Dauguma vaikų mano mokantys saugiai naudotis internetu, o tėvai vis daugiau kalbasi su vaikais apie interneto poveikį

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“, Švietimo informacinių technologijų centro užsakymu, 2018 metų spalio 16 – lapkričio 7 dienomis atliko kiekybinį internetu besinaudojančių tėvų ir paauglių tyrimą. Šio tyrimo tikslas — įvertinti saugesnio interneto paslaugų poreikį, matomumą ir įtaką visuomenei. Gauta informacija padėjo nustatyti respondentų susidūrimo su informacijos saugumo pažeidimais atvejus ir patirtą žalą, įvertinti interneto keliamas grėsmes vaikams ir atlikti Saugesnio interneto projekto vertinimą.

2018 metų tyrimas patvirtino 2014 ir 2016 metais atliktų tyrimų tendenciją, kad suaugusiųjų ir paauglių patirtis naudojantis internetu skiriasi. Pavyzdžiui, su kompiuterių virusais ir nepageidaujamais elektroninio pašto laiškais dažniau susiduria paaugliai nei tėvai. Tėvai vis daugiau imasi kalbėtis su vaikais apie interneto poveikį, domėtis kaip naudojamasi internetu. Tačiau absoliuti jaunuolių dauguma mano mokantys saugiai naudotis internetu, o pagrindiniu žinių apie elgesį internete šaltiniu nurodo savo mokytojus bei draugus.

Susipažinkite detaliau:

Tyrimo pristatymas Saugesnio interneto projekto baigiamajame susitikime 2018 m. gruodžio 6 d. Saugesnio interneto centro Lietuvoje poveikis visuomenei (pateiktis pdf).

KIEKYBINIS INTERNETU BESINAUDOJANČIŲ TĖVŲ IR PAAUGLIŲ NUOMONĖS TYRIMAS, 2018 m. spalis (ataskaita lietuvių kalba pdf).