Diskusija „Koks yra technologijų poveikis vaikams, jaunimui ir visuomenei?“

Lapkričio 24 d. (12.00 – 12.45 val.) projekto atstovai kartu su projekto Jaunimo forumo nariais kvietė dalyvauti diskusijoje „Koks yra technologijų poveikis vaikams, jaunimui ir visuomenei?“. Renginio metu buvo diskutuojama, koks teigiamas ir/ar neigiamas technologijų poveikis yra vaikams, jaunimui bei visuomenei, kaip neigiamą poveikį galėtume keisti teigiamu ir koks vaidmuo šiame procese galėtų būti ugdytojų (mokytojų, mokyklos administracijos, tėvelių). Kaip neigiamą poveikį pakeisti teigiamu? Kokia ugdytojų (mokytojų, mokyklos administracijos, tėvelių) įtaka technologijų poveikį verčiant teigiamu vaikams, jaunimui ir visuomenei?

Liečiamos saugesnio ir geresnio interneto temos: technologijų įtaka savęs tapatumui ir asmeniniams santykiams (įskaitant kai kuriuos realius atvejus) kartu su technologijų įtaka visuomenei ir kaip įvairios suinteresuotosios šalys gali išspręsti problemas.

Diskusijos moderatorės Natalija Ignatova,  SAUGESNIO INTERNETO koordinatorė ir Jūratė Drazdauskienė, SAUGESNIO INTERNETO projekto jaunimo koordinatorė.

Aktyvią – praktinę veiklą renginio dalyviams technologijų poveikio vaikams, jaunimui ir visuomenei tema:

  1. Saugesnio interneto jaunimo forumo naria Matas Švarlys ir Brigita Drazdauskaitė moderavo technologijų poveikio 0-8 metų amžiaus vaikams grupės veiklą;
  2. Saugesnio interneto jaunimo forumo narys Algirdas Griška moderavo technologijų poveikio 9-18 metų amžiaus paauglių grupės veiklą;
  3. Saugesnio interneto jaunimo forumo narė Paulina Nalivaikaitė moderavo technologijų poveikio 19-29 metų amžiaus jaunuolių grupės veiklą;

Renginio metu dalyviai buvo kviečiami dalyvauti praktinėse veiklose. Dalyvaudami interaktyviose diskusijose renginio dalyviai turėjo galimybę išnagrinėti klausimus ir sprendimus, susijusius su sekstingu, duomenų privatumu ir suklastotomis naujienomis, daugiau sužinoti apie internetinius iššūkius ir jaunimo iniciatyvas, susipažinti su Saugesnio interneto projekto ir Saugesnio interneto jaunimo forumo veiklomis projekto vykdymo laikotarpiu.

Parodos „Mokykla2018“ stende Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai savanoriavo: kvietė prisijungti 16-18 metų jaunuolius prisijungti kuriant geresnį ir saugesnį internetą, o vaikus ir mokytojus naudotis SIJF sukurtomis priemonėmis: filmais, pateiktimis.

Filmas: