Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2009-04-07/

INHOPE/INSAFE Šiaurės šalių regioninis susitikimas, Save the Children Finland, Helsinkis, 2009 m. balandžio 1-2 d.

Reikšmingas susitikimas, kuriame aptartas institucijų bendradarbiavimas kovoje prieš vaikų seksualinį išnaudojimą internete.

Europos Komisijos Saugesnio interneto tinklų INHOPE ir INSAFE Šiaurės šalių regioninis susitikimas prasidėjo šiandien kad sutelktų suinteresuotas institucijas į koaliciją diskusijai apie galimybes ir problemas, su kuriomis susidurs ,,karštosios linijos”, Saugesnio interneto centrai ir ,,pagalbos linijos” ateityje, adaptuojantis prie besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.

Susitikimas ,,Bendradarbiavimas ir koalicija kovoje prieš neteisėtą ir žalingą informaciją internete” pirmą kartą sutelkė kartu ekspertus iš daugiau kaip 15 šalių aptarti regiono, apimančio Suomiją, Daniją, Švediją, Norvegiją, Islandiją, Latviją, Lietuvą, Estiją ir Rusiją, problemų. ,,Karštosios linijos”, informuotumo centrai, ,,pagalbos linijos”, tarptautinės ir nacionalinės policijos pajėgos, vyriausybinių institucijų atstovai, vaikų apsaugos organizacijų ir interneto industrijos ekspertai susirinko diskutuoti ir nagrinėti interneto saugumo problemų regioniniu ir globaliniu aspektais.

Suomijos susisiekimo ir ryšių ministrė Suvi Linden pradėdama susitikimą komentavo, kad ,,šios dienos svarbiausias uždavinys yra bendradarbiavimas ir koalicija kovoje prieš neteisėtą ir žalingą turinį internete. Dėl interneto, nepripažįstančio sienų, prigimties esminis dalykas yra keistis požiūriais tarptautiniu mastu. Man malonu, kad Europos Komisija buvo tokia aktyvi, remdama Saugesnio interneto darbą visoje Europoje ir net už jos ribų. Darbas kartu nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu yra raktas į gerąsias praktikas ir galimus spendimus”.

2009 metai žymi dešimtąsias INHOPE, Tarptautinės interneto ,,karštųjų linijų“ asociacijos, metines. ,,Karštoji linija“ – tai ta vieta, kur visuomenė gali pranešti apie neteisėtą interneto turinį, ypač vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus. Kad paskatintų naujų ,,karštųjų linijų“ iniciatyvą pasaulyje, INHOPE, bendradarbiaudama su EK ir INSAFE, prioritetizuoja šalis, kuriose neteisėtas turinys gali būti potencialiai saugomas ar gaminamas, ir šalis, kurios, manoma, gali būti svarbios kovoje prieš neteisėtą ir žalingą turinį internete.

Richard Swetenham iš Europos Komisijos pasakė, kad ,,Europos Sąjunga remia papildomas pastangas Saugesnio interneto programos rėmuose, kad nepilnamečiai būtų saugūs internete. ,,Karštųjų linijų“ tinklas INHOPE kovoja prieš vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus, o Saugesnio interneto centrų ir ,,pagalbos linijų“ tinklas INSAFE informuoja tėvus, mokytojus ir vaikus apie riziką ir problemų sprendimo būdus internete. Europos Komisija sveikina šį susitikimą, kuriame ekspertai iš Šiaurės Europos dalinsis savo patirtimi. Aš esu įsitikinęs, kad tai leis geriau koordinuoti ir sutelkti pastangas padaryti internetą saugesnį mūsų vaikams.“

Vaikų teisių specialistai, jaunimo forumų atstovai ir politicos kūrėjai susivienijo diskusijai dėl Saugesnio interneto projektų uždavinių ir galimybių. Susitikimo sesijos ir seminarai sudarė galimybę Interneto specialistams iš INHOPE ir partneriams iš teisėsaugos institucijų galimybę diskutuoti apie prevencines priemones prieš interneto persekiotojų tiesioginį pavojų.

Baigiamajame žodyje, susitikimo pirmininkas ir INHOPE prezidentas Ruben Rodriguez pasakė: ,,Mūsų vaikai yra mūsų ateitis, ir mes turime daryti viską, kas tik įmanoma, kad jie būtų saugūs. Vaikų apsauga reikalauja glaudaus atsakingų institucijų bendradarbiavimo, kad jie būtų prižiūrimi ir saugūs. Harmoningo darbo filosofija, siekiant bendrų tikslų, yra sėkmės etalonas."

,,Karštosios linijos” patvirtino, kad yra efektyvi priešakinė gynybos linija prieš neteisėtą turinį internete. Per pastaruosius 10 metų INHOPE sukaupė esminę ir unikalią patirtį paverčiant internetą saugesne vieta.

Šaltinis INHOPE

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.