Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2009-10-14/

Interneto saugumo skatinimas mokyklose – ką iš tikrųjų galvoja jaunimas? Pirmas Europos jaunimo forumas apie interneto saugumą

Insafe_150.pnginhope.gif

Saugesnio interneto forumo 2009 proga INSAFE iniciatyva 2009 m. spalio 21 d. Liuksemburge organizuojamas pirmasis Europos jaunimo forumas, kuriame dalyvaus 54 14–17 metų mokiniai, atrinkti nacionalinių Saugesnio interneto centrų. Dalyviai nagrinės įvairias su internetinėmis technologijomis susijusias problemas.

„Palaikau Europos jaunimo forumą. Tai puiki galimybė Europos jaunimui išsakyti savo pasiūlymus, nuomonę ir nuogąstavimus apie naujųjų technologijų įtaką kasdieniam jų gyvenimui. Norėčiau pasveikinti INSAFE kolektyvą, organizuojantį šį renginį, ir padėkoti visiems rėmėjams. Tai geras privačių asmenų ir visuomenės bendradarbiavimo pavyzdys,“ – teigė Viviane Reding, Europos Sąjungos Informacinės visuomenės ir žiniasklaidos komisarė.

Nacionaliniai jaunimo forumai veikia visose 27 INSAFE šalyse narėse ir padeda nacionaliniams Saugesnio interneto informavimo centrams rengiant ugdymo kampanijas bei pataria sprendžiant problemas, susijusias su saugesniu internetu. Vykdant Saugesnio interneto programą tarptautinis forumas organizuojamas pirmą kartą.

Padedant profesionaliems vadovams, jaunieji dalyviai aptars savo patirtį mokantis apie interneto saugumą mokyklose, taip leisdami daugiau sužinoti apie savo veiklą internete. Forumo metu bus bandoma išsiaiškinti, kaip galima padėti mokytojams geriau išmokyti jaunimą saugiai naudotis internetu. Tuo pat metu mokytojų forume bus aptariamos problemos, susijusios su saugesnio interneto mokymo įtraukimu į mokyklų bendrąsias programas.

Pagrindinės jaunimo ir mokytojų forumo išvados bus pristatytos 2009 m. spalio 22–23 dienomis Saugesnio interneto forume, kuriame dalyvaus saugaus interneto ekspertai, švietimo ministerijų atstovai, mokytojai, mokslininkai, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovai, interneto paslaugų tiekėjai, mobiliojo ryšio operatoriai bei programinės įrangos kūrėjai.

2009 m. spalio 20 d. jaunimas dalyvaus susipažinimo vakare, kuris vyks didžiausiame Liuksemburgo muzikos komplekse „Rockhal“. Šis renginys skirtas tam, kad dalyviai galėtų geriau vienas kitą pažinti ir įveikti kalbos barjerą.

Europos jaunimo forumą remia Europos Komisijos Informacinės visuomenės ir žiniasklaidos direktoratas bei šios organizacijos: „Liberty Global“, „Microsoft“, „Vivendi“.

Daugiau informacijos rasite adresu www.saferinternet.org

INSAFE

INSAFE yra Europos Saugesnio interneto informavimo centrų tinklas, skatinantis jaunimą saugiai ir atsakingai naudotis internetu bei mobiliosiomis technologijomis.

Europos mokyklų tinklas

Europos mokyklų tinklas, INSAFE tinklo koordinatorius, yra unikalus pelno nesiekiantis 31 Europos švietimo ministerijos konsorciumas, sukurtas 1997 m. Europos mokyklų tinklas tvarko pagrindinius Europos švietimo mokymo, mokymosi ir bendradarbiavimo portalus bei skatina pranešti apie pokyčius taikant naująsias technologijas mokyklose.

Forumas yra atviras visoms suinteresuotoms šalims. Į Forumą nėra registracijos mokesčio. Visi norintieji maloniai kviečiami užsiregistruoti. Registracijos paskutinė diena – 2009 m. spalio 16 d.

Daugiau informacijos apie š. m. renginį, darbotvarkę, internetinę registracijos formą ir praktinę informaciją rasite čia: http://ec.europa.eu/information_society/activities/sip/events/forum/forum_oct_2009/index_en.htm

 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.