SID VEIKLOS 2019

Veiklų sąrašas bus nuolat atnaujinamas, papildomas detalesne informacija. Kviečiame Jus ne tik sekti informaciją, tačiau veiklų sąrašą papildyti ir savo organizuojamomis veiklomis. Kaip galite prisidėti daugiau informacijos skaitykite ČIA, arba rašykite el.pašto adresu aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt.

SEKITE INFORMACIJĄ ŽINIASKLAIDOJE
2019 vasario 4-9 d.
Savaitės metu žiniasklaidoje aktyviau bus akcentuojama saugaus elgesio internete svarba: informacija akcijos partnerių ir draugų socialiniuose tinkluose ir interneto svetainėse, pranešimai spaudai ir straipsniai interneto naujienų svetainėse, straipsniai laikraštyje „Lietuvos rytas“, dalyvavimas LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“, interviu ir konkursas klausytojams M-1 radijuje ir kitos informavimo veiklos.

Sekite informaciją spaudoje bei www.draugiskasinternetas.lt ir mes kasdien informuosime Jus apie naujienas.

DALYVAUKITE KONKURSUOSE
MOKINIAMS IR VISAI MOKYKLOS BENDRUOMENEI
1-4 klasių moksleiviai kviečiami dalyvauti lipdinių konkurse „Draugiškas internetas“. Iš sniego, molio, plastilino, gipso ar bet kurios kitos lipdymo masės pavaizduokite, kas Jums asocijuojasi su draugišku internetu: draugiško interneto simbolis, o gal veiksmas, kuris naršant internete suteikia daugiausia džiaugsmo???

9-12 klasių jaunimas kviečiamas dalyvauti vaizdo klipų kūrimo konkurse „Kurkime geresnį internetą kartu!“. Į 1-3 narių grupes susibūrę jaunuoliai, laukiame Jūsų kūrybinių darbų, kurie atskleistų privačių duomenų atskleidimo internete ar sekstingo grėsmes.

Jau tradicija tapusiame konkurse „Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje 2019“kviečiame dalyvauti pradinį, pagrindinį, vidurinį ir profesinį mokymą teikiančias švietimo įstaigas, kurių mokinių amžius nuo 7 iki 18 m. Konkurse dalyvauti skatiname visą mokyklos bendruomenę: mokytojus, mokinius, jų tėvus ir senelius. Konkursinis darbas – tai pateiktas organizuotų renginių, skirtų Tarptautinei Saugesnio interneto dienai paminėti, aprašas (anketa kartu su nuotraukomis, video medžiaga ar pan.). Visos veiklos mokykloje turi būti organizuotos laikotarpyje vasario 4-9 d., t.y. Saugesnio interneto savaitės metu.

Visas dalyvavimo konkurse taisykles skaitykite – https://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/news?id=15441

Asociacija „Langas į ateitį“ su projektu „Prisijungusi Lietuva“
KVIEČIA vasario 4 d.
Dalyvauti diskusijoje „ŠIANDIEN TU – RYTOJ APIE TAVE!“

Tai paaugliams skirta atvira diskusija apie patyčias internete su žymiais Lietuvos socialinių tinklų influenceriais bei vlogeriais: Viktorija Šaulyte (sokoladass), Edvinu Navicku (3dvinas) ir Giedre Valavičiūte (Dydis nesvarbu).

Renginio vietų skaičius ribotas, todėl dėl galimybės dalyvauti diskusijoje mokytojus su mokinių klase kviečiame kreiptis: Lina Kišonė, lina@mvp.lt, tel. nr. +370 611 66 417.

Renginio data: 2019 vasario 4 d.
Renginio laikas: 11:00 val.
Renginio vieta: Vilnius tech parkas (Antakalnio g. 17, namo Nr. 3, Vilnius – didžioji konferencijų salė)

Nuo vasario 6 d. diskusijos įrašas bus paskelbtas internete. Nuoroda pasidalinsime ir www.draugiskasinternetas.lt.


Dalyvauti Saugesnio interneto savaitės veiklose Lietuvos bibliotekose

Visą savaitę, vasario 4-9 d. daugelyje Lietuvos viešųjų bibliotekų ir jų filialų vyks įvairios edukacinės saugesnio elgesio internete veiklos: interaktyvūs užsiėmimai apie nuotraukų skelbimą internete, saugių slaptažodžių dirbtuvės, žaidimai, mokomieji renginiai, kurie padės atkreipti dėmesį į savo saugumą interneto erdvėje.

Daugiau informacijos apie vyksiančias veiklas kviečiame teirautis artimiausioje bibliotekoje.

Mokyklų tarptautinio bendradarbiavimo programa „eTwinning“ KVIEČIA
Dalyvauti „eTwinning“ projekte „#SID the abc“

Programa „eTwinning“, prisidėdama minint tarptautinę „Saugesnio interneto dieną“, visus norinčius Lietuvos mokytojus kviečia prisijungti prie virtualaus projekto „#SID the abc“ platformoje www.etwinning.net.

Projekto idėja – suvienyti aktyviai saugesnio interneto veiklose dalyvaujančius mokytojus ir paskatinti juos pasidalinti įvairiomis „Saugesnio interneto dienos“(SID) renginių veiklomis ar jų nuorodomis. Projekto metu bus kuriama praktinio pritaikymo metodinė medžiaga saugesnio interneto tema, siekiant mokinių didesnio sąmoningumo ir saugesnės interneto aplinkos.

Prisijungus prie projekto „eTwinning“ ambasadorės kvies mokytojus ir mokinius dalyvauti projekto logotipo konkurse, rinkti terminus saugesnio interneto tema, kurti ir dalintis viktorinomis/klausimynais („Kahoot“ ir kt.), kurti įvairaus formato užduotis („Learningapps“) ir dalintis SID tema vykusių projektų nuorodomis bei sėkmingų veiklų, plakatų, filmų, komiksų, minčių žemėlapių kūrimo metodikų gerosios praktikos pavyzdžiais.

Projekto metu, „Padlet“ lentoje sukurtą įvairaus formato SID renginių metodinę medžiagą mokytojai galės pritaikyti organizuojant „Saugesnio interneto savaitės“ renginius/ viktorinas/ konkursus ir kitas veiklas savo mokyklose.

Kaip galite dalyvauti? Prisijunkite prie portalo www.etwinning.net ir projektų paieškos laukelyje suradę nacionalinį projektą „#SID the abc“ rašykite projekto kūrėjoms: Ramintai Birgėlienei arba Danguolei Vaitmonienei apie norą dalyvauti.

VU Kauno fakultetas kartu su Informacinių technologijų institutu
KVIEČIA vasario 5 d.
Dalyvauti seminare „Saugesnio interneto diena VU KnF“

VU Kauno fakultetas kartu su Informacinių technologijų institutu š. m. vasario 5 d. kviečia vyresnių klasių mokinius kartu su mokytojais atvykti į VU Kauno fakultete organizuojamą seminarą apie (ne)saugų technologijų naudojimą.

Seminare pranešimą skaitys VU KnF dekanas doc. dr. K. Driaunys. Lektorius pasidalins savo žiniomis apie kibernetinį saugumą. Seminare kartu su fakulteto studentais, kurie šiuo metu studijuoja kibernetinį saugumą, bus pasakojama apie saugius slaptažodžius ir saugų technologijų naudojimą, bus kalbama socialinės inžinerijos klausimais.

Registruotis į renginį kviečiame elektroninėje formoje ČIA.

Renginio programą galima rasti ČIA.

Planuojama seminaro trukmė 1.5 val. Kiekvienam seminare dalyvavusiam mokytojams bus išduodamas seminaro dalyvio PAŽYMĖJIMAS.

Kilus klausimams dėl seminaro kreiptis el. pašto adresu renata@ecdl.lt.

LR Ryšių reguliavimo tarnyba KVIEČIA
NELIKIME ABEJINGI! Šiuolaikiniai žmonės, o ypač vaikai, vis daugiau laiko praleidžia virtualioje erdvėje, todėl būtinas kiekvieno iš mūsų indėlis, jei norime sukurti saugią interneto aplinką. Praneškite interneto karštajai linijai apie aptiktą pornografinį, pedofilinį, rasinę ar tautinę nesantaiką kurstantį turinį internete.

Užpildykite anoniminę pranešimų anketą ir prisidėkite prie saugesnės elektroninės erdvės kūrimo. Vasario 4-9 d., Saugesnio interneto savaitę, atkreipkime dėmesį į tai ką skaitome, ką matome elektrononėje erdvėje ir raginame nelikti abejingais!

Daugiau apie karštąją liniją skaityti https://pranesk.draugiskasinternetas.lt/apie-mus/6.

VšĮ „Vaikų linija“ KVIEČIA
BŪKIME DRĄSŪS IR SPRĘSKIME PROBLEMAS KARTU! Vasario 4-9 d., Saugesnio interneto savaitę, Vaikų linija drąsins vaikus ir paauglius kreiptis pagalbos susidūrus su įvairiais sunkumais, klausimais, susijusiais su saugumu internete.

Ką daryti susidūrus su elektroninėmis patyčiomis, sekstingu, nemaloniu ar žalingu turiniu internete, kaip apsaugoti savo privatumą internete, klausimai susiję su santykiais ir seksualumu.

Būkite drąsūs, skambinkite nemokamu telefono numeriu 116111 (kasdien nuo 11 iki 23 val.), rašykite ir kartu spręskime visas kylančias problemas. Daugiau apie VšĮ „Vaikų linija“ skaityti www.vaikulinija.lt.

SAUGIOS e.erdvės bendruomenė KVIEČIA PRISIJUNGTI
Visas Lietuvos mokyklas kviečiame jungtis į Saugios e.erdvės ženklo bendruomenę. KODĖL?

  • todėl, kad svetainėje https://www.esafetylabel.eu/ galima rasti naudingų patarimų mokykloms apie išmaniųjų įrenginių naudojimą, duomenų apsaugą, atsakingo elgesio taisykles ar kitą naudingą informaciją saugumo internete temomis;
  • todėl, kad tai padės kurta saugesnę mokyklos elektroninę erdvę;
  • todėl kad, įvertinus savo patirtį mokykloms suteikiama saugios e. erdvės akreditacija – bronzinis, sidabrinis ar auksinis ženklelis.

Daugiau informacijos apie Saugios e. erdvės ženklelio gavimo galimybes galima skaityti asociacijos „Langas į ateitį” svetainėje www.epilietis.eu.

PROJEKTO „Saugesnis internetas“ JAUNIMO FORUMO NARIAI KVIEČIA
PRISIJUNGTI prie jaunimo komandos ir dalintis savo mintimis, diskutuoti saugesnio ir geresnio interneto bei skaitmeninio gyvenimo temomis. KURKIME GERESNĮ INTERNETĄ KARTU!

KAS MES?  Mes 13 – 18 metų jaunuoliai, kurie domisi saugesniu bei geresniu internetu. Jei mėgsti rašyti, filmuoti, piešti, kurti, diskutuoti ir esi 13 – 18 metų. Tu esi neabejingas interneto temoms – PRISIJUNK PRIE MŪSŲ!

KĄ MES VEIKIAME? Susitinkame, mokomės, kuriame, mokome kitus, dalyvaujame renginiuose ir renginius organizuojame patys, kuriame filmus, vaizdaraščius ir tinklaraščius ir dar daug visko kas įdomu, svarbu ir aktualu. Daugiau apie mūsų jau įvykusius susitikimus gali skaityti ČIA.

Turi daugiau klausimų apie Saugesnio interneto jaunimo forumą, rašyk koordinatorei jurate.drazdauskiene@itc.smm.lt.


Dalyvauti ir patiems organizuoti pamokas „Jaunimas jaunimui!“

Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai savo mokykloje planuoja organizuoti pamokas „Jaunimas jaunimui“. Pamokų metu jaunuoliai dalinsis savo patirtimi ir praktinėmis žiniomis su mokyklos bendruomene, kvies mokinius prisijungti prie jaunimo forumo komandos ir skatins atkreipti dėmesį į saugą internete.

Jei tokias pamokas planuojate organizuoti savo mokykloje ir Jūs – kviečiame bendradarbiauti! Parašykite jaunimo forumo koordinatorei jurate.drazdauskiene@itc.smm.lt arba el. paštu aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt.

UAB Modernaus ugdymo centras KVIEČIA
http://muc.lt/
Pasitikrinti žinias užsukus į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką

Kiekvieną užsukusį į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką kviečiame aplankyti vaikų ir jaunimo skyrių, kuriame turėsite galimybę spręsdami elektroninį testą pasitikrinti savo žinias saugumo internete tema. Kiekvienas testą išsprendęs teisingai gauna ženklelį. Testą galima spręsti NEMOKAMAI.

Detalesnė informacija apie testą ir galimybę jį spręsti jau netrukus.


Tėvelius motyvuoti vaikus mokytis saugumo internete

Moki-Moku – mokymai vaikams apie saugų elgesį internete. Kviečiame tėvelius raginti vaikus mokytis saugos internete, o už teisingai išspręsta testą skirti jiems apdovanojimus. Visą informacija apie saugaus interneto patarimus, testus ir apdovanojimus rasite puslapyje https://moki-moku.lt/lt/.


Jau netrukus UAB Modernaus ugdymo centras kvies prisidėti prie iniciatyvos „10 tūkstančių vaikų saugių internete“. Iniciatyva bendram tikslui – mokyti vaikus saugos internete – sujungs privatų ir viešąjį sektorius.

Detalesnė informacija apie iniciatyvą ir galimybę prie jos prisijungti jau netrukus..

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras KVIEČIA
Kurti projektus, dalintis patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų

Prisidėdamas prie Tarptautinės Saugesnio interneto dienos minėjimo Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras sukūrė projektą “SID 2019!“ eTwinning platformoje. Projektas yra ne tik mokytojų bendradarbiavimas Lietuvos mastu, bet jau tapęs tarptautiniu – šiai dienai prie projekto yra prisijungusi Italija. Didėjantis projekto partnerių skaičius motyvuoja mokytojus nesustoti kurti, dalintis, mokytis ir mokytis.

Planuodami projektą mokytojai norėjo projektą vykdyti saugesnio interneto savaitės laikotarpyje (vasario 4-9 d.), tačiau jau dabar yra įsitikinę, kad projektą tęs ilgiau.

Vėliau projekto metu sukurta metodine medžiaga mokytojai ketina pasidalinti su kolegomis ne tik Lietuvoje, bet ir visa eTwinning bendruomene.


Savo organizuojamose veiklose įtraukti kuo daugiau kitų institucijų atstovų

Savo ugdymo centre vasario 4 d. organizuoja Saugaus interneto pamokas 5-IV g kl mokiniams. Su mokiniais bendraus ne tik Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokytojai, bet svečiuosis policijos pareigūnė D.Ponidzelskienė, kuri skaitys paskaitą „Saugumas virtualioje erdvėje“.

Ugdymo centras kalbėdamas apie saugą internete mokytis planuoja ne tik savo aplinkoje, tačiau ketina aplankyti ir Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur spęs testus, skaitys ten esančią metodinę medžiagą ir diskutuos jiems rūpimais klausimais.

SAUGESNIO INTERNETO AMBASADORIAI KVIEČIA
Prisijunkite prie Saugesnio interneto ambasadorių lektorių bendruomenės!

Prisijungę prie SIA grupės Facebook‘e jau nuo dabar atraskite ir dalinkitės geriausia praktika kuriant geresnį ir saugesnį internetą mokyklos bendruomenėje. Čia tinkama erdvė bendrinti Jūsų dažniausiai naudojamus ir pamėgtus išteklius, šiuolaikinių medijų naujausius atradimus ir jų taikymo scenarijus, kvietimus į įvairius renginius. Tapkite kuriančios mokymosi bendruomenės nariu ir savo virtualios erdvės kūrėju!


Pasidalinti naujausia ir aktualiausia edukacine medžiaga!

Aktyviems mokytojams parengėme SID 2019 metų atradimų PADLET skelbimų lentą. Visą vasario mėnesį viešinkite naujausią ir aktualiausią medžiagą ar išteklius. Prisijungus su GOOGLE paskyra reikia užpildyti išteklių aprašančią formą, nurodant autorystę ir kitą naudojimui svarbią informaciją, nes  anonimiškai įkelti ištekliai nepublikuojami. Pasibaigus šiai iniciatyvai, įkelti ištekliai bus paskelbti Draugiško interneto svetainėje.

Kilus klausimams, kreipkitės el. paštu natalija.ignatova@itc.smm.lt arba asta.buineviciute@itc.smm.lt. Pajuskime bendro darbo rezultatus ir kuriančios mokymosi bendruomenės galią. Juk SID2019 šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“ (angl. „Together for a better internet“).

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
KVIEČIA
2019 vasario 4-9 d.
Dalyvauti paskaitose, diskusijose,  viktorinose, kurios bus organizuojamos Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus apskr. VPK)  teritorijoje esančiose mokyklose. Susitikimų metu pokalbiuose su mokyklinio amžiaus vaikais Vilniaus apskr. VPK bendruomenės pareigūnai kalbės  apie nusikalstamas veikas, vykdomas internetinėje erdvėje.

Moksleivius dalyvauti įvairiose veiklose Vilniaus policijos klube vaikams ir jaunimui. Vilniaus mieste esantis klubas įsikūręs Vilniuje, Justiniškių g. 109,  o Grigiškių padalinys – Vilniaus m. sav., Grigiškių m., Šviesos g. 16.

Jaunimas, susirinkęs į Policijos klubą vaikams ir jaunimui, yra mokomas paprastų ir labai reikalingų dalykų gyvenime: bendravimo, pamatinių bendražmogiškų vertybių. Ruošia pamokas, praleidžia dalį savo laisvalaikio. Čia veikia kompiuterinio raštingumo, fizinio lavinimo, rankdarbių, dailės bei dainavimo būreliai. Organizuojamos viktorinos, filmų peržiūros, intelektiniai žaidimai, stovyklos, ekskursijos, prevencinės programos. Taip vaikai įgyja naujų įgūdžių ir jiems geriau sekasi pažinti save. Policijos pareigūnai, dalyvaudami vaikų ir jaunimo klubo veikloje, organizuoja ir vykdo visuomenei labai naudingą darbą – ankstyvąją nusikaltimų prevenciją. Policijos klubas vaikams ir jaunimui atlieka socialinės rizikos vaikų kontroliuojamąją funkciją ir užima labai reikalingą tarpinę poziciją tarp socialinių institucijų, teikiančių pagalbą elgesio problemų turintiems vaikams ir jų šeimų nariams, bei teisėsaugos institucijų, taikančių baudžiamojo poveikio priemones.

Daugiau informacijos apie veiklas Vilniaus policijos klube vaikams ir jaunimui skaitykite svetainėje http://www.policeclub.lt/.

 


SVARBIOS DATOS

PrAnTrKtPnŠtSk
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
       
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930