Kviečiame kartu švęsti Saugesnio interneto dieną „Kurkime geresnį internetą kartu“

Mieli mokytojai,

2022 m. vasario 8 d., antradienį, švęsime Saugesnio interneto dieną. Ši diena įvairiais renginiais pažymima visame pasaulyje, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje švenčiama ne tik Saugesnio interneto diena, bet ir visa savaitė.
Kviečiame visus pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojus ir mokinius aktyviai dalyvauti Saugesnio interneto dienos (SID) ir savaitės minėjime.
Dalyvaukite: suburkite mokykloje komandą (mokytojų, mokinių, tėvų), iškelkite idėją, kaip paminėti SID, ir ją įgyvendinkite. Idėjoms įgyvendinti skiriama visa savaitė nuo vasario 7 d. iki vasario 11 d.
Stebėkite: vasario 8 d. 15min.lt transliuos vaizdo diskusiją – pagrindinį SID 2022 renginį.
Renginį organizuoja ,,Saugesnio interneto“ partneriai: Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Nacionalinė švietimo agentūra, asociacija „Langas į ateitį“, VšĮ „Vaikų linija“.
Informaciją apie SID 2022 renginius rasite SID kalendoriuje, kuris bus paskelbtas sausio mėnesį draugiško interneto svetainėje https://www.draugiskasinternetas.lt/.

PRIIMKITE IŠŠŪKĮ. KĄ TURITE PADARYTI?

Jei jūsų mokiniai drąsūs mąstyti savarankiškai, pateikti naujų ir savitų idėjų ar problemų sprendimo būdų, kviečiame Saugesnio interneto dieną ir savaitę paminėti KŪRYBIŠKAI – kitaip ir neįprastai, įdomiai ir originaliai. Suburkite komandą ir iškelkite idėją, kaip kūrybiškai paminėti Saugesnio interneto dieną / savaitę, ir ją įgyvendinkite. Kūrybine idėja nustebinkite save pačius, savo mokyklos ir kitų mokyklų bendruomenes. Paviešinkite (mokinių atsiliepimus, vaizdo įrašus, mokinių darbų kopijas, nuotraukas ir kt.), kaip paminėjote SID, mokyklos svetainėje arba vietos žiniasklaidoje.

Daugiau apie kūrybiškumą ir jo panaudojimą įgyvendinant idėjas ar sprendžiant iškeltas problemas sužinosite:

Pranešimas. Kūrybiškumo kompetencija
Kūrybiškumo laboratorija: kaip tampama išradėjais. Mokymų vadovas
Kūrybiškumo mokymosi ABC

KŪRYBIŠKŲ IDĖJŲ DIRBTUVĖS

Pasidalykite savo įgyvendintomis idėjomis, pateikdami mums informaciją, kaip šventėte SID 2022 savo mokykloje. Užpildykite anketą iki vasario 21 d.

Keturi idėjų atrankos kriterijai:

  1. naujumas, originalumas;
  2. intriga;
  3. patrauklumas;
  4. vizualumas.

Aktyviausiai ir kūrybingiausiai dalyvavusi klasė bus apdovanota prizais su ,,Saugesnio interneto“ simbolika!