Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2011-04-18/

Paskelbta Tarptautinės interneto ,,karštųjų linijų“ asociacijos INHOPE metinė ataskaita

Tarptautinė interneto ,,karštųjų linijų“ asociacija INHOPE (angl. International Association of Internet Hotlines) paskelbė 2010 m. metinę ataskaitą. INHOPE atstovauja 34 šalių interneto ,,karštosioms linijoms“, kovojančioms prieš vaikų seksualinį išnaudojimą (vaikų pornografiją) internete. Jų tikslas – priimti ir nagrinėti pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį ir (arba) neteisėtą veiklą internete. LR ryšių reguliavimo tarnybos įsteigta interneto ,,karštoji linija“ yra INHOPE narė nuo 2008 metų. Pranešti apie neteisėtą ar žalingą turinį internete galite čia http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report

Pagrindiniai faktai:

  • Šiuo metu visame pasaulyje veikia 39 interneto ,,karštosios linijos“.
  • 2010 m. INHOPE kartu su Europos Komisija sukūrė ir pradėjo naudoti Pranešimų valdymo sistemą ir pirmą kartą surinko tikslius duomenis apie vaikų seksualinį išnaudojimą internete:
  • Pranešimai: 2010 metais INHOPE ,,karštosios linijos“ išnagrinėjo daugiau kaip 24 000 pranešimų apie vaikų seksualinio išnaudojimo atvejus internete.
  • Aukų amžius: 71 proc. aukų – lytiškai nesubrendę, 4 proc. aukų – mažamečiai vaikai. 25 proc. aukų – lytiškai subrendę.
  • Lytis: 77 proc. aukų – mergaitės, 11 proc. – berniukai, 12 proc. – abiejų lyčių.
  • Svetainių tipas: 78 proc. svetainių, apie kurias pranešta, buvo nekomercinės, o 22 proc. – komercinės, jose paskelbta medžiaga buvo vienaip ar kitaip mokama.
  • INHOPE, bendradarbiaudama su Mobiliojo ryšio operatorių aljansu (angl. GSMA), parengė ir išleido ,,Interneto ,,karštųjų linijų“ steigimo ir valdymo vadovą“.

Visą ataskaitą galima atsisiųsti paspaudus nuorodą
 http://www.inhope.org/Libraries/Annual_reports/2010_Annual_report.sflb.ashx

Daugiau informacijos apie INHOPE rasite www.inhope.org

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.