SID2019

„Kurkime geresnį internetą kartu!“ (angl. „Together for a better internet“). Tokiu šūkiu šiais metais kviečiame visuomenę atkreipti dėmesį į internetą, kaip į erdvę, kurioje gyvename beveik kaip ir realiame pasaulyje. Elektroninė erdvė tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi, kur turime galimybę bendrauti, mokytis, pažinti pasaulį. Tam, kad virtualiame pasaulyje išvengtume nemalonių patyrimų, kad būtume saugūs, būtinas kiekvieno mūsų indėlis į geresnio interneto kūrimą. Kiekvienas turėtume atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudoti šiuolaikines technologijas.

Lietuvoje Saugesnio interneto dienai paminėti kiekvienais metais yra organizuojamos įvairios veiklos, kuriose kviečiame dalyvauti ir Jus. Daugiau apie veiklas galite skaityti ČIA. Raginame Jus ne tik dalyvauti, bet ir prisidėti savo organizuojamomis veiklomis. Kaip? Skaitykite ČIA.

2019 m. vasario 5 d. minėdami Tarptautinę Saugesnio interneto dieną Lietuvoje kviečiame dalyvauti projekto “Saugesnis internetas“ organizuojamame renginyje„POKALBIS KITAIP!“.

Renginio dalyvius kviesime FILMO peržiūrai, o vėliau jį aptariant, kalbėsime apie filmo herojams kylančias problemas, susijusias su elektronine erdve. Diskutuojant ieškosime kilusių probleminių situacijų sprendimo būdų ir stengsimės išsiaiškinti kokios informacijos jaunimui trūksta, kad ateityje pavyktu išvengti pavojų, esančių internete. Pokalbyje savo patirtimi ir patarimais dalinsis Lietuvos policijos atstovas, o psichologas stengsis patarti kaip elgtis kilus nemalonioms situacijos.

Kokį FILMĄ žiūrėsime? Tegul tai lieka intriga, tačiau norime atkreipti dėmesį, kad filmas pažymėtas N-16 ženklinimu (daugiau apie ženklinimo reikšmę ČIA). FILMAS keliantis klausimą: kas „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto? Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien interneto turinį vertinantys specialistai peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais. FILMAS anglų kalba su lietuviškais subtitrais, filmo peržiūra pritaikyta kurtiems ir neprigirdintiems.

Už galimybę pamatyti filmą DĖKOJAME vienam iš gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vieninteliam tokio pobūdžio kino festivaliui Baltijos šalyse  „Nepatogus kinas“. Jau nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis – kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais. 2017 m. festivalis į savo veiklas įtraukė beveik 16 000 žiūrovų visoje Lietuvoje. Daugiau apie festivalį „Nepatogus kinas“ skaitykite ČIA.

Renginio „POKALBIS KITAIP!“ praktinė informacija

Renginio data: 2019 vasario 5 d.
Renginio programa: žiūrėti aprašymo apačioje arba atsisiųsti pdf formatu.
Renginio data: 2019 vasario 5 d. Renginio vieta: Forum Cinema Vingis, Savanorių pr. 7, Vilnius.
Renginį organizuoja projekto konsorciumo nariai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMM), Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Ryšių reguliavimo tarnyba ( RRT), Vaikų linija (VŠĮ „Vaikų Linija “), asociacija „Langas į ateitį“.
Renginyje savo patirtimi dalinsis Lietuvos policijos ir VšĮ „Vaikų linijos“ atstovai
Renginio dalyviai:, 10-12 klasių mokiniai (16–18 m. ir vyresni) kartu su juos lydinčiu mokyklos mokytoju, taip pat projekto partneriai, draugai bei valdžios atstovai. Renginyje numatoma iki 250 dalyvių. Siekiant suteikti galimybę renginyje dalyvauti kuo daugiau mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų – ribojamas atvykstančiųjų dalyvių skaičius iš vienos mokyklos. Renginyje kviečiame dalyvauti vieną komandą iš mokyklos, kurią sudaro: 1 mokytojas (arba pagal poreikį 2 suaugę) ir ne daugiau kaip 10 mokinių. Atvykstančią komandą iš vienos mokyklos REGISTRUOJA MOKYTOJAS!
Kino peržiūrai jaunesni nei 16 metų amžiaus mokiniai neįleidžiami, todėl renginio organizatoriai registruodami atvykusius dalyvius turi teisę prašyti pateikti asmens amžių patvirtinantį dokumentą. Kiekvienam atvykusiam dalyviui bus skirtas bilietas su sėdima vieta (bilietai iš anksto nesiunčiami ir nėra galimybės jį įsigyti kino teatro kasose).
Renginio metu projekto Saugesnis internetas Jaunimo forumo nariai planuoja rengti reportažus apie renginį, kalbinti renginio dalyvius saugaus interneto temomis. Renginio reportažus vėliau būtų skelbiami www.draugiskasinternetas.lt  ir kitose jaunimo forumo narių elektroninėse erdvėse (vaizdaraštyje ir tinklaraštyje sijf.weebly.com, Facebook paskyroje https://www.facebook.com/sijfLT/).
Renginio akimirkas fiksuos fotografas. Atkreipiame dėmesį, kad renginio metu padarytos nuotraukos bus skelbiamos projekto ir projekto partnerių svetainėse, todėl laikoma, kad į renginį registruodamiesi ir renginyje dalyvaujantys dalyviai SUTINKA būti fotografuojami. Nuotraukos, padarytos renginio metu, nebus naudojamos komerciniais tikslais.
Renginio metu Renginys NEMOKAMAS, tačiau BŪTINA atlikti išankstinę registraciją ir gauti dalyvavimo renginyje patvirtinimą iš renginio ORGANIZATORIŲ!Visi renginyje dalyvavę dalyviai gaus PAŽYMĖJIMUS (po renginio pdf formato pažymėjimai bus išsiųsti el.paštu nurodytu registracijos metu).
Kilus klausimams kreiptis el. pašto adresu aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt
REGISTRACIJA
MOKYKLOS KOMANDAI

 

UŽDARYTA

Dėl galimų tuščių vietų kreiptis el. paštu: aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt

REGISTRACIJA
PARTNERIAMS IR KVIESTINIAMS SVEČIAMS

PILDYTI REGISTRACIJĄ

Renginio „POKALBIS KITAIP!“ programa

LaikasVieta
10:30– 10:50Dalyvių registracija
11:00 – 12:40Filmo peržiūra (5 salė)
12:40 – 13:00Filmo aptarimas. Pokalbis ir diskusija su VšĮ „Vaikų linijos“ atstovais – savanorių mokytoja Justina Stefanovič ir supervizoriumi Audriumi Baleženčiu
13:00 – 13:20Informacinė pamoka su Lietuvos policijos atstovu Vytautu Tuinyla, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-os valdybos (SO5) 3-iojo skyriaus viršininku.
13:20 – 14:00Karšti užkandžiai renginio dalyviams (2-ojo aukšto holas)
14:00Renginio pabaiga