Saugus internete: „Google“ pristato pamokas moksleiviams

Internetas tampa vis svarbesniu įrankiu moksleiviams – naršydami jie ne tik leidžia laisvalaikį, bet ir mokosi, ieško informacijos ar atlieka namų darbus. Todėl saugaus interneto klausimas tampa vis aktualesnis. Reaguodama į pokyčius visuomenėje, kompanija „Google“ Lietuvoje pristato moksleiviams skirtą ugdymo programą „Būk interneto genijus“. Programa padeda gilinti žemesniųjų klasių moksleivių skaitmenines žinias bei ugdo kritinį jų mąstymą susidūrus su galimais apgaulės atvejais internete.

Pasak „Google“ vadovo Baltijos šalims Vytauto Kubiliaus, norėdami kuo geriau panaudoti internetą, vaikai turi būti pasirengę patys priimti protingus sprendimus: „Būk interneto genijus“ moko skaitmeninio pilietiškumo ir saugumo pagrindų, kad vaikai galėtų drąsiai tyrinėti internetinį pasaulį. Technologijos ir internetas palengvina žinių įgijimą, įkvepia kūrybiškumą ir sukuria naujas ugdymosi galimybes. Bendradarbiaujame su Nacionaline švietimo agentūra – norime panaudoti jų patirtį bei tinklus šalies mokykloms pasiekti. Siekdami ilgalaikių permainų rinksime mokytojų ir mokinių komentarus ir nuolat tobulinsime programą.

„Lietuvos mokykloms pradėjus įgyvendinti nuotolinį mokymą(si), šalia naujų galimybių atsirado ir daugybė grėsmių bei iššūkių. Jau pavasarį daugelis mokinių ir mokytojų susidūrė su patyčiomis elektroninėje erdvėje. Džiugu, kad „Google“ kompanija rado ir pasiūlė problemos sprendimo variantus šalies mokykloms”,  – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė. – Šiandien turi mokytis visi – ir mokiniai, ir mokytojai. Ir labai dažnai mokiniai geba pralenkti savo mokytojus, jei kalbame apie informacines technologijas. „Google“ programa „Būk interneto genijus“ naudinga ir reikšminga tuo, kad yra skirta  įgūdžiams plėtoti ir tobulinti. Todėl labai svarbu, kad ji pasiektų kuo daugiau Lietuvos mokyklų mokytojų ir mokinių. Be to, tikimės, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai turės galimybę pasirinkti ir taip lavins savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius, be kurių neįsivaizduojama šiandieninė mokykla. Nacionalinė švietimo agentūra džiaugiasi galėdama prisidėti prie šios programos plėtojimo ir kad daugėja galimybių Lietuvos mokykloms užtikrinti saugumą internetinėje erdvėje”.

Programą sudaro 5 mokytojams skirtos skaitmeninės pamokos. Kiekvienoje iš jų – teorinė dalis, praktiniai užsiėmimai ir žaidimai, padedantys įtvirtinti gautą informaciją. Pamokų planai, užsiėmimai ir darbalapiai atitinka Tarptautinės švietimo technologijų draugijos parengtus standartus moksleiviams (angl. International Society for Technology in Education’s Standards for Students – ISTE). Ši draugija programą „Būk interneto genijus“ patvirtino kaip tinkamą skaitmeniniams vaikų gebėjimams ugdyti. Lietuvių kalba ją galima rasti tinklalapyje „Draugiškas Internetas“.

Pamokų metu vaikai mokosi apdairiai kurti ir platinti informaciją, prisiimti atsakomybę už internete paskleistas žinutes, apgalvoti, kokia asmenine informacija jie nori dalytis, atsargiai vertinti pasiūlymus internete ir atskirti apgaules, melagingus pranešimus bei naujienas. Kartu jie skatinami reaguoti ir pranešti apie internete pastebėtas patyčias ar galimus sukčiavimo atvejus. Mokinių tėvai čia taip pat ras įvairių klausimų diskusijoms su vaikais ir tolesniam mokymuisi namuose.

Programa „Būk interneto genijus“ yra nemokama. Be to, bendradarbiaudama su partneriais visoje Lietuvoje, „Google“ organizuos seminarus ir mokymus šalies mokytojams. Jų metu bus stiprinamos mokytojų saugos ir saugumo internete, asmens duomenų apsaugos ir privatumo, elgesio internete žinios.

Atsisiųsti programą „Būk interneto genijus“