Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2009-02-10/

Saugesnio interneto diena atėjo!

SIDlogo_jpg.jpg

Šiandien milijonai piliečių visame pasaulyje švęs šeštąją Saugesnio interneto dieną. Tūkstančiai renginių ir realiame gyvenime, ir virtualioje erdvėje įvyks vienu metu daugiau negu 50-yje pasaulio šalių.

Vienas iš svarbiausių šventės renginių ES lygiu bus Saugesnio interneto dienos viktorinos baigiamoji ceremonija Liuksemburge, kurioje apdovanojimus šešiems nugalėtojams įteiks p. Viviane Reding, Europos Komisijos narė, atsakinga už informacinę visuomenę ir žiniasklaidą, kuri taip pat yra Saugesnio interneto dienos kuratorė nuo 2005 m. Viktoriną organizavo Insafe saugesnio interneto centrų tinklas. Laimingi nugalėtojai iš Austrijos, Vokietijos, Prancūzijos, Latvijos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės vyks į Liuksemburgą gauti savo prizų, kuriuos įsteigė Microsoft, telekomunikacijų operatorius Liberty Global, ISFE ir PEGI bei interneto ,,karštųjų linijų“ asociacija INHOPE. Šiame susitikime taip pat bus duotas startas vaizdo klipui ,,Internetas yra smagi pramoga, valdykite padėtį! Užkirskime kelią priekabiavimui ir patyčioms internete!“, kuris skirtas jauniems žmonėms, ir kuris keletą mėnesių keliaus po Europos televizijas ir kino teatrus.

Šiais metais vietoj interneto dienoraščių maratono (angl. blogathon), kuris buvo svarbiausias Saugesnio interneto dienos renginys per paskutiniuosius 3 metus ir suteikė galimybę jauniems žmonėms išreikšti savo mintis apie saugumą internete, vyks virtuali mugė. Dalyvaujančios šalys ir organizacijos pasiūlys savo priemones savo paviljonuose. Lankytojai galės laisvai keliauti po mugę, žiūrėti vaizdo klipus centrinėje auditorijoje arba palikti savo komentarus svečių knygose. Mugė, kurią padėjo sukurti Insafe auksinis partneris Liberty Global, bus atvira iki vasario 24 d. svetainėje www.SIDfair.org . Po to ji taps tik nuolatinių narių bendradarbiavimo platforma, turinti sustiprinti saugesnio interneto organizacijų pastangas visame pasaulyje.

Saugesnio interneto diena yra iš tiesų tarptautinis įvykis. Ateikite ir prisijunkite prie mūsų www.draugiskasinternetas.lt .

Daugiau informacijos rasite svetainėje www.saferinternet.org .

Apie Insafe

Insafe yra nacionalinių saugesnio interneto centrų tinklas Europos Sąjungoje, taip pat Islandijoje ir Norvegijoje, turintis organizacijas partneres Argentinoje, Australijoje ir JAV, kurį finansuoja ir remia Europos Komisija. Insafe misija yra sudaryti sąlygas vartotojams saugiai ir efektyviai naudotis internetu. Daugiau informacijos rasite www.saferinternet.org .


« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.