Saugesnio interneto savaitės metu – edukacinės pamokėlės ir viktorina

Sparčiai artėjant Saugesnio interneto dienai, pristatome dar dvi veiklas, kurios skirtos 4-6 klasių mokiniams ir vyks visą savaitę – edukacines pamokėles ir nacionalinę saugesnio interneto viktoriną. Veiklos rengiamos bendradarbiaujant su projektu „Prisijungusi Lietuva“.

Nacionalinė saugesnio interneto viktorina
4–6 klasių mokinių komandos kviečiamos dalyvauti nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje.
Vasario 8–12 dienomis vyks keturi viktorinos turai, o penktadienį – skelbiamos laimėjusios komandos. Kiekvienos dienos turo klausimai derinami prie edukacinių pamokėlių turinio bei skatins komandas tarpusavyje diskutuoti įvairiomis saugesnio elgesio internete temomis.

KOMANDŲ REGISTRACIJA – iki vasario 5 d.

Viktorinos taisyklės ir registracija: www.prisijungusi.lt

Edukacinės saugesnio interneto pamokėlės
Visos saugesnio interneto savaitės metu pakviesime stebėti edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendraus tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems.
Pamokėlės orientuotos į 4–6 klasių moksleivius, kiekvienos pamokėlės trukmė – apie 20 min.
Kiekvieną dieną paskelbsime po naują edukacinę pamokėlę (nuorodas į YouTube kanalą), kurią bus galima stebėti bet kuriuo patogiu metu.

Edukacinių pamokėlių temos:
Vasario 8 d. – Internetiniai žaidimai. Edukacinės pamokėlės metu pasiaiškinsime, kodėl internetiniai žaidimai taip įtraukia bei kaip juose žaisti saugiai. Taip pat, kaip suprasti, ar nesi priklausomas nuo internetinių žaidimų?
Vasario 9 d. – Asmeninė informacija internete. Internete bendraujame, dalijamės savo mintimis, informacija ir nuotraukomis. O kaip atsirinkti, ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems?
Vasario 10 d. – Žalingas turinys internete. Naršydami internete susiduriame su visokiausiu turiniu. Edukacinės pamokėlės metu pasiaiškinsime, kas yra žalingas turinys ir ką reikėtų daryti su juo susidūrus?
Vasario 11 d. – Internetiniai draugai. Kiek draugų turime žaidimuose, socialiniuose tinkluose ar susirašinėjimo programėlėse, ar visus juos pažįstame? Edukacinės pamokėlės metu pakalbėsime apie bendravimą su internetiniais draugais bei apie elektronines patyčias.
Vasario 12 d. – Pasikartokime! Paskutiniosios pamokėlės metu dar kartą pasikartosime Saugesnio interneto savaitės metu išmoktas saugesnio elgesio internete taisykles.

Kviečiame dalyvauti!