Šiandien vykstant nuotoliniam ugdymui(si) tarpusavyje bendraujame, pažįstame pasaulį, mokomės pasitelkę internetą.
Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ jau ne vienerius metus dalyvauja ir sėkmingai įgyvendina „eTwinning“ projektus, skirtus saugesnio interneto (SID) dienai paminėti. Sparčiai veržiantis informacinėms technologijoms mes siekiame kūrybingai ir įdomiai organizuoti veiklas: su ugdytiniais kalbame saugesnio interneto temomis, kuriame plakatus, taisykles, vaikai panaudodami įvairias technikas piešia, lipdo, kuria aplikacijas.
Šiais mokslo metais Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė dalyvavo „eTwinning“ projekte „Kompiuteris ir sveikata. Kaip man sekėsi mokytis namuose?“. Įgyvendindami projekto veiklas kvietėme įstaigoje dirbančius mokytojus aktyviai dalyvauti, kūrybingai organizuoti SID veiklas, įtraukti tėvelius, išbandyti įvairias IT priemones, pasidalyti įgyvendintomis akimirkomis.
Saugesnio interneto savaitės metu pedagogai siekė atkreipti vaikų ir tėvų dėmesį į internete slypinčius pavojus. Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytinius aplankė draugiškas meškiukas ir padėjo vaikams įgyti naujų žinių, patirties, kaip saugiai naudotis internetu, naujomis technologijomis.
Vaikai sužinojo, prisiminė, kad naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis kiekvienas turime elgtis atsakingai, nuolatos domėtis, laikytis taisyklių. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai spalvino meškiukus, kuriuos vėliau pakvietė „pasivažinėti“ traukiniu. Taip pat vaikai dėliojo dėliones su SI simboliu meškiuku, kūrė savo kompiuterius, kuriais rašė taisykles, žinutes tėvams.
Dėkojame Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenei už bendradarbiavimą. „Saugesnio interneto savaitė 2021“ praėjo, bet mes ir toliau visi kartu kursime saugų internetą. Draugiško interneto pradžia prasideda nuo mūsų!

Rasa Juknevičienė, Rasa Simonavičienė,
Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos, saugesnio interneto ambasadorės