Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2010-11-05/

Tėvų forumo narių veikla ir renginys Ingridos akimis

Pirmą atvykimo dieną apsigyvenę „Novotel“ viešbutyje turėjome galimybe susipažinti su tėvais ir kitais jaunimą atlydėjusiais dalyviais, kurie atvyko iš 29 šalių. Mus globojo Barbara Buchegger ir Karl Hopwood, kurie moderavo diskusijų sesiją ,,Tėvai ir internetas“. Tos pačios dienos popietę mums buvo suteikta galimybė aplankyti miestą ekskursiniu autobusu. Paliko didėlį įspūdį naujieji pastatai ir jų moderni architektūra, senamiestis bei vakarienė prabangiame restorane „Meneghino“.


gražioji Liuksemburgo architektūra

Antroji diena buvo skirta diskusijoms. Maloniai nustebino leidinukas, skirtas tėvų diskusijų dienai. Jame buvo kiekvieno diskusijų asmens nuotrauka, biografija bei pagrindinių terminų, susijusių su saugiu internetu, žodynėlis. Toks leidinys pagerino dalyvių prisistatymo kokybę bei bendravimą. Diskusijos temos buvo:

  • ,,Vaikų veiklos ir rizikos internete.“;
  • ,,Ką vaikas veikia internete ir ką tėvai žino apie tai?“;
  • ,,Kaip tėvams gauti patarimų ir informacijos apie saugos priemones ir saugų naudojimąsi internetu?“;
  • ,,Kur ir kaip tėvai norėtų gauti daugiau informacijos/patarimų ateityje?“;

Darbas vyko 6 grupėse, kurioms vadovavo savanoris moderatorius. Paliko šiltą įspūdį darbo grupėse organizavimas, kur galėjome bendrauti ir bendradarbiauti. Tomis pačiomis temomis (mobilusis internetas,  prekyba internete,  internetinis priekabiavimas, socialinių tinklų svetainės) diskutavo ir jaunimas.

Informacijos apie įvykius skaitmeninėje erdvėje tėvai gali gauti tik nuoširdžiai bendraudami su vaikais. Diskusijoje ,,Tėvai ir mokykla“ buvo prieita prie nuomonės, kad pradinius interneto naršymo įgūdžius formuoja tėvai, daug bendraudami ir domėdamiesi vaiko interesais. Vėliau įsijungia mokykla su savo taisyklėmis bei mokytojai savo pamokose.

Darbingos dienos pabaigoje iš kiekvienos grupės buvo išrinkti keli dalyviai, kurie pagrindines mintis pristatė bendrame forume (forume dalyvavo visi konferencijos Liuksemburge dalyviai). Gražias akimirkas įamžinome bendroje tėvų, mokytojų fotografijoje (foto).

Šiais metais Saugesnio interneto forume buvo sutelktas dėmesys į du svarbius mokslinių tyrimų projektų, finansuojamus pagal programą ,,Saugesnis internetas“ rezultatus:

  • EUKidsOnline II, kuriame apie interneto naudojimą apklausti vaikai ir tėvai iš 25 Europos šalių (tarp jų ir Lietuva);
  • Europos vaikų priekabiavimo internete;

Pagrindinis forumas, dėl kurio ir susirinkome visi į Liuksemburgą, vyko „Jean Monnet“ pastate. Diskusijos 3 paralelinėse sesijose („Jaunimas ir socialiniai tinklai“, ,,Tėvai ir internetas“, ,,Internetinis priekabiavimas ir viliojimas“) spalio 21 d. ir plenarinės sesijos spalio 22 d.


dalyviai diskusijų metu

Renginio metu susilaukė dėmesio kiekvienas pranešėjas, ypač Microsoft, Facebook saugumo atstovai. Jiems pateikė klausimų tiek mokiniai, tiek tėvai bei mokytojai.

Šaunu, kad teko dalyvauti keturių dienų renginyje, kuriame suvoki, kad internetas suartina Europą  bendrų problemų sprendimui, suteikia galimybę susipažinti jaunimui iš visų Europos šalių, pamatyti Liuksemburgo miestą ir praplėsti savo žinias apie internetinį saugumą, pasidalyti jomis su žmonėmis.

 

Ingrida Kupčiūnienė
„Kaišiadorių rajono Algirdo Brazausko gimnazija“

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.