Įspūdžiai iš nuotolinio jaunimo forumo ,,Žaidimai internete: už ir prieš“

Lapkričio 20 dieną I-ų klasių mokiniai dalyvavo nuotoliniame jaunimo forume ,,Žaidimai internete: už ir prieš“, kurį organizavo Nacionalinė švietimo agentūra. Mokiniai klausėsi vaizdo žaidimų kritiko Artūro Rumiancevo pasakojimo apie jų naudą ir žalą, taip pat patys įsitraukė į diskusiją ir dalinosi savo asmenine patirtimi. Dalyvavimas forume nepaliko abejingų.

Mintis mokinius suburti į šį forumą kilo tuomet, kai prancūzų kalbos pamokose kalbėjome apie mokinių dienotvarkę. Buvau nustebusi, kiek daug laiko mokiniai praleidžia žaisdami kompiuterinius žaidimus ir kaip dažnai juos žaidžiant prarandama laiko nuovoka. Taip pat džiugu, kad pavyko integruoti į pamokos turinį mokinių įspūdžius, mintis, sukuriant trumpus eilėraštukus prancūzų kalba apie interneto pavojus ir malonumus. Tikiuosi,
kad ši patirtis buvo naudinga kiekvienam dalyviui.

Inga Andrijauskienė, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja

MOKINIŲ MINTYS IR PATIRTYS

Šioje paskaitoje supratau vaizdo žaidimų naudą, svarbą ir galimybes karjeros atžvilgiu.
Jonas Spalvis, I a kl.

Taigi man patiko dalyvauti tame renginyje, buvo labai informatyvu ir naudinga. Jau daug metų „gam‘inu“, ar šiaip naudojuosi internetu ir kartais susimąstydavau:
– Ar saugiai elgiuosi?
– Gal šitaip negerai daryt?
– „Šitai“ informacijai čia nevieta,
– ir pan.
Adelė Kavoliūnaitė, I b kl.

Buvau paskaitoj apie ,,Saugų internetą“. Labiausiai įsiminęs dalykas, tai buvo pasakotojo Artūro gyvenimo istorija ir tikslo siekimas pakopomis. Taip pat sužinojau, jog žaidimuose yra nemažai teigiamų aspektų, kurie galimai padeda žmogui sustiprėti, mokytis iš žaidimų, į juos įsilieti, tačiau visi veiksniai turi neigiamų padarinių, kuriuos mes dauguma jau žinom.
Urtė Juciūtė, I a kl.

Paskaita man labai patiko, buvo įdomi ir informatyvi. Išgirdau kitų patirtis ir turėjome galimybę diskutuoti apie kompiuterinius žaidimus.
Austėja Baikauskaitė, I d kl.

Šis renginys man patiko ir tikrai nesitikėjau, kad bus taip įdomu. Patiko renginio tema, vedėjai, interaktyvumas (žiūrovai galėjo pasikalbėti ir pasidalinti savo patirtimi). Buvo įdomu pasiklausyti vedėjo pasakojimo apie save. Iš renginio išėjau sužinojęs keletą naujų dalykų.
Artūras Timofejevas, I a kl.

Man asmeniškai labai patiko, jog projekte nebuvo dėstoma vien sausa informacija. Maloniai nustebino svečias, kuris labai detaliai ir įdomiai kalbėjo apie saugumą žaidžiant vaizdo žaidimus.
Dominyka Vaškovič, I e kl.

Man asmeniškai patiko, kaip viskas buvo parengta. Skaidrėse buvo tiek informacijos, kiek reikėjo. Džiaugiuosi, kad šiame projekte buvo atsižvelgta į šiuolaikinius žaidimus, būtent tuos, kuriuos žaidžia paaugliai. Šis projektas gali būti naudingas ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Tarkim, kaip apsaugoti juos nuo sukčių internete, arba kaip matyti, ką tavo vaikas žaidžia?
Kornelija Vaitekūnaitė, I e kl.