Švietimo darbuotojams – specialūs skaitmeninio raštingumo mokymai internete

Nacionalinė švietimo agentūra kartu su projektu „Prisijungusi Lietuva“ kviečia šalies mokytojus dalyvauti specialiuosiuose skaitmeninio raštingumo mokymuose. Šie kursai orientuoti į praktinius gebėjimus, todėl dalyviai įgytas žinias galės iš karto panaudoti savo kasdieniame darbe – vesdami pamokas ar paskaitas internetu bei ruošdamiesi joms.

„Karantino metu, pradėjus vaikų mokymą nuotoliniu būdu, patyrėme įvairių iššūkių. Kai kurie mūsų šalies mokytojai dar niekada nebuvo to darę ir neturėjo pakankamai laiko pasiruošti, tad nuotolinis mokymas jiems tapo išbandymu. Mokytojams, kurie nuotolinį mokymą jau buvo pritaikę kasdienėje veikloje ir tam tikras temas dėstė nuotoliniu būdu, buvo kur kas lengviau visą mokymo turinį perkelti į skaitmeninę erdvę. Tad kol vienose mokyklose mokymo procesas jau nuo pirmų dienų vyko sklandžiai, kitos mokyklos  prie susiklosčiusios situacijos prisitaiko sunkiau“, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Ji priduria, kad šis priverstinis persikėlimas į virtualią erdvę daugelį šalies mokytojų ir netgi darželio auklėtojų paskatino skirti laiko savo skaitmeninių įgūdžių tobulinimui, todėl džiaugiasi, kad Nacionalinė švietimo agentūra gali patenkinti švietimo bendruomenės poreikius ir rekomenduoti kokybiškus nemokamus skaitmeninio raštingumo kursus jiems aktualiomis temomis.

Plačiau…