Šį rudenį Saugesnio interneto centras tradiciškai kviečia pasinaudoti edukacinėmis priemonėmis parengtomis mokyklų bendruomenėms.  Mokytojai, tėveliai, mokiniai gali pasirinkti jiems tinkamas edukacijos formas ir pasidžiaugti mokantis su geresniu ir saugesniu internetu.

Pamokos su išmaniosiomis lentomis patiks pradinių klasių mokytojams ir mokiniams.  Kartu su UAB „Biznio mašinų kompanija“ parengėme ir svetainėje http://pamokos.bmk.lt/lt/smart-pamokos (svetainėje reikalinga registracija) skelbiame saugesnio interneto pamokų planų seriją, skirtą pradinių klasių mokinių užsiėmimams panaudojant išmaniąsias interaktyvias lentas. Svetainėje mokytojai gali rasti pamokų pradinukams įvairiomis temomis: nuotraukos internete, saugūs slaptažodžiai, internetas be patyčių, privatumas internete, pažintis su socialiniais tinklais ir kt.

Vaizdo siužetai tėvams. Vaizdo siužetų, skirtų tėvams, serijoje pristatome socialinių tinklų įvairovę, naujus interneto reiškinius (pavyzdžiui, video blogai), pateikiame patarimus tėvams dėl jų vaikų elgesio ir saugumo internete. Vaizdo siužetuose Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai dalinasi savo patirtimi, nuomone, perduoda savo žinutes tėvams. 6 video per rugsėjo mėnesį bus paskelbti Youtube kanale: www.youtube.com/user/LangasiAteitiLt.

Informacinės skrajutės. Įvairūs socialiniai tinklai, susirašinėjimo programėlės, vaizdo žaidimai – kas tai yra, kodėl naudojame, kokie jų privalumai ir trūkumai, kaip saugiai naudotis? Į šiuos ir kitus klausimus pateikiame atsakymus 10-yje informacinių skrajučių apie Twitter, Instagram, Snapchat, Tik Tok, Messsenger ir kitas populiarias bendravimo priemones internete. Skrajutes galite rasti ir parsisiųsti svetainėje www.epilietis.eu (skyrelyje „Saugumas internete“).

Nuotolinis saugesnio interneto kursas. Mokytojus, mokyklų bibliotekininkus ir kitus švietėjus spalio 1 dieną pakviesime į atnaujintą nuotolinį saugesnio interneto kursą. Registraciją skelbsime Draugiško interneto svetainėje, svetainėje www.epilietis.eu, socialiniame tinkle Facebook ir atsiųsime pranešimą į mokyklas artėjant kurso pradžiai.

Socialinio tinklo Facebook @sijfLT puslapis. Mokinius, jų tėvus, mokytojus kviečiame sekti saugesnio interneto jaunimo forumo puslapį facebook.com/sijfLT. Jaunuolius nuo 13 metų raginame kurti geresnį ir saugesnį internetą bendraminčių draugijoje bei susitikti kartą per mėnesį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Saugesnio interneto centro komanda Lietuvoje