Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2010-01-18/

Įsimink šią dieną – Saugesnio interneto diena 2010

 mouse_globe_2.jpg
 
 
2010 m. vasario 9 d. jau septintąjį kartą bus švenčiama Saugesnio interneto diena,  minima daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje. Šį kartą pagrindinė renginių tema „Galvok prieš skelbdamas“ (“Think B4 U post!).
 
Naujosios technologijos visus mus, o ypač jaunimą, pavertė kūrėjais bei leidėjais, kurie dalinasi įvairia informacija, filmais. Taip internetinėje erdvėje mes galime susikurti kokį tik norime įvaizdį ir kartais netgi tapti internetinėmis įžymybėmis. Tačiau internetinė erdvė suteikia ne tik puikių galimybių, bet ir slepia daug pavojų. Pavyzdžiui, nuotraukos, vieną kartą patalpintos kokioje nors svetainėje, internete išlieka ilgą laiką – net po kelių metų bet kas gali jas rasti ir peržiūrėti. Taigi šiandien išplatintos smagaus vakarėlio nuotraukos gali turėti įtakos ateityje, pavyzdžiui, ieškantis darbo. Todėl labai svarbu vaikus ir paauglius išmokyti internete elgtis atsakingai, apgalvotai kurti savo įvaizdį bei gerbti kitų žmonių pasirinkimą, neplatinti internete nuotraukų ar kitos asmeninės informacijos.
 
27 nacionaliniai centrai (Insafe tinklo nariai) ir beveik 40 šalių partnerių kviečia jaunimą ir suaugusiuosius dalyvauti vietiniuose, nacionaliniuose bei internetu rengiamuose renginiuose, kurių metu bus aptariamos su nuotraukų platinimu internete susijusios problemos. Visomis oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis buvo sukurtas šiai kampanijai skirtas vaizdo klipas. Peržiūrėti vaizdo klipą ir daugiau informacijos galite rasti Insafe tinklapyje http://saferinternetday.org.
 
Daugiau informacijos:
Apie Insafe
INSAFE yra Europos Saugesnio interneto informavimo centrų tinklas, skatinantis jaunimą saugiai ir atsakingai naudotis internetu bei mobiliosiomis technologijomis. Šio tinklo veiklą finansuoja Europos Komisija. Tinklui priklauso Europos sąjungos šalys, Islandija ir Norvegija bei partneriai iš Argentinos, Australijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Insafe siekia išmokyti vartotojus naudotis internetu nerizikuojant patirti žalos. Daugiau informacijos rasite tinklalapyje www.saferinternet.org , taip pat galite kreiptis šiuo adresu info-insafe@eun.org.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.