Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2010-11-05/

Jaunimo forumo narių veikla ir renginys Dominyko akimis

Nesaugus internetas - labai aktuali šių laikų problema, ypač jaunimo tarpe. Jo grėsmę  bando sumažinti saugaus interneto programa. Šioje programoje dalyvauja 29 šalys, tame tarpe ir Lietuva. Kiekvienais metais visos Europos ir kelių kaimyninių šalių atstovai spalio 19 - 22 dienomis susitinka Liuksemburge „Jaunimo saugaus interneto forume“ ir su aukštais politikos atstovais aptaria bei sprendžia aktualiausias kibernetinėje aplinkoje kylančias problemas. Šiais metais, jau antrus metus iš eilės, į vieną mažiausių pasaulio šalių vyko ir atstovavai iš Lietuvos, tai mokytoja Ingrida Kupčiūnienė ir mokinys Dominykas Šliažko. Mokytoja renginyje atstovavo Lietuvą „Saugaus interneto tėvų forume“.


Visas darbas vyko „Jean Monnet“ pastate.

Po beveik 9 valandų kelionės, Liuksemburgo oro uoste, buvome sutikti rūpestingų renginio organizatorių. Su mokytoja puikiai įsikūrėme „Novotel“ viešbutyje. Pirmoji - atvykimo diena buvo skirta susipažinimui (angl. Ice breaking session). Visas darbas vyko Jean Monnet pastate. Ten tikrai netinginiavome, pirmąją dieną žaidėme įvairius žaidimus, mokėmės kitų vaikų vardus. Juoko tikrai netrūko. Gavome firminius jaunimo saugaus interneto marškinėlius (angl. YEP). Taip pat buvome supažindinti su lobių  paieškos (angl. Treasure hunt or Geocaching) žaidimu, kurį grupėmis ir žaidėme visą likusią dieną. Jo esmė - GPS prietaisų pagalba surasti kitų žmonių mieste paslėptus daiktus bei ieškoti naujų koordinačių - tai irgi labai padėjo mokiniams susipažinti. Turiu būtinai paminėti ir tai, jog pirmosios dienos vakarą vakarieniavome ir puikiai laiką praleidome itališko maisto restorane „Meneghino“.


Puikiai laiką praleidome itališko maisto restorane „Meneghino“.

Antrąja dieną visų laukė nauji darbai. „Jean Monnet“ pastate, kuriame dirbome likusias dvi dienas, buvome suskirstyti į tris dideles grupes ir konferencijų salėje su vadovų pagalba mokėmės reikšti savo nuomonę, kelti klausimus. Ruošėmės pagrindiniam forumui (su visais dalyviais: tėvais, mokiniais, įvairių institucijų atstovais), vyksiančiam ketvirtadienį ir penktadienį. Labai rimtai kalbėjome apie internetinį smurtą (angl. Cyberbullying), bei internetinį priekabiavimą (angl. Grooming). Aptarėme kiekvienos problemos priežastis, galimus sprendimo būdus. Kiekvienoje grupėje buvo atrinkti keli mokiniai, kurie bus savo grupės moderatoriais pagrindiniame forume ketvirtadienį. Baigus darbą, visiems forumo dalyviams (vaikams ir tėvams) buvo įteikti dalyvavimą renginyje patvirtinantys raštai.


Baigus darbą visiems forumo dalyviams (vaikams ir tėvams) buvo įteikti dalyvavimą renginyje patvirtinantys raštai.

Trečioji diena buvo pati sunkiausia. Dirbome iki pat vakaro, tačiau be galo daug ko išmokome, pasidalinome savo nuomone. Kalbėjome su daugybe įdomių žmonių: saugaus interneto atstove iš Amerikos, Microsoft programinės įrangos atstovu, Facebook socialinio tinklo atstovais bei daug kitų svarbių žmonių. Vakare su visa mokinių grupe ėjome pasivaikščioti ir pasigrožėti naktiniu miestu.


Renginio dalyviai diskusijų metu.

Paskutiniąją dieną, iki vidurdienio, dirbome. Tęsėme pokalbius apie mobilų internetą, internetinius žaidimus. Iki skrydžio, likusią dienos dalį praleidome mieste, vaikščiojome po senamiestį, padarėme puikių nuotraukų. Kaip bebūtų gaila, geri dalykai visada baigiasi. Vakare, nors ir labai nenoriai, teko išsiskirti.


Iki skrydžio likusią dienos dalį praleidome mieste, vaikščiojome po senamiestį, padarėme puikių nuotraukų.

Norėčiau pasakyti, kad kelionė į Liuksemburgą ir man ir mokytojai Ingridai buvo labai įdomi - pilna įspūdžių, naujovių, be galo turininga. Jos metu teko bendrauti, susipažinti su mokiniais ir jų tėvais iš visų Europos šalių, taip pat Islandijos, Rusijos ir Norvegijos. Pamatėme Liuksemburgo miestą. Pabuvome kitoje aplinkoje, tačiau svarbiausia - daug ko išmokome apie interneto saugumą, žinoma, pasidalinome ir savo žiniomis.

AČIŪ už galimybę dalyvauti tokiame renginyje ir tikrai skatinu visus bandyti dalyvauti tokiame renginyje ir kitais metais :)

 

Dominykas Šliažko
„Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija“

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.