SID2018

„Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“ (angl. “Create, connect and share respect: a better internet starts with you”)

Šių metu šukiu kviečiame atkreipti dėmesį į  pagarbų elgesį internete, raginame galvoti ką skaitome, ką kuriame ir kuo dalinamės elektroninėje erdvėje. Junkimės prie milijono Europos žmonių ir ieškokime efektyviausių metodų kaip galime spręsti internetinės saugos problemas.

2018 m. vasario 6 d. minėdami Tarptautinę Saugesnio interneto dieną Lietuvoje kviečiame Jus ne tik į projekto vykdytojų, bet ir projekto aprtnerių ar draugų organizuojamas veiklas. Veiklomis siekiama kurti ne tik saugesnį, bet ir geresnį internetą, kuriame kiekvienas žmogus turi teisę atsakingai, pagarbiai, kritiškai ir kūrybingai naudoti technologijas. Organizuojamų veiklų kalendorių galima rasti čia.

Atkreipdami dėmesį į pagarbų elgesį ir vaikų bei paauglių kūrybiškumą naudojant technologijas kviečiame dalyvauti projekto “Saugesnis internetas“ organizuojamame renginyje pavadinimu „Viskas prasideda nuo MŪSŲ!“. Junkimės, kurkime ir dalinkimės pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo MŪSŲ!

Renginyje mokiniai ir mokytojai taps tiesiogiai transliuojamos paskaitos dalimi, bendraujant su projekto vykdytojais galės pasidalinti savo įžvalgomis saugumo internete tematika. Renginio dalyviai turės galimybę pasitikrinti savo žinias atliekant įvairias užduotis ir tuo pat metu dalyvauti loterijoje.

Mokinius džiugins įvairios interaktyvios linksmos veiklos, mokytojai turės galimybę išgirsti naudingos informacijos, o vėliau pritaikyti ją savo darbe. Saugesnio interneto jaunimo forumo nariai kurdami reportažus suteiks galimybę renginio dalyviams pasijusti žvaigždėmis.

Renginio data ir laikas: 2018 vasario 6 d. 9:30-15:00 val.
Renginio vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO (adresas Laisvės pr. 5, Vilnius. www.litexpo.lt). Renginio atidarymas vyks konferencijų salėje 5.1 (5 korpusas)
Renginį organizuoja projekto konsorciumo nariai: Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), Švietimo informacinių technologijų centras (ITC), Ryšių reguliavimo tarnyba ( RRT), Vaikų linija (VŠĮ „Vaikų Linija “), asociacija „Langas į ateitį“.
Renginio vedėjas: Lietuvos jaunosios kartos teatro, kino ir televizijos aktorius Audrius Bružas. Talentingas ir komunikabilus žmogus gebantis rasti kalbą tiek su jaunu tiek su vyresniu žmogumi.
Renginio rėmėjai: renginio dalyvius savo dovanomis džiugins projekto vykdytojai, LR Seimas, LR Švietimo ir mokslo ministerija, LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, verslo sektoriaus atstovai UAB „Binarus“ (sprendimai inovatyviam mokymui ir mokymuisi).
Renginio dalyviai:  5–7 klasių mokiniai (11 m.–13 m.) jų mokytojai ir tėvai. Projekto partneriai, draugai, valdžios atstovai. Renginyje planuojama iki 250-300 dalyvių.

 

Siekiant suteikti galimybę renginyje dalyvauti kuo daugiau mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų – ribojamas atvykstančiųjų dalyvių skaičius iš vienos mokyklos. Renginyje kviečiame dalyvauti vieną komandą iš mokyklos, kurią sudaro: 1 mokytojas, 5 mokiniai ir 1 lydintys artimas mokiniui asmuo (mama, tėtis, globėjas ar senelis). Atvykstančią komandą iš vienos mokyklos REGISTRUOJA MOKYTOJAS!

Renginio metu projekto Saugesnis internetas Jaunimo forumo nariai rengs reportažus apie renginį, kalbins dalyvius saugaus interneto temomis. Renginio reportažai vėliau bus skelbiami www.draugiskasinternetas.lt ir kitose JF erdvėse (vaizdaraštyje ir tinklaraštyje sijf.weebly.com, Facebook paskyroje https://www.facebook.com/sijfLT/).Renginio metu socialiniame tinkle facebook bus viešinamas projekto video siužetas, kurio metu žinomi žmonės dalinsis mintimis ir įžvalgomis apie elektroninę erdvę.

 

Renginio metu skaitoma paskaita tema „Kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus?!“ bus verčiama į gestų kalbą ir transliuojama tiesiogiai. Stebėti paskaitą galima nuo 10:15 val. https://youtu.be/4lG-z8wzx3Y. Paskaitos metu, dalyviai galės sužinoti, kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus ir savo bendrame sraute matyti profesionalų sukurtą turinį. Renginio vedėjas Audrius Bružas pasidalins savo patirtimi internete, o pamokos vedėjas parodys daugybę gerų pavyzdžių kaip galima socialiniuose tinkluose sužinoti daug naudingų dalykų, išmokti kalbų ar net „pasivaikščioti“ Marso paviršiumi su marsaeigiu Curiousity.

Renginio akimirkas fiksuos profesionalus fotografas. Atkreipiame dėmesį, kad renginio metu padarytos nuotraukos bus skelbiamos projekto ir projekto partnerių svetainėse, todėl laikoma, kad renginyje dalyvaujantys dalyviai sutinka būti fotografuojami. Nuotraukos nebus naudojamos komerciniais tikslais.
Renginys NEMOKAMAS, tačiau BŪTINA atlikti išankstinę registraciją ir gauti dalyvavimo renginyje patvirtinimą iš renginio ORGANIZATORIŲ!

 

Registracija į renginį

 

KOMANDAI IŠ MOKYKLOS

REGISTRACIJA BAIGTA

Registracija į renginį

 

projekto PARTNERIAMS IR KVIESTINIAMS SVEČIAMS

REGISTRACIJA BAIGTA

RENGINIO PROGRAMA
Programą galima atsisiųsti pdf formatu.

9.30–10.00Dalyvių registracija:

 

Registracijos metu dalyviai turės galimybę:

 • Pasitikrinti savo saugumo internete žinias spręsdami testą vaikščiojančiame ROBOTUKE (veiklą organizuoja Vilniaus Vladislavo Sirokomlės vidurinė mokykla);
 • Dalyvauti loterijoje;
 • prisidėti piešdami ilgiausią paveikslą saugesnio interneto tema;
 • pabendrauti ir įsiamžinti su Lietuvos policijos bičiuliu – šuniuku AMSIU.
10:00-10:15Sveikinimo žodis

 

Mantas Masaitis, Švietimo informacinių technologijų centro pavaduotojas, projekto „Saugesnis internetas“ vadovas.

Gražvydas Kazakevičius, LR Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras

Dovile Šakalienė, LR seimo narė, Švietimo ir mokslo komiteto narė

Mykolas Majauskas, LR seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas

Edita Žiobienė, LR Vaiko teisių apsaugos kontrolierė

10:15-11:00PASKAITA saugumo internete tematika.

 

Paskaita bus verčiama į gestų kalbą ir transliuojama tiesiogiai. Stebėti paskaitą čia – https://youtu.be/4lG-z8wzx3Y (prisijungimas nemokamas)

11:00-11:10Veiklų pristatymas. Dalyvių paskirstymas į veiklas. Mokiniams ir mokytojams yra organizuojamos skirtingos veiklos.
Apvalaus stalo diskusija (veikla paraleliai mokinių ir mokytojų veikloms)
11:10-13:40
Mokinių veiklaMokytojų veikla
 1. Užduotys ir žaidimai naudojant interaktyvias grindis ir priedėlį;
 2. Komandinis piešimas ir užduočių siena;
 3. Žaidimas „Scottie go“ – programavimas kitaip;
 4. Robotika;
 5. SI jaunimo nariai kvies kurti filmukus;
 6. Naudojantis savo mobiliaisiais telefonais kviesime Jus rodyti save mokyklos tinklalapyje;
 7. Linksmybės foto studijoje;
Mokytojų veiklos moderatorės:

 

Jolanta Leonavičienė, Kauno “Vyturio” gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė.

Rugilė Butkevičiūtė, Dingusių žmonių šeimų paramos centro atstovė.

Pranešimai:

 1. Išmanusis vaikų pasaulis: kaip su juo susidraugauti?“, Justina Stefanovič, Všį “Vaikų linija” (vaikulinija.lt) savanorių mokytoja (20 min.)
 2. „Informacinis media raštingumas“ , Tomas Čeponis, LK Strateginės komunikacijos departamento specialistas (20 min.)
 3. „#Suprasti: slaptas paauglių gyvenimas socialinėje medijoje“, Rugilė Butkevičiūtė, Dingusių žmonių šeimų paramos centras
 4. „Priemonės medijų ir informaciniam raštingumui ugdyti“, Albina Zdanevičienė, Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio skyriaus metodininkė (20 min.)
 5. “Saugesnio interneto jaunimo forumo narių patirtis”, Jaunimo forumo nariai: Veronika Šumilova, Gabija Kurkulytė, Gabrielė Didrikaitė, Matas Švarlys (15 min.)
 6. „Saugesnio interneto projekto ambasadorių mokymų patirtis ir praktiniai patarimai mokytojams“,Jolanta Leonavičienė, Kauno “Vyturio” gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė, Rasa Rusovičiūtė (LKNUC – Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro socialinė pedagogė), Svetlana Sčastnaja (Eitminiškių gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė) (30 min.)

Mokytojų praktinė veikla (20 min.)Vėliau mokytojai prisijungia prie mokinių veiklų

13:40-14:20Pietūs renginio dalyviams.
14:20 – 15:00Padėkos mokinių veiklų organizatoriams

 

Iškilminga apdovanojimų ceremonija:

 • mažųjų dailininkų piešinių konkursas „Geresnis internetas“;
 • jaunuolių filmuko kūrimo konkursas “#togetherforrespect”;
 • mokytojų pamokų planų konkursas „Saugumo internete tema mano pamokoje“;
 • Loterijos laimėtojai.
15:00Renginio pabaiga
 • Įsitraukite kuriant ir skleidžiant geresnio interneto idėją! Kaip galite tai padaryti – informacijos ieškokite tarptautiniame Saugesnio interneto dienos svetainėje org arba tiesiog ČIA;
 • Atsisiųskite SID2018 logotipą LT kalba ir EN kalba;
 • Peržiūrėkite anksčiau vykusių Saugesnio interneto dienų veiklas ČIA.

Jei turite daugiau klausimų, rašykite el. pašto adresu aurelija.dirvonskiene@itc.smm.lt arba skambinkite telefonu (8 5) 2 356 154.