Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2009-12-03/

Pristatytas naujas dokumentinis filmas TINKLAS

2009 m. gruodžio 3 d. Vilniuje įvyko naujo dokumentinio filmo TINKLAS, pasakojančio apie vaikų gyvenimą internetinėje erdvėje, premjera.

Patyčios kibernetinėje erdvėje, vaikų seksualinis išnaudojimas, priklausomybė nuo kompiuterio, kompiuterinių žaidimų, interneto ar socialinių tinklalapių – pagrindinės TINKLO temos. Žymūs pramogų pasaulio atstovai, psichologai, pedagogai, valstybinių, verslo, tarptautinių organizacijų atstovai filme pasakoja apie savo patirtį, apie interneto privalumus ir trūkumus, pateikia tėvams patarimus, į ką jie turi atkreipti ypatingą dėmesį. Filmo herojai – greta mūsų gyvenantys vaikai, paaugliai, jų tėvai – pasakoja savo istorijas ir tai, ką jų gyvenime reiškia žodis INTERNETAS.

Pagrindinis filmo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į virtualios erdvės ir interneto įtaką vaikams ir paaugliams. Lietuvos Statistikos departamento 2009 m. I ketv. duomenimis, Lietuvoje 54,7 proc. namų ūkių turi interneto prieigą namuose. Aktyviausia interneto, kaip ir bet kurių naujų technologijų, naudotojų grupė – vaikai ir paaugliai. 12–15 metų amžiaus paauglių apklausa parodė, kad 2009 m. pirmąjį ketvirtį asmeniniu kompiuteriu naudojosi 100 procentų šio amžiaus asmenų, internetu – 98 procentai. Taigi, vaikai ir paaugliai – jau „ten“, kur atsiveria ne tik plačiausios švietimo, žinių, ugdymo, turiningo laisvalaikio galimybės, bet ir naujo tipo grėsmės. Nauja bendravimo forma tapę socialiniai tinklalapiai, kurių naudojimas auga stulbinamu greičiu (vien trys populiariausi pasaulio socialiniai tinklai turi beveik pusę milijardo vartotojų), taip pat viena iš tų terpių, kuriose vaikai gali patirti ne tik teigiamų dalykų. Šios ir dar daugelis kitų priežasčių išprovokavo idėją sukurti filmą, kuriame tėvams suprantama forma būtų priminta, kad jie privalo rūpintis namuose prie kompiuterio sėdinčio vaiko saugumu, paskatinta kuo daugiau kalbėtis su savo vaikais.

 „Veikti, bendradarbiauti, kurti, saugoti, puoselėti, auginti, šviesti, mokyti, bendrauti, būti šalia... Norėčiau, kad tai būtų ne šiaip bendriniai žodžiai, o konkretūs veiksmai, nukreipti į saugią vaikams internetinę aplinką. Esu įsitikinęs, kad filmas TINKLAS kiekvieną privers susimąstyti ir pradėti ieškoti, ką galime padaryti, kad mūsų vaikai būtų saugesni. Kasdien. Visur. Taip pat ir internete“, – prieš filmo premjerą susirinkusiems žiūrovams sakė Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Tomas Barakauskas.

Filmas TINKLAS sukurtas įgyvendinant Europos Sąjungos programą „Saugesnis internetas“. Filmo idėjos autorius ir organizatorius – Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos žmogaus teisių lyga, filmo iniciatoriai – Švietimo ir mokslo ministerija, bendrovė „Microsoft Lietuva“, socialinis tinklas „One.Lt“. Rėmėjai – TEO LT, AB, Švietimo informacinių technologijų centras. Filmas iš dalies finansuojamas Europos Komisijos.

Filmo režisierius Andrius Seliuta, scenarijaus autorius Arminas Jankauskas, operatorius ir vaizdo montažo režisierius Haroldas Klevinskas, kompozitorius Valdemaras Baranovskis.

DSC_0055_.jpg

DSC_0032_.jpg

DSC_0077_.jpg

Šaltinis RRT

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.