MOKYKLOS APIE SID2018

Lietuvos mokyklų planuojamos veiklos minint Tarptautinę Saugesnio interneto dieną 2018 m.

2018 m. vasario 6 d. visoje Europoje bus minima Tarptautinė Saugesnio interneto diena. 2018 m. dienos tema – „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“. Projekto “Saugesnis internetas” vykdytojai kasmet prie šios dienos minėjimo kviečia prisidėti visus: politikus, privataus ir viešojo sektoriaus atstovus, mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų bendruomenę, savivaldybes bei įvairias jaunimo organizacijas.

VISI esame atsakingi už teigiamus pokyčius internete!

VISKAS prasideda nuo MŪSŲ!

Jau  ne vienerius metus bendraudami su įvairiomis Lietuvos švietimo institucijomis pastebime, kad kasmet veiklų saugumo internete tematika vis daugiau ir jos tampa kūrybiškesnės bei įdomesnės mokiniui. Džiugu, kad mokiniai mokosi žaisdami ir kurdami, kas stimuliuoja jų augimą, smalsumą, norą pažinti ir tyrinėti naujus dalykus. Vaikui augant ir mokantis kiekvieno iš mūsų užduotis – išmokyti vaiką būti geru ir garbingu žmogumu ne tik realiame, bet ir virtualiame pasaulyje.

Todėl 2018 m. norime pakviesti Lietuvos mokyklas viešinti (puslapyje www.draugiskasinternetas.lt) ir dalintis savo planuojamomis veiklomis, kurios organizuojamos vaikų mokymui kaip saugiai ir garbingai elgtis virtualioje erdvėje. Parodykite, kad esate neabejingi  saugumo internete temai ir prisidėkite minint Tarptautinę Saugesnio interneto dieną Lietuvoje.

Kaip? Kada? Kam? Kur? Kodėl?

KAIP? Inicijuodami ir organizuodavi įvairias veiklas savo švietimo institucijoje (konkursas, paskaita, diskusija, pamoka ar pan.), kurios atitiktu ar būtų artimos 2018 m. Saugesnio interneto dienos temai „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“.

KADA? Organizuojamos veiklos turi būti vykdomos Saugesnio interneto savaitės laikotarpiu  vasario 6-9 d. Tai gali būti tęstinė tos savaitės veikla, tai gali būti veikla, kuri butų paviešinta jau anksčiau, tačiau nurodytu laikotarpiu pristatinėjami jos rezultatai, tai gali būti ir vienos dienos veikla tame laikotarpyje, tačiau kažkuo išskirtinė ir verta viešinimo plačiajai visuomenei. Tai gali būti veikla, kuri vyksta tam tikroje vietoje, tam tikru laiku ir tik tam skirtai auditorijai, arba tai gali būti veikla, kurioje dalyvauti būtų kviečiami ir svečiai (kitos mokyklos bendruomenė, vietos bendruomenė, savivaldybių astovai ar panašiai).

KAM? Organizuojamos veiklos turi būti orientuojamos į jaunimo švietimą saugaus interneto tema.

KUR? Vietą numato ir pasirenka veiklos organizatorius. Tai gali būti mokykla, vietos biblioteka ar kitos Jūsų mokyklos bendruomenei tinkamos vietos.

KODĖL? Todėl, kad tik kalbėdami, aiškindamiesi ir spręsdami kylančias problemas galime mokyti, mokytis, tobulėti ir jaustis saugiai mus supančioje ne tik artimoje, bet ir virtualioje aplinkoje.

Planuojamos veiklos, kuri bus vykdoma Saugesnio interneto savaitės laikotarpiu vasario 5-9 d.  aprašymas

Aprašų pildymas baigtas

 • Veiklų aprašymai bus viešinami tik juos perskaičius ir įvertinus ar jos tinkamos viešinimui. kilus klausimams pildant veiklos(-ų) aprašymą kreiptis pašto adresu aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt.
 • Šiuose aprašymuose pateikiami veiklų aprašai NĖRA laikomi, kaip dalyvavimas projekto vykdytojų skelbtame konkurse „Saugesnio internteo diena mano mokykloje“. Mokyklos, norinčios dalyvauti konkurse turi vadovautis konkurso nuostatais. Daugiau apie konkursą informacijos galima rasti čia.

Savo veiklomis pasidalinusios Lietuvos švietimo įstaigos

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija

Renginio pavadinimas: „Saugus internetas prasideda nuo manęs!“

Priemonės: Mobilieji įrenginiai, įvairios brošiūros, kurios bus dalinamos mokykloje ir mūsų miestelio gyventojams. Mėlynos spalvo siūlai, SI simboliui sukurti

Veikloje dalyvaujantys svečiai: policijos atstovas, miesto savivaldybės atstovas

Aprašymas:  Mūsų gimnazijoje jau tapo tradicija švęsti Saugaus interneto savaitę. Pirmadienį iš ryto 5 klasės mokiniai papuoš visas gimnazijos duris mėlynaisiais meškiukais. Visos dienos metu mokiniai kurs piešinius tema „Geresnis internetas“. Sukurtų piešinių paroda vyks nuo antradienio iki vasario pabaigos. Vyresnių klasių mokinių sukurtus filmukus apie saugumą internete rodysime debatų metu, kurie vyks trečiadienį per pertraukas. Antradienį bus organizuotas komandinis interaktyvus protų mūšis, jame dalyvaus ir kitų institucijų atstovai. Ketvirtadienį organizuosime orientacinius žaidimus gimnazijos teritorijose, kurių tema „Saugus internetas“. Visos savaitės metu gimnazijoje bus dalinamos mokinių kurtos brošiūros, kurios skatins susimastyti apie veiklą internete. Penktadienį visa gimnazijos bendruomenė prisijungs prie Saugaus interneto simbolio (Mėlynas meškiukas) kūrimo iš siūlų (rezultatą vėliau bus galima matyti mokyklos svetainėje). Savaitės refleksija bus tokia, kad visi norintys el.lentoje vienu sakiniu turės parašyti „Ko reikia, kad internete būtų saugiau?“

Aprašą pateikęs asmuo: Renata Babravičienė, IT ir matematikos mokytoja

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus

Renginio pavadinimas: Sidabrinio Saugios e.erdvės ženklo kadetų licėjui suteikimo šventė

Priemonės: Išmanioji klasė

Veikloje dalyvaujantys svečiai: Bibliotekos vedėja Ilona Šeškuvienė, psichologė Vida Gricienė, advokatė Eglė Grucytė

Aprašymas: Europos mokyklų tinklas „European Schoolnet“ sukūrė „Saugios e. erdvės ženklą“ – Europos mokyklų akreditavimo sistemą. Tai yra didžiulis žingsnis į priekį, siekiant plėtoti ir palaikyti aukštus saugios e. erdvės standartus. Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus 2017 m. vasario mėn. įsijungė į Europos mokyklų tinklą „European Schoolnet“ ir gavo Bronzinį „Saugios e. erdvės ženklą“.

2018 m. kadetų licėjui už nuolat vykdomas saugaus interneto ir IKT naudojimo veiklas suteiktas SIDABRINIS „Saugios e.erdvės ženklas“. Sidabrinio Saugios e.erdvės ženklo kadetų licėjui suteikimo šventėje sieksime parodyti, kad visa mūsų vertybė – sugebėjimas mąstyti. Ir, kaip moko Blezas Paskalis, „Stengsimės mąstyti teisingai, nes tai- moralės pagrindas“.

Kartu su Europa minėdami tarptautinę Saugesnio interneto dieną jungsimės prie interneto, kursime ir dalinsimės pagarbiai, būsime saugūs nuo „žalingo interneto“ ir, be abejo, suvoksime, kad geresnis internetas prasideda nuo manęs ir tavęs!“

Mūsų planuojamo renginio, vasario mėn. 5–9 d., PROGRAMA

 • 5 klasės mokiniams intelektualus žaidimas „Stebuklingas saugaus interneto ratas“.
 • 6 klasės mokiniams netradicinė matematikos – informacinių technologijų pamoka „Saugesnio interneto „Meškiuko“ vizitas matematikos pamokoje“. Logotipų konkursas „Atrask, pažink, būk tikras!“
 • 6 klasės mokinių atstovų išvyka į Vilnių dalyvauti šventiniame renginyje vasario 6 d. „Viskas prasideda nuo MŪSŲ!“
 • 7 klasės mokiniams reklaminio plakato konkursas „Elektroninėms patyčioms – NE!“.
 • 8 klasės mokiniams žinių patikrinimas „Saugių IKT įgūdžių barometras“.
 • I – II gimnazijos klasės mokiniams informacinių technologijų žaidimas „Mes augame skaitmeninėje aplinkoje“.
 • III gimnazijos klasės mokiniams lankstinuko ir/arba skrajutės konkursas „Internetas – daugiau nei žaidimas, tai – tavo gyvenimas“.
 • Mokyklos bendruomenei (mokytojams, mokinių tėvams ir IV gimnazijos klasės mokiniams) virtuali viktorina „Suvienykime kartas – saugiai atskleiskime skaitmeninį pasaulį kartu“.
 • Mokinių kūrybinių darbų „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ paroda mokyklos bibliotekoje.

Aprašą pateikęs asmuo: Algirdas Keblikas matematikos – informacinių technologijų mokytojas

Utenos Dauniškio gimnazija

Utenos Dauniškio gimnazija prisidėdama prie Tarptautinės Saugesnio interneto dienos minėjimo ir dalyvaudama tarptautinio bendradarbiavimo programoje „eTwinning“ kviečia „eTwinning“ mokytojus prisijungti prie projekto „SID at school 2018“.

Sukurto projekto tikslas – paraginti mokinius ir visus bendruomenės narius atkreipti dėmesį į galimus pavojus internete ir parodyti jų sprendimo būdus. Projektu siekiama pasidalinti patirtimi, organizuojant Saugaus interneto dienos (SID) renginį savo mokykloje bei pasisemti idėjų iš projekto partnerių.

Mokytojai prie projekto prisijungti kviečiami jau dabar! Besidomintys šiuo projektu, ieškokite informacijos projekto „eTwinning“ portale www.etwinning.lt arba kreipkitės į Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos ir astronomijos mokytoją metodininkę bei projekto kūrėją, Loretą Tarvydienę tarvydiene@yahoo.com.

Vasario 5-9 d.

Kauno Veršvų gimnazija

Renginio ar veiklų tema: „Saugus internetas“

Priemonės: mokinių sukurtos brošiūros, veliavėlės per IT pamokas, kurias mokiniai dalins kitiems vaikams bei mokytojams.

Aprašymas: vasario 5 d. – mokiniai kuria piešinius pertraukų metu. Piešinių tema “Saugus internetas”. Vėliau vyks mokinių darbų paroda. (I aukštas). Mokiniai per lietuvių kalbos pamokas kurs trumpus spektaklių scenarijus apie saugų internetą: pvz. “Grėsmė internete”, “Būk saugus internete” ir pan. Vėliau juos vaidins kitų klasių mokiniams. Vasario 6 d. – mokiniai pildo sudarytus kryžiažodžius apie saugų internetą. Už teisingus atsakymus gauna prizus – saldainį, įvyniotą į saugaus interneto popieriuką. Popierėliai paruošti mokinių per IT pamokas. Vasario 7 d. – IT pamokų metu su programa Canva sukuriami plakatai apie saugų internetą. Mokinių žaidimas „Atspėk, kas pavaizduota paveikslėlyje“. Mokiniai tik gestais gali parodyti kitiems, kas yra vaizduojama paveikslėlyje. Atspėjusiems prizai. Vasario 8-9 d. – grupėse per pamokas kuria saugaus interneto skaidres arba filmukus. Vėliau organizuojama darbų paroda.

Veiklos skirtos mokyklos mokiniams nuo pradinių iki vyriausiųjų klasių.

Aprašą pateikęs asmuo: IT ir matematikos mokytoja Vaida Juškevičienė

Utenos Dauniškio gimnazija

Renginio pavadinimas:  „SID2018 savaitė Utenos Dauniškio gimnazijoje“

Priemonės: užduočių rinkiniai, išmaniosios technologijos, internetiniai įrankiai (ECDL siūlomas saugumo testas; Google paskyros patikros įrankis, FB profilio patikros įrankis)

Veikloje dalyvaujantys svečiai: Saugesnio interneto ambasadorės

Aprašymas:  Gimnazijos pirmokai bei antrokai (9-10 kl.) varžysis jau tradiciniu tapusiame komandiniame IT konkurse, skirtame SID. Visa gimnazijos bendruomenė nuo pirmadienio (vasario 5 d.) kviečiama dalyvauti savaitę truksiančiame protmūšyje „Kas dieną – po naujieną“ ir spręsti kasdieną po naują užduotį, susijusią ne tik su interneto, bet ir su IKMT saugumu aplamai. Gimnazijos pirmokai (9-tokai) bei antrokai (10-tokai) tuo tarpu dalyvaus dviejų turų varžybose: I turas – komandinės varžybos klasėse; II turas – komandinės tarpklasinės varžybos. Vasario 6 d. gimnazijoje stebėsime respublikinio renginio “Viskas prasideda nuo MŪSŲ!” metu transliuojamą TV pamoką. Be to visus gimnazijos bendruomenės narius Saugesnio interneto ambasadorės kvies pasitikrinti savo žinias sprendžiant įvairius Saugumo srities testus bei siūlys pasitikrinti įvairių paskyrų saugumą su tam skirtais įrankiais.

Aprašą pateikęs asmuo:  Giedrė Sudniutė, IT mokytoja.

Lietuvos sporto universiteto
Kėdainių „Aušros“ progimnazija

Renginio pavadinimas: „Būk saugus internete!“

Veikloje dalyvaujantys svečiai: rajono mokyklų bendruomenės atstovai,

Aprašymas: Vyks netradicinės pamokos, kurių metu organizuojami 5-6 protmūšiai. Kartu su kitomis rajono mokyklomis bus kuriami ir sprendžiami kryžiažodžiai, galvosūkiai. Mokyklos viena kitai skelbia iššūkius ir bando juos įveikti.

Visa mokyklos bendruomenė stebės filmą „Emodži filmas“. Vėliau vyks diskusijos.

Aprašą pateikęs asmuo: Rūta Pečiulienė, IT mokytoja

Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla

Renginio pavadinimas: „Saugaus interneto diena“

Veikloje dalyvaujantys svečiai: 

Aprašymas: Plakatų saugaus interneto tema kūrimas ir eksponavimas mokyklos foje. Viktorina „Saugus internete?(!)“. Vyresnieji kurs vaizdo filmukus apie saugumą internete ir rodys kitiems. Testas mokytojams „Ar tikrai saugiai elgiuosi internete“.

Aprašą pateikęs asmuo:  Liuda Mikelaitienė, IT mokytoja metodininkė

Gruzdžių gimnazija

Renginio pavadinimas:  „Logotipo kūrimas Saugaus interneto dienai 2018“

Priemonės: technologinė programa, skirta logotipams kurti

Aprašymas: 7-8 klasių mokiniai kūrė logotipus, skirtus Saugaus interneto dienai 2018. Visus sukurtus mokinių logotipus eksponavome organizuotoje mokyklos parodoje. Buvo išrinktas populiariausias, gražiausias ir labiausiais temą atitinkantis logotipas.

Vasario 6 dieną, šiais logotipais pasipuoš visi Gruzdžių gimnazijos bendruomenės nariai. Taip atkreipsime dėmesį, kad saugumo internete temai esame neabejingi, bei prisidėsime prie tarptautinės Saugesnio interneto dienos minėjimo Lietuvoje.

Aprašą pateikęs asmuo:  Ineta Gavorskienė, informacinių technologijų ir chemijos mokytoja

Rokiškio Juozo-Tumo Vaižganto gimnazija

Renginio pavadinimas:  „Garbingo elgesio internete kodeksas“

Priemonės: kompiuteris, mokyklos TV, multimedija…

Aprašymas: Mokiniai rusų ir aglų kalbos pamokų meu vers garbingo elgesio internete kodeksą, vėliau gamins plakatus šiomis kalbomis, kurie bus iškabinti IT ir kalbų kabinetuose.

Mokiniai stebės paskaitą, kuri bus transliuojama vasaro 6 d. tiesiogiai iš renginio „Viskas prasideda nuo MŪSŲ!“. Savaitės laikotarpyje mokyklos TV stende demonstruosime filmukus, skirtus saugiai erdvei.

Aprašą pateikęs asmuo:  Jūratė Matiukaitė , IT mokytoja

Raseinių r. Ariogalos gimnazija

Renginio pavadinimas: „Mes už saugų internetą!“

Priemonės: Popierius, spalvoti pieštukai, paruoštas testas, pasirinktas video

Veikloje dalyvaujantis svečias: psichologė

Aprašymas:  Informacinių technologijų pamokose mokiniai diskutuos saugaus buvimo internete klusimais t.y. apie privatumo apsaugą, asmens saugumą ir bendravimą virtualioje aplinkoje, kurs plakatus, skatinančius saugų buvimą internete. Mokiniai pasitikrins žinias atlikdami testą „Saugus internetas“, kurio rezultatus palyginsime su praėjusių metų rezultatais. Valandėlių metu klasių kolektyvai žiūrės video „Saugaus interneto ABC“, aptars ir pieš saugaus interneto simbolį (mėlyną meškiuką) bei papuoš kabinetų duris.

Aprašą pateikęs asmuo: Dalė Ūselienė, IT mokytoja

Jurbarko Antano Giedraičio – Giedriaus gimnazija

Renginio pavadinimas: „Paskaitos apie interneto grėsmes“

Aprašymas:  Etikos ir tikybos pamokų metu bus vykdoma filmukų peržiūra ir aptarimas. Vyks pokalbiai apie interneto grėsmes. Mokykloje bus pakabinami stendai su informacija apie saugų interneto naudojimąsi

Aprašą pateikęs asmuo:  Dalė Eidokaitienė, socialinė pedagogė

Kauno Rokų gimnazija

Renginio pavadinimas: „Saugus internetas mokykloje“

Veikloje dalyvaujantys svečiai: psichologas, sveikatos specialistas, IT įmonių atstovai

Aprašymas:  viktorina, piešiniai, susitikimas su lektoriais, pamokos internete

Aprašą pateikęs asmuo:  Vaida Valiuvienė, IT mokytoja

Kauno Rokų gimnazija

Renginio pavadinimas: „Aš saugus internete!“

Priemonės: Kahoot programa

Veikloje dalyvaujantis svečias: pagalbos mokiniui specialistai

Aprašymas: mokiniai kurs dėliones (angl. Puzzle), saugumo internete temomis. Vėliau dėlionės bus pristatytos visai mokyklos bendruomenei. Mokykloje savaitės laikotarpyje vyks paskaitos, integruotos pamokos.

Aprašą pateikęs asmuo:  Rasa Baranauskaitė, bibliotekos vedėja


SVARBIOS DATOS

PrAnTrKtPnŠtSk
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
       
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
       
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
       
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930