Kaip padėti jaunimui kurti sveiką santykį su technologijomis?

 

Registracija

Technologinis progresas lemia vis didesnį ekrano naudojimą, kuris mokyklose tampa opia problema. Įvairiose šalyse bandoma spręsti šias problemas įvairiais būdais. Nors telefonai yra puikūs įrankiai, kartais sunku valdyti pramogoms prie ekranų skiriamą laiką. Matome, kaip taisyklių, susitarimų ir disciplinos nebuvimas, daro neigiamą įtaką mokslams, santykiams ir pasiekimams.  

Kviečiame prisijungti prie diskusijos ir kartu ieškoti atsakymų, kurių reikia jau šiandien! 

  • Kada naudojimasis internetu tampa problema ir kaip žinoti, ar tai jau priklausomybė? 

  • Kaip kurti sveiką santykį su technologijomis? 

  • Kaip tartis su vaikais ir paaugliais dėl naudojimosi ekranais taisyklių? 

  • Kokių taisyklių laikytis klasėje ir mokykloje? 

  • Kur dėti skyrybos ženklą frazėje „DRAUSTI NEGALIMA LEISTI“? 

Apie visa tai kalbėsimės mokytojams skirtoje nuotolinėje paskaitoje Kaip padėti jaunimui kurti sveiką santykį su technologijomis? “. 

Savo klausimus iš anksto anonimiškai galite įrašyti čia.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA 

Data: lapkričio 9 d., trečiadienis. 
Laikas: 14:00 val. iki 15:30 val. 
Trukmė: 1,5 valandos.  


DRAUGIŠKAS INTERNETAS
 

Mokymus pristato saugesnio interneto centras Lietuvoje “Draugiškas internetas”. Tai Europos Sąjungos bendrai finansuojama keturių įstaigų bendradarbystė siekiant sukurti geresnę aplinką internete jaunimui bei mokyti ir duoti patarimų tėvams, globėjams bei su švietimu dirbantiems asmenims. 


PRANEŠĖJOS
 

Paskaitą ves Skaitmeninės etikos centro (www.e-etika.lt) steigėjos Rasa Jauniškienė ir Renata Gaudinskaitė, šią nevyriausybinę pelno nesiekiančią organizaciją įkūrusios su tikslu padėti žmonėms sprendžiant skaitmeninio pasaulio iššūkius.  

Abi lektorės tyrinėja technologijų poveikį psichikos ir fizinei sveikatai nacionaliniuose tyrimuose drauge su Vilniaus universiteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkais, dalyvauja rengiant medžiagą interneto perteklinio naudojimo prevencijai, šiuo metu dirba ir tarptautiniame moksliniame tyrime, kuris vienija 14 šalių ir siekia sumažinti žalingą technologijų poveikį jaunų žmonių psichikos sveikatai pasauliniu mastu, inicijuojant pokyčius sveikatos apsaugos ir socialinės politikos srityse. Dalis Skaitmeninės etikos centro darbų kasmet – susitikimai su šimtais tėvų ir tūkstančiais moksleivių visoje Lietuvoje. 

Kviečiame dalyvauti!

Registracija