Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2007-06-19/

Policija uždarė tarptautinį pedofilų internetinį tinklą

Policija uždarė tarptautinį pedofilų internetinį tinklą ir iš nelaisvės išvadavo 31 vaiką. Kai kurie seksualinio išnaudojimo faktai buvo rodomi internete, praneša sky.com. Dešimt mėnesių trukusi operacija išaiškino apie 700 įtariamųjų – 200 iš Didžiosios Britanijos – iš 35 pasaulio šalių. Tiesa, kol kas sulaikyta tik dalis įtariamųjų.

Nusikaltėliai rinkosi pokalbių kambaryje „Kids The Light Of Our Lives“, kuriame keitėsi išnaudojamų vaikų vaizdo ar foto medžiaga. „Sky News“ korespondentas Martinas Bruntas teigė, kad tai gali būti didžiausia vykdyta operacija prieš internetinius pedofilus Didžiojoje Britanijoje.

Operacijai vadovavo „Vaikų išnaudojimo ir internetinės apsaugos centras“ („Child Exploitation and Online Protection Centre“). Pedofilų grupės vadeivos Timothy Cox‘o kompiuteryje policija aptiko beveik 76 tūkst. nepadorių vaizdų, iš kurių beveik 11,5 tūkst. jis pasidalino su kitais svetainės vartotojais. Vyras prisipažino pagal devynis kaltinimus dėl nepadorių vaikų nuotraukų saugojimo ir platinimo.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo vyriausiosios valdybos viršininkas Tomas Ulpis teigė, kad kol kas nežinąs, ar tarp įtariamųjų gali būti Lietuvos piliečių.

„Praktika rodo, kad paprastai po tokių operacijų pirmiausia siekiama nustatyti įtariamųjų IP adresus, - DELFI sakė T.Ulpis. – Jeigu per Interpolą gausime prašymus nustatyti kompiuterių savininkus, tuomet galėsime aiškintis, kaip jie susiję su šiuo tinklu“.

Anksčiau užsienyje taip pat buvo likviduota ne viena pedofilų grupuotė, tarp įtariamųjų buvo nustatyta ir Lietuvos piliečių, todėl neatmetama galimybė, kad su plačiai veikusia grupuote gali būti susiję ir lietuviai.

Šaltinis: www.delfi.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.