Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2009-03-20/

Minint Žemės dieną mokykloms dovanojamas Žemės metų kalendorius

Žemės dienos proga visas šalies mokyklas ir užsienio lietuviškas mokyklas pasieks planetos Žemės metų kalendorius. Šio kalendoriaus metų - planetos Žemės metų – dienos simboliškai bus pradėtos skaičiuoti kovo 20 d., kai dienos ir nakties ilgumas susilygins visame pasaulyje ir prasidės pirmoji pavasario akimirka.

Kalendoriaus viršelyje, pažymėtame Lietuvos tūkstantmečio ženklu, nupiešta Žemė kviečia mus Antuano de Sent Egziuperi mažojo princo žodžiais saugoti, rūpintis savo planeta ir būti atsakingais jos gyventojais.

Kiekvienas kalendoriaus mėnuo atskleidžia reikšmingas gamtos ir žmogaus darnaus sambūvio idėjas, kurios plėtoja aplinkosaugos, klimato kaitos, racionalaus žemės išteklių vartojimo, mokslo ir švietimo indėlio, gamtinio kultūros paveldo reikšmės ir kitas temas. Rūpestį Lietuvos žeme išsako mūsų šalies institucijos, įstaigos ir organizacijos, teikiančios ir taikančios mokslo pasiekimus, diegiančios tausojančias gamtą technologines inovacijas.

Švietimo ir mokslo ministerijos globojamas rugsėjo mėnuo perteikia mūsų ateities viziją – tai vaikų sukurtas pasaulis, kuriame gera gyventi visiems ir kur kiekvienas atranda erdvės prasmingai, Žemę puoselėjančiai veiklai.

Kovo 20 d. prasideda Švietimo ir mokslo ministerijos kartu su Lietuvos nacionaliniu komitetu Tarptautiniams planetos Žemės metams paminėti ir Lietuvos jaunųjų gamtininkų centru organizuojamas Lietuvos mokinių konkursas „Žemė – mūsų rankose“.

Konkurso tikslas - atidžiau pažvelgus į mus supančią gamtinę aplinką, į žmogaus veiklos ir elgsenos pėdsakus joje, atrasti ar patiems sukurti Žemei „draugiškų“, jos išsaugojimui ir gyvybingumui palankių pavyzdžių ir apie juos papasakoti.

Konkurso nuostatai skelbiami Švietimo ir mokslo ministerijos tinklalapio www.smm.lt skyriaus „Naujienos“ poskyryje „Konkursai.

Jungtinės Tautos 2007–2009 metus paskelbė Tarptautiniais planetos Žemės metais. Daugiau informacijos interneto svetainėse: www.yearofplanetearth.org, www.lgt.lt.

Šaltinis ŠMM

 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.