Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2008-02-12/

Lietuvos mokyklose bus paminėta Saugesnio interneto diena

Šiandien, 2008 m. vasario 12 d., pasaulyje minint Saugesnio interneto dieną, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), bendradarbiaudama su Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokyklose organizuoja akcijas tinklų ir informacijos saugumo tema. Pradinių klasių moksleiviams bus išdalinta 8 000 atšvaitų su nuorodomis, kviečiančiomis apsilankyti tinklalapyje www.draugiskasinternetas.lt.

„Internetas labai praplečia galimybes organizuoti šiuolaikinį mokymą. Internetu bendradarbiauja skirtingų šalių moksleiviai ir mokytojai, vykdomi įvairiausi projektai. Šiandien internete galima susirasti draugų iš viso pasaulio, bendrauti virtualiai, išbandyti įvairias pramogas. Internetas suteikia galimybių tyrinėti, mokytis ir tobulėti, tačiau turi ir trūkumų, kurių pagrindinis – sunkiai kontroliuojamas informacijos, o ypač – žalingos, srautas“ – sako švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Alvydas Puodžiukas.


„Esame susirūpinę vaikų ir paauglių saugumu internetinėje erdvėje bei kylančių pavojų pasekmėmis“, – sakė RRT direktorius Tomas Barakauskas. – „Dalindami specialius atšvaitus moksleiviams siekiame, kad vaikai būtų saugūs – ir internetiniame pasaulyje, ir gatvėse. Taip pat raginame ir tėvelius daugiau domėtis, ką jų vaikai veikia internete, su kuo bendrauja, ir ar tai nekelia pavojaus jų vaikų saugumui.“ – pabrėžė T. Barakauskas.


RRT kartu su Švietimo ir mokslo ministerija visoms Lietuvos mokykloms parengė ir išplatino laišką 1–4 klasių moksleiviams, kuriame rašoma apie pavojus, tykančius internete, bei pateikiami patarimai, kaip būti saugesniems. Saugesnio interneto dieną taip pat bus dalijami specialūs lipdukai su Draugiško interneto simboliu meškiuku bei internetine nuoroda į draugišką tinklalapį, kuriuos pagamino TEO LT, AB, taip pat prisidedanti prie saugesnio vaikų naudojimosi internetu skatinimo.

 

Šios akcijos vykdomos įgyvendinant Lietuvoje vykdomą Europos Sąjungos projektą „Saugesnis internetas LT“. Pagrindiniai projekto vykdytojai – RRT bei Švietimo ir mokslo ministerija. Projektas skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į nelegalią ir žalingą informaciją internete, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir naujomis interneto technologijomis, gerinti visuomenės informuotumą, ypač akcentuojant vaikų ir paauglių saugumą. Projekto partneriai – Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, UAB ,,Microsoft Lietuva“, UAB ,,Bitė Lietuva“, TEO LT AB, asociacija ,,Langas į ateitį“, visuomeninė organizacija ,,Gelbėkit vaikus“, asociacija ,,Infobalt“, Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, portalas one.lt, Lietuvos žmogaus teisių lyga ir kt.

 

Daugiau informacijos apie saugų internetą ir Saugesnio interneto dienos renginius galima rasti svetainėje www.draugiskasinternetas.lt.


Rasa Karalienė
Atstovė ryšiams su visuomene
Ryšių reguliavimo tarnyba
Tel. (8 5) 210 5685

 

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.