, Ispanijos, Norvegijos ir, žinoma, Lietuvos. Mes pasirinkome temą „Education on and off the Internet“. Savo filmu norėjome atskleisti gerąsias ir blogąsias mokymosi naudojantis internetu puses, kaip saugiai ir veiksmingai mokytis naudojantis internetu. Kaip pavyzdį mes pasirinkome lytinį švietimą ir filmuke kalbame būtent apie lytinio švietimo trūkumus ir pranašumus internete.

 

Džiaugiamės, kad turime tokių aktyvių ir kūrybingų jaunuolių!