Internetinis įvaizdis – kokį jį kursime?

Šiandien žmogaus reputacija kuriama ne tik realiame pasaulyje, bet ir virtualioje erdvėje. Tad įvaizdžio internete kūrimas – neatsiejama žmogaus reputacijos dalis, kuri gali reikšmingai prisidėti ar pakenkti siekiant sėkmingos karjeros. Tokią svarbią žinią skelbė nuotolinio jaunimo forumo „Mano internetinis įvaizdis – koks jis?“, įvykusio 2021 m. vasario 26 d., lektorė Šveicarijos turizmo ir vadybos instituto („Swiss Institute for Management&Hospitality“) Komunikacijos departamento vadovė, Liucernos miesto integracijos projektų organizacijos „Living In“ viceprezidentė Lina Petravičiūtė.

Lektorė akcentavo, kad tinkamą įvaizdį formuoti socialiniuose tinkluose reikia pradėti kuo anksčiau, jis turi atskleisti, koks žmogus yra iš tikrųjų, o jį formuojant svarbu subalansuoti ir pristatyti visas asmenybės puses. Forumo dalyviams – Klaipėdos Vydūno, Kauno jėzuitų ir Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijų mokiniams – lektorė paaiškino, kad asmeninio įvaizdžio socialiniuose tinkluose kūrimas turi būti tikslingas, reikalauja pastangų ir kritinio mąstymo sprendžiant, ką, kada ir kodėl publikuoti. Kaip pagalbinė priemonė dalyviams buvo pristatytas asmeninio įvaizdžio kūrimo įrankis, kurį jie išbandė savarankiško darbo metu.

Dar viena forume gvildenta tema – „Kaip asmeninio įvaizdžio kūrimas socialiniuose tinkluose susijęs su saugumu?“. L.Petravičiūtė akcentavo, kad sąsaja yra tiesioginė. Sąmoningas ir vertybėmis pagrįstas komunikavimas socialiniuose tinkluose kuria pozityvią atmosferą, išvengiama patyčių, netinkamo turinio.

Mokinių pasisakymai atskleidė, kad forume aptartas turinys jiems buvo aktualus ir įdomus, privertė susimąstyti apie skaitmeninės komunikacijos pasekmes. Ypač daug įspūdžių sužadino atvirai papasakota asmeninė lektorės gyvenimo istorija, padrąsinanti nebijoti klysti ir klaidas pripažinus jas išnaudoti kuriant sėkmingą ateitį.

Projekto „Saugesnis internetas“, kurį įgyvendinant vyks 6 panašaus formato jaunimo forumai, vadovė Salomėja Bitlieriūtė teigė, kad jauniems žmonėms būtina diskutuoti apie elgesį internete, mokytis tinkamai komunikuoti ir pasitelkti skaitmeninę erdvę pozityviems tikslams. Vadovė pristatė projekto svetainę www.draugiškasinternetas.lt, kurioje galima rasti naudingos informacijos ir saugaus elgesio internete mokymosi priemonių.

Žydrė Jankevičienė
Projekto „Saugesnis internetas“ jaunimo veiklų koordinatorė