IV, V, VI ir VII jaunimo forumų, seminaro ir konferencijos refleksija

Šių metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais įvyko daug naudingų ir įdomių renginių jaunimui, kuriuose diskutuota aktualiomis temomis.

IV jaunimo forumas „Mano supergalios skaitmeninėje erdvėje?“, vykusio nuotoliniu būdu rugsėjo 30 d., svarbiausi klausimai: kaip išvengti rizikų ir grėsmių, su kuriomis skaitmeninėje erdvėje kasdien susiduria daugybė pasaulio gyventojų ir kaip elgtis, kad galima būtų mėgautis technologijų teikiamais privalumais. Temą pristatė ir diskusijas vedė lektorės Renata Gaudinskaitė ir Rasa Jauniškienė iš Skaitmeninės etikos centro. Forume dalyvavo 42 moksleiviai.

V ir VI jaunimo forumai, skirti kibernetinio saugumo mėnesiui ,vyko nuotoliniu būdu spalio 22 d. ir spalio 25 d. Juose dalyvavavo daugiau nei 70 mokinių ir mokytojų.

VII jaunimo forumas „Grėsmės internete: ar jos tikrai egzistuoja“ vyko nuotoliniu būdu lapkričio 30 d. Lektorės Diana Ponidzelskienė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja, ir Eglė Tamulionytė, VŠĮ ,,Vaikų linija“ FRIENDS programos ir kampanijos „Be patyčių“ koordinatorė, išsamiai apibūdino grėsmes ir pateikė būdus, kaip jų nuo apsisaugoti. Ir šis forumas sulaukė daugiau nei 50 smalsių dalyvių.

Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su „Meno aviliu“ ir gruodžio 1 ir 7 d. kontaktiniu būdu vykusiu seminaru „Kaip kurti video turinį internetui?“. Seminaro lektorius – videografas ir žurnalistas Mindaugas Drigotas supažindino su vaizdo turinio internete įvairove ir jo kūrimo ypatumais, padėjo įgytas žinias taikyti praktikoje. Renginyje dalyvavo 16 jaunuolių.

Šiais metais jaunimo veiklas užbaigėme konferencija ,,Šviesiosios ir tamsiosios gyvenimo internete pusės“, vykusia gruodžio 9 d. Konferencijoje buvo pristatytos projekte ,,Saugesnis internetas“ jaunimui skirtos veiklos bei pasidalyta nuomonėmis, kaip jaunimas gali įsitraukti į saugumo internete stiprinimą. Konferencijoje dalyvavo daug puikių lektorių ir daugiau nei 70 dalyvių, iš jų nemaža dalis mokytojų. Tai rodo, kad „saugus internetas“ vis dar labai svarbi ir aktuali tema.

Dalyvių atsiliepima apie renginius

Labai džiaugiamės kad visi renginiai puikiai pavyko, tai matome iš atsiliepimų. Po kiekvieno renginio gavome daug padėkos žodžių.

Pvz., keli atsiliepimai iš Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos mokinių, gauti po vieno iš forumų:
„Renginys patiko. Sužinojau, kaip atskirti  tikras interneto svetaines nuo apgaulingų. Dabar žinosiu,  kurios svetainės saugios.“ Austėja
„Renginys patiko, nes sužinojau daug naujos informacijos apie apgaulingus interneto puslapius. Dabar galėsime  atskirti tikras ir saugias svetaines ir kitas interneto platformas nuo netikrų.“ Saulė
„Sužinojau daug naujos ir įdomios informacijos apie sukčiavimus ir grėsmes internete.“ Dalvyda

IV forumo apklausos rezultatus ir atsiliepimus galima rasti čia

Taip pat puikūs jaunimo atsiliepimai po seminaro:
„Labai jauki atmosfera. Patiko labai. Įdomus turinys. Smagūs žmonės. Neprailgo laikas. Ačiū.“
„Supratau, kad garsas yra kartais svarbesnis už vaizdą. Buvo naudinga ir įdomu. Ačiū“
„Super susitikimas. Smagus pokalbis. Gera nuotaika ir atsiminimai. Ačiū“
„Man be galo patiko! Buvo labai įdomu bendrauti su naujais žmonėmis. Šiaip po karantino esu labai išsiilgusi gyvumo ir realumo. Tai noriu pasakyti, kad labai labai dėkoju ir jaučiu plūstančią euforiją.“
„Pristatymas buvo puikus ir įdomus. Labai patiko diskusijos. Įdomūs ir aktualūs klausimai.“
„Patiko šiandienos vaizdo įrašai įrašyti draugų. Smagus pokalbis“
„Buvo labai įdomu ir informatyvu. Tikrai ateityje pasinaudosiu patarimais ir labai ačiū. Norėčiau, kad tokių dirbtuvių būtų daugiau.“

Seminaro dalyviai
Seminaro dalyviai
Seminaro lektorius MIndaudas Drigotas

Daiva Asad,
Projekto „Saugesnis internetas“ veiklų koordinatorė