Saugaus interneto dieną Europos Parlamente Strasbūre komisarė Mariya Gabriel inicijavo kampaniją, skirtą Saugaus interneto plėtrai visoje Europoje.  Viena iš iniciatyvų  tai paskelbtas #SaferInternet4EU Awards konkursas, kuris turėtų būti įgyvendintas trijose kategorijose: organizacijų, mokytojų ir jaunimo.

Rugsėjo pabaigoje tarptautinio konkurso #SaferInternet4EU Awards ekspertų buvo išrinkti devyni šio konkurso finalo dalyviai, tarp kurių pateko Vilniaus Vladislavo Sirokomlės  gimnazijos IT mokytojos Martos Turlinskos ir anglų kalbos mokytojo Edvardo Ivinskio iniciatyva Robotukas SIDas.

Šiuo metu yra paskelbtas viešas balsavimas. Finalo vaizdo įrašą „Robotas SIDas” galima pamatyti adresu: https://www.betterinternetforkids.eu/web/portal/saferinternet4eu/awards. Labai kviečiame peržiūrėti vaizdo įrašą ir savo balsą už šią iniciatyvą skirti iki spalio 31 dienos.

Iniciatyvos „Robotas SIDas” aprašas:

Planuojant saugaus interneto dieną, kilo idėja sukurti robotą SIDą. Mokiniai iš kartoninių dėžių ir aliuminio vamzdžių sukūrė roboto kostiumą. Įvairiaspalvėmis švieselėmis mirgančiam SIDui  pritvirtino planšetą bei kolonėlę, tokiu būdu robotukas virto interaktyviu prietaisu. Voice Recorder&Editor programos pagalba mokiniai įrašė jo balsą. Vėliau vilkėdami šį kostiumą, moksleiviai atgaivino išmanųjį prietaisą ir švietė mokyklos bendruomenės narius. Pertraukų metu SIDas, vaikščiodamas gimnazijos koridoriais, informavo mokinius, mokytojus, tėvus, kaip saugiai naudotis internetu. Teisingai į roboto klausimus atsakiusiems moksleiviams buvo dalinami saldumynai, o jų tėveliams lankstinukai su patarimais. Kurdami robotą mokiniai galėjo pasirinkti jiems patinkančią veiklą, realizuotis įvairiuose kūrybos procesuose. Šios iniciatyvos tikslas – suburti aktyvius, kūrybingus gimnazijos mokinius, informuoti gimnazijos bendruomenę, kaip saugiai naudotis internetu.

Jūsų balsas gali būti svertinis – juk tai jau finalas!