Projekto „Saugesnis internetas“ komanda išrinko jau tradicija tapusio konkurso „Saugesnio interneto renginiai  mano mokykloje 2018“ nugalėtojus. Konkursas kasmet organizuojamas norint atkreipti mokyklos bendruomenės dėmesį į saugaus interneto temą ir paminėti Tarptautinę Saugesnio interneto dieną Lietuvoje.

Šiais metais mokyklų organizuotose konkurso „Saugesnio interneto renginiai  mano mokykloje 2018“ veiklose dalyvavo daugiau nei 1200 5-11 m. amžiaus mokinių, virš 850 12-18 m. amžiaus mokinių, bei 800 kitų bendruomenės narių (tėvų, globėjų, senelių ir kt.). Džiaugiamės dalyvių kūrybiškumu, išradingumu, organizaciniais gebėjimais, motyvacija pritraukti ir paskleisti saugesnio interneto žinią ne tik mokyklos, bet ir plačiajai bendruomenei.

Skelbiame mokyklas, laimėjusias konkurse:

I – oji vieta

Šiaulių jėzuitų mokyklos mokinių komanda, mokytojos Dainora Čepulė ir  Renata Balčiūnienė.
Mokykloje buvo organizuotos veiklos: Interaktyvaus plakato „Įrankiai saugaus interneto savaitei“ kūrimas; Tėvų/ globėjų apklausa; Draugiško meškučio akcija „Aš už saugų internetą“; Saugaus interneto pamokėlių kūrimas; Plakatų „Mes už saugų internetą“ kūrimas; Mokinių kūryba (eilėraščiai, pasakojimai apie saugų internetą); Saugaus interneto klasės puošimas; Testas mokiniams „Ar esi saugus internete?“; Vieša apklausa (6-11m.) „Jei vieną dieną dingtų internetas, aš…“; Video apklausa (3-6m.) „Kas yra internetas?“; Dalyvavimas piešinių konkurse „Geresnis internetas“; Dalyvavimas renginyje „Viskas prasideda nuo MŪSŲ!“ Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

Pagrindinį prizą I vietos nugalėtojui įsteigia UAB „Binarus“ (http://www.binarus.lt/) bendradarbiaudama su Europos komisijos projektu „Saugesnis internetas“. Prizas: 200 eurų vertės nuolaidos kuponas siūlomai inovatyviai įrangai įsigyti ir diena su „Binarus“ veiklomis Šiaulių jėzuitų mokykloje. „Binarus“ kompanijos atstovai atvyks į mokyklą ir vizito metu suteiks galimybę ne tik sužinoti apie siūlomus inovatyvius sprendimus mokymui ir mokymuisi, bet ir leis išbandyti įrangą dalyvaujant interaktyviose veiklose.

 II – oji vieta

Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijos mokinių komanda, mokytoja Larisa Tichonova.
Mokykloje buvo organizuotos veiklos: viktorina, literatūrinė kūryba, piešinių, video situacijų, minčių žemėlapių, komiksų kūrimas. Vyresni mokiniai parengė saugaus interneto pamokėlę pradinių klasių mokiniams.

III – oji vieta

Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos mokinių komanda, mokytoja Jurgita Arbutavičienė.
Mokykloje buvo organizuotos veiklos: 4 klasės mokiniams mokyklos aštuntokė pravedė pamoką apie „Draugišką internetą“. Mažieji interneto vartotojai gavo užduotį nupiešti draugiško interneto simbolį ir surengti piešinių parodą klasėje.

6a klasės mokiniai ir auklėtoja nuotraukose įamžino saugų naudojimąsi mobiliaisiais įrenginiais. 6-8 klasių mokiniai ir lietuvių, rusų bei anglų kalbos mokytojos parengė trikalbį Mandagaus komentavimo socialiniuose tinkluose žodyną, kuris pasitarnaus gilinant ir užsienio kalbų įgūdžius. Mokyklos Direktorė ir keletas mokytojų atliko eksperimentą, praleisdami dieną be interneto. Savo įspūdžius užrašė dienoraščio forma.

Anglų kalbos mokytoja Jurgita Arbutavičienė integravo vykdytas veiklas prisijungdama prie „eTwinning“ projekto „Internetas – prakeiksmas ar palaima? Internet – curse or blessing?“.

Saugesnio interneto projekto komanda dėkoja visiems dalyvavusiems konkurse ir taria iki susitikimo kitais metais!