Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2008-02-12/

Paskelbti 2008 m. saugesnio interneto dienos konkurso nugalėtojai

SID_2008.gif

Penktasis kasmetinis Saugesnio interneto dienos minėjimas viršija visus rekordus, nes jame dalyvauja 55 šalys visame pasaulyje – nuo Naujosios Zelandijos iki Kosta Rikos, nuo Taivano iki Grenlandijos. Toks beprecedentis susidomėjimas parodo, kad auga visų sektorių, įskaitant vyriausybinį ir viešąjį sektorius, visuomenę ir žiniasklaidą, dėmesys jaunimo švietimui, kaip saugiai, veiksmingai ir etiškai naudotis technologijomis. Šių metų tema „Gyvenimas internete yra tai, ką duoda informacinės technologijos“ ne tik paskatino stengtis, kad šis įvykis būtų kuo įsimintinesnis, bet ir subūrė žmones bendrai veiklai daugelyje šalių, taip pabrėždamas, kad virtualusis pasaulis apima visas pasaulio šalis.

Didelis susidomėjimas Saugesnio interneto diena kilo sausio pradžioje, kada Ispanijos žiniasklaidos kompanija Publibureau pradėjo rodyti patraukiantį dėmesį vaizdo klipą. Iš vietinės ir nacionalinės televizijos šis klipas pateko į YouTube, yra rodomas kino teatrų fojė ir internete. Praėjusią savaitę įvyko dar vienas reikšmingas įvykis – buvo pradėtas balsavimas internetu, kad būtų išrinkti 2008 m. saugesnio interneto dienos konkurso nugalėtojai. Šis konkursas vyko nuo praėjusių metų spalio iki šių metų sausio mėnesio. Jame varžėsi 655 komandos, o nacionaliniai finalininkai surinko rekordinį – 48 000 – elektronių balsų skaičių.  

Šią savaitę Europos valstybėse vyksta daug įvairių renginių, skirtų paminėti Saugesnio interneto dieną: nuo e. saugumo seminarų Vokietijoje ir nacionalinių debatų su policijos pareigūnais Amsterdame iki Saugesnio interneto autobusų, kursuojančių Ispanijos, Italijos ir Kipro užmiesčiuose. Šiandien Briuselyje prasidėjo dvi pagrindinės akcijos. Vidurnaktį Viviane Reding, Europos informacinės visuomenės ir žiniasklaidos komisarė, paskelbė Saugesnio interneto dienos tinklaraščių maratono pradžią, kurio banga persirito per pusę pasaulio – nuo Australijos, Azijos ir Vidurio Rytų per Europą ir nusitęs iki Šiaurės ir Pietų Amerikos. Jaunimo forumas, sudarytas iš trisdešimties 14–17 m. jaunuolių iš visų Europos valstybių, vadovaus antrajam renginiui, kurio metu bus diskutuojama apie mobiliųjų telefonų naudojimą ir socialinių tinklų kūrimą, bei teiks pasiūlymus Europos Komisijai, pramonės atstovams ir politikams dėl sąmoningumo, susijusio su interneto saugumu, didinimo.

Piliečių, kurie mini Saugesnio interneto dieną visame pasaulyje, laukia šventės kulminacija – Europos 2008 m. saugesnio interneto dienos konkurso nugalėtojų paskelbimas!  

5-10 metų grupė

Pirma vieta:

“I am just a kid” (liet. „Aš tik vaikas“); Zaharia Boiu pradinė mokykla, Sighisoara, Jud. Mures, Rumunija

Antra vieta:  

“Options” (liet. „Pasirinkimas“); Kaparelli vaikų darželis, Graikija

11–14 metų grupė

Pirma vieta:
“The adventures of a Modern Odysseus” (liet. „Šiuolaikinio Odisėjo nuotykiai“); Salonikų 8-oji pagrindinė mokykla, Graikija

Antra vieta:

“When the child is addicted to the net” („Kai vaikas yra priklausomas nuo interneto“); ZŠ Sibírska 42-oji vidurinė mokykla, Prešov 08001, Slovakija

15–19 metų grupė

Pirma vieta:  

“Life online is what you make of it” (liet. „Gyvenimas internete yra tai, ką duoda informacinės technologijos“); Vasilikos pirmoji profesinė mokykla, Graikija

Antra vieta:

“Don’t walk that talk”, Linda-a-Velha vidurinė mokykla, Portugalija

Projektus nugalėtojus galite pažiūrėti projektų galerijoje.

Daugiau apie Saugesnio interneto dienos renginius galite sužinoti tinklalapyje www.draugiskasinternetas.lt.

Apie Insafe

Insafe yra nacionalinių centrų tinklas, koordinuojantis saugesnį internetą Europoje ir iš dalies finansuojamas Europos Komisijos. Šis tinklas apima nacionalinius saugesnio interneto centrus visoje Europos Sąjungoje, Islandijoje ir Norvegijoje, turi organizacijų-partnerių Argentinoje, Australijoje ir JAV. Insafe tikslas – kad naudotojai (users) gautų naudos iš teigiamų interneto aspektų, išvengdami galimų grėsmių. Daugiau informacijos galite rasti tinklalapyje www.saferinternet.org arba susisiekite el. paštu info-insafe@eun.org.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.