Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Archyvas

/2008-12-17/

Lietuvos vaikai kviečiami dalyvauti tarptautinėje vaikų viktorinoje internete

Europos Komisijos Insafe, nacionalinių interneto saugumo centrų tinklas, kviečia 10-15 metų vaikus dalyvauti tarptautinėje vaikų viktorinoje internete. Viktorinos tikslas – užmegzti ryšius su jaunaisiais interneto vartotojais ir prisidėti prie Saugesnio interneto dienos paminėjimo, kuri bus švenčiama 2009 m. vasario 10 d. 50 pasaulio šalių.
 
Vaikai viktorinoje turės atsakyti į klausimus įvairiomis temomis – apie žiniasklaidą, interneto saugumą, kultūrą, istoriją ar geografiją. Klausimų įvairovė atspindi interneto kaip mokymosi ir informacijos paieškos priemonės galimybes.
 
Viktorina pasiekiama adresu http://insafequiz.eun.org/web/guest/home.
 
Pagal dalyvių surinktuss taškus, 2009 m. sausio 16 d. bus išrinkti ir paskelbti viktorinos laimėtojai. Viktorinos nugalėtojai iš Europos šalų bus pakviesti į Saugesnio interneto dienos iškilmes, vyksiančias Liuksemburge.
 
Viktorinos klausimai pateikti lietuvių, bulgarų, čekų, danų, olandų, vokiečių, graikų, anglų, suomių, prancūzų, vengrų, italų, islandų, latvių, norvegų, lenkų, portugalų, rumunų, slovakų, slovėnų, ispanų ir švedų kalbomis.
 
Insafe - nacionalinių interneto saugumo centrų tinklas, kuris koordinuojantis interneto saugumą Europoje, kurį finansuoja ir remia Europos Komisija. Insafe misija yra sudaryti sąlygas vartotojams saugiai ir efektyviai naudotis internetu.
Lietuvoje nuo 2005 metų įgyvendinamas Europos Komisijos remiamas projektas „Saugesnis internetas”. Šis prijektas skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į nelegalią ir žalingą informaciją internete, susijusią su tokiais Lietuvos įstatymų numatytais pažeidimais kaip pornografija, pedofilija, rasizmas, ksenofobija. Ypač daug dėmesio skiriama vaikams bei paaugliams apsaugoti nuo žalingo interneto turinio. Nuo 2007 metų balandžio mėn. šią programą įgyvendina Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.
Daugiau informacijos apie programą „Saugesnis internetas“ www.draugiskasinternetas.lt.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.