Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2008-05-30/

Lietuva priimta į INHOPE organizaciją ir RRT atstovas išrinktas į INHOPE valdybą

2008 m. gegužės 28 – 29 d. Dubline vykusioje tarptautinės interneto „karštųjų linijų“ asociacijos INHOPE (angl. International  Association of Internet Hotlines) Generalinėje Asamblėjoje Lietuvos „karštoji linija“ priimta į šią asociaciją. Generalinės Asamblėjos metu buvo renkama nauja INHOPE valdyba, į kurią išrinktas ir Ryšių reguliavimo tarnybos atstovas Rytis Rainys.

„Karštosios linijos“ tikslas yra priimti ir nagrinėti pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį ir (arba) neteisėtą veiklą internete. Išnagrinėjus pranešimus ir pasitvirtinus  informacijai apie šalies įstatymų pažeidimus, pranešimai toliau perduodami tirti atsakingoms teisėtvarkos institucijoms arba kitų šalių „karštosioms linijoms“, kai turinys susijęs su ne Lietuvoje saugoma informacija. Šiais veiksmais siekiama tarptautiniu lygiu kovoti su tokiomis opiomis problemomis kaip vaikų pornografijos medžiagos platinimas bei rasizmo ar ksenofobijos skatinimas internete. Per pirmuosius veiklos metus Lietuvoje nagrinėti 536 pranešimai apie neteisėtą turinį. Anonimiškai pranešti apie aptiktą neteisėtą turinį internete galima adresu http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/misc/report_form.

Narystė asociacijoje sudarys sąlygas glaudesniam bendradarbiavimui su kitų šalių  „karštosiomis linijomis“ ir palengvins keitimąsi informacija, siekiant efektyviau šalinti žalingą ir neteisėtą turinį iš elektroninės erdvės.

Šiuo metu 29 šalyse veikia 33 INHOPE „karštosios linijos“, siekiančios pašalinti neteisėtą turinį internete. Daugiau informacijos galite rasti INHOPE tinklalapyje adresu www.inhope.org.

Šaltinis: www.rrt.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.