Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Archyvas

/2007-05-30/

„Saugesnio interneto“ programos perdavimas

UAB „Bitė Lietuva“ informuoja, kad nuo 2007 m. kovo mėn. „Saugesnio interneto“ programos, kurios metu itin daug dėmesio skiriama vaikų saugumui bei kovai su nelegalia informacija internete, įgyvendinimą perdavė Ryšių Reguliavimo Tarnybai (RRT) bei Lietuvos Švietimo ir Mokslo ministerijai.

„Saugesnis internetas“ – tai programa, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į nelegalią ir žalingą informaciją internete, susijusią su tokiais Lietuvos įstatymų numatytais pažeidimais kaip pornografija, pedofilija, rasizmas, ksenofobija, skiriant ypatingą dėmesį vaikams bei paaugliams apsaugoti nuo žalingo interneto turinio. 2005 metais šios Europos Komisijos (EK) Informacinės visuomenės direktorato programos įgyvendinimą Lietuvoje pradėjo bendrovė „Bitė Lietuva“, Švietimo bei mokslo ministerija ir Socialinių ir psichologinių paslaugų centras, laimėję EK skelbtą konkursą. 2005 – 2007 metais Lietuvoje buvo vykdomi du projektai: Visuomenės švietimo saugaus interneto klausimais projektas („Safer Digital Lithuania“) ir „Karštosios linijos“ („Hotline Lithuania“) projektas.

Projekto įgyvendinimo metu Lietuvoje buvo įkurta pirmoji Baltijos šalyse Karštoji Linija, skirta administruoti nelegalaus turinio Internete pranešimus bei sėkmingai įgyvendinama „Saugesnio Interneto“ programa. Džiaugiamės, kad per dvejus projektų įgyvendinimo metus buvo pasiekta labai gerų rezultatų: sukurtos seminarų metodologijos, platinama švietėjiška informacija, organizuotos reklamos kampanijos bei keli renginiai, tarp kurių, kartu su visa Europa buvo švenčiama Saugesnio Interneto diena. Per šiuos metus daugiau nei 125 000 žmonių apsilankė projekto svetainėje www.draugiskasinternetas.lt, buvo sulaukta virš 1600 pranešimų į “Karštąją Liniją”. Galutiniame projekto “Saugesnis internetas” etape, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų pateisino projekto keliamus tikslus, o projekto žinomumas išaugo 2007m. iki 27 proc. Interneto vaikams keliamų grėsmių suvokimas pakilo net iki 62 proc. - vis daugiau gyventojų suvokia, kad internetas vaikams kelia grėsmes, jie dažniau domisi kaip vaikai naudojasi internetu.

Dėkojame visiems už pagalbą ir paramą, sėkmingai įgyvendinant “Saugaus Interneto” projektus Lietuvoje, ir linkime kuo sėkmingiausios kloties ateityje!

Metinę ataskaita galite atsisiųsti čia.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.