Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2008-10-24/

Konstitucijos diena mokyklose: šventė ir naudingos žinios kartu!

Prasminga šventė ir naudingos žinios - suderinama! Tuo įsitikinti bus galima spalio 24 d. Lietuvos mokyklose, kurios kviečiamos drauge švęsti visai šaliai svarbios Konstitucijos dienos.

Originaliais renginiais skleisti pilietiškumo dvasią ir bendrame „Konstitucijos egzamine“ įgyti žinių apie svarbiausią valstybės teisės aktą mokyklų bendruomenes skatina viešoji įstaiga „Drąsinkime ateitį“ ir Teisingumo ministerija.

,,Jaunam žmogui svarbu visapusiškai tobulėti. Inicijuojama Konstitucijos diena bus puiki proga ne tik sužinoti daugiau apie pačią Konstituciją, joje įtvirtintas teises ir pareigas, bet ir galimybė susiburti į bendruomenę, kartu linksmintis. Stereotipas apie sausą mokslo medį tądien turėtų būti sugriautas“, - teigia Konstitucijos dienos projekto mokyklose koordinatorė, VšĮ „Drąsinkime ateitį“ projektų koordinatorė Agnė Zalanskaitė.

Idėja šalies mokyklose minėti Konstitucijos dieną įgyvendinama jau antrus metus iš eilės. Idėjos pagrindas – mokyklų iniciatyva organizuojami specialūs renginiai ir sprendžiamas nacionaliniu mastu idėjos autorių parengtas testas apie Konstituciją.

Pilietiška iniciatyva visuotinai švęsti Konstitucijos dieną mokyklų bendruomenėse ir ta proga pasitikrinti savo žinias praėjusiais metais buvo geranoriškai priimta mokyklų vadovų ir mokytojų. Projekte dalyvavo 341 mokykla, egzamino užduotis savanoriškai sprendė per 30000 moksleivių. Aktyviausiai projekte pasirodė Vilniaus apskrities mokyklos.

Projekto rengėjai tiki, jog šiemet Konstitucijos dienos mokyklose iniciatyva sulauks ne mažiau sėkmės. Planuojama suvienyti daugiau nei 400 mokyklų bendruomenes.

Geriausiai užduotys sprendusiems moksleiviams bus įteiktos Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir rėmėjų dovanos. Dalis mokinių turės galimybę pagilinti žinias ir jas parodyti pavasarį, kartu su Mykolo Romerio universitetu rengiamoje Teisinių žinių olimpiadoje.

Šaltinis ŠMM 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.