Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2009-04-27/

Konferencijos ,,Saugesnis internetas vaikams” dalyviai priėmė Prahos Deklaraciją

Čekijos Respublikos Vidaus reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Europos Komisija, 2009 m. balandžio 20d. Prahoje organizavo konferenciją ,,Saugesnis internetas vaikams – bendra kova prieš neteisėtą turinį ir elgesį internete”. Konferencija buvo skirta bendradarbiavimo procesui tarp įvairių suinteresuotų institucijų pagerinti siekiant skatinti, ypač tarp vaikų, saugesnį naudojimąsi internetu ir mobiliosiomis ryšio priemonėmis.

Konferencijoje buvo priimta Prahos Deklaracija, kuria siekiama išplėsti šalių bendradarbiavimą visoje Europoje ir sukurti sąlygas vaikams saugiau naudotis internetu.

Deklaracijoje skelbiama, kad pagrindinės bendradarbiaujančios institucijos bus Europos Komisija, Europolas ir Interpolas. Pagerintas bendradarbiavimas tarp ES šalių narių sudarys galimybes Europolui ir Interpolui geriau aptikti ir ištirti, pavyzdžiui, kriminalinius vaikų pornografijos tinklus. Taip pat labai svarbu, kad bendradarbiautų interneto industrijos organizacijos, interneto paslaugų teikėjai, mobiliojo ryšio operatoriai, socialinių ryšių tinklai, nevyriausybinės organizacijos, taip pat mokyklos, kurios turėtų būti priešakinėse linijose didinant informuotumą tarp vaikų.

Visą Deklaracijos tekstą (anglų k.) skaitykite čia.

Šaltinis Čekijos pirmininkavimo Europos Sąjungai svetainė.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.