I (VIII) susitikimas

Susitikimai

I (VIII) susitikimas

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento renginių erdvėje 14–18 metų 36 jaunuoliai susirinko 2016 m. gruodžio 20 d. į Saugesnio interneto jaunimo forumo I susitikimą naujame tarptautinio „Safer Internet Centre: draugiskasinternetas.lt II“ projekto 2016–2018 metų etape. SAUGESNIO INTERNETO projekto vadovas Mantas Masaitis pristatė 2016–2018 metų etapo projekto gaires.

SAUGESNIO INTERNETO PROJEKTĄ vykdo 4 partneriai:

Informavimo centras ir koordinuojanti institucija – Švietimo informacinių technologijų centras (ITC);
Informavimo / mokymo centras – asociacija „Langas į ateitį”;
Pagalbos linija – „Vaikų linija“;
Karštoji linija – Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Saugesnio interneto jaunimo forumo (toliau SIJF) narės Viktorija Drazdauskaitė ir Julija Lebedeva pristatė bendraamžiams SIJF 2015–2016 metais vykdytas veiklas:

  • susitikimus (apie juos galite pasiskaityti čia);
  • Saugesnio interneto dienos 2016 reportažus;
  • savanoriavimą 1–5 klasių mokinių vasaros stovyklose „Būk saugus ir vasarą!“;
  • projekto „Generation0101“ konkurse Saugesnio interneto jaunimo forumas laimėjo ir su tarptautine komanda programavimo maratone „Hakatonas 2016“ programavo ir kūrė žaidimą apie Saugesnį internetą.

Visi susitikimo dalyviai prisipažino, kad aktyviai gyvena virtualų socialinį gyvenimą. Tad linksmai pasitikrino žinias dviejų dalių protmūšyje. Viktorija ir Julija jaunimą suintrigavo dar nežinotais įdomiais faktais apie socialinius tinklus ir nuotraukomis, susijusiomis su socialiniais tinklais.

SAUGESNIO INTERNETO projekto koordinatorė Natalija Ignatova jaunimui pristatė Fokus grupių metodiką ir kvietė juos aktyviai dalyvauti Fokus grupėse.

Barclays kibernetinių atakų stebėjimo komandos atstovės Erika Skersytė ir Karolina Danauskaitė visus šokiravo trumpu filmuku: socialiniame tinkle Facebook skelbiame neapgalvotai daug informacijos apie save. Taip pat pranešime pasidalino konkrečiais saugos patarimais, aktualiais jaunimui ir suaugusiems.

Pažiūrėkite filmuką:

Kūrėja ir „Nu kaip“ tinklaraštininkė Monika Juodeikaitė uždegančiai kvietė jaunimą dalytis tuo, kas jiems rūpi, tinklaraščiuose ir paaiškino, kokie tikslai gali padaryti jų kuriamus tinklaraščius sėkmingus. Netgi konkrečiais pavyzdžiais iliustravo garsiausių pasaulio tinklaraštininkų pajamas. Atsakė į svarbiausius klausimus „Tinklaraščio kūrimas: Kodėl? Kaip? ir Kas?“.

Susitikimo apibendrinimui jaunimo koordinatorė Jūratė Drazdauskienė pristatė veiklas, prie kurių jaunimas gali prisijungti artimiausiu metu:

Renginį vertinkite čia.

SIJF I (VIII) susitikimo pranešimai:

Jūratė Drazdauskienė Saugesnio interneto jaunimo forumo planai ir veikla 2016–2018 metais

Viktorija Drazdauskaitė Kodėl smagu būti Saugesnio interneto jaunimo forumo dalimi? 2015–2016 m.m. Saugesnio interneto jaunimo forumo veiklos apžvalga

Viktorija Drazdauskaitė, Julija Lebedeva Protmūšis

Julija Lebedeva Tarptautinis Hakatonas ir jo atgarsiai: linksma ir naudinga veikla

Monika Juodeikaitė Tinklaraščio kūrimas: Kodėl? Kaip? ir Kas?

Natalija Ignatova Kvietimas į Fokus grupę

Jūratė Drazdauskienė Saugesnio interneto jaunimo forumo artimiausi renginiai

Nuotraukos:
https://www.facebook.com/pg/sijfLT/photos/?tab=album&album_id=787751828033949