Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2006-06-29/

Lietuviai gana drąsiai leidžia kitiems asmenims trumpam prisėsti prie jų kompiuterio

Leidžiantys dažnai kitiems prisiėsti prie savo kompiuterių prisipažino 18 proc. apklaustųjų. 27 proc. atsakė, kad keletą kartų kiti buvo prisėdę prie jų kompiuterių pasitikrinti pašto. Dar 11 proc. nežino, ar kas nors kitas naudojosi jų kompiuteriais. Tiesa, 29 proc. apklaustųjų sako nieko neprileidžiantys prie savo kompiuterio.
„Kitas asmuo trumpam prisėdęs prie bičiulio kompiuterio „pasitikrinti pašto“ gali netgi netyčia padaryti žalos. Kad ir parsiųsti virusą. Pavojingiausia yra, kai prie kompiuterio prisėda draugas ar giminaitis kompiuterio savininkui net nežinant. Todėl nuo tokių netikėtumų geriausia apsisaugoti patikimais slaptažodžiais“, – sako „IBM Lietuva“ programinės įrangos vadovas Tautvydas Cibas.
Anot jo, geriausia rinktis patikimus sprendimus saugumui užtikrinti. Pavyzdžiui, „IBM Tivoli Access Manager for Enterprise Single Sign-on“ programinė įranga vienu slaptažodžiu leidžia prisijungti prie bet kurios įmonėje įdiegtos taikomosios programos, nepriklausomai nuo jos gamintojo – „IBM Lotus Notes“, „Microsoft Exchange“, SAP ir pan. Toks sprendimas yra paprastas, tačiau patikimas, nes vieną, kad ir sudėtingą slaptažodį įsiminti nėra sunku.
Atskira problema yra vaikai, be priežiūros sėdintys prie namų kompiuterio. Internete niekas nėra apsaugotas nuo žalingos informacijos, bendravimo su įtartinais asmenimis. Nepaisant to, net 40 proc. tėvų, turinčiųjų nepilnamečių vaikų atsakė, kad neseka, ką su namų kompiuteriu veikia jų atžalos. Apie 15 proc. sakėsi tik retsykiais pasižiūrintys, kokios svetainės buvo lankytos, kokie dokumentai tvarkyti. Ir tik 6 proc. atsakė, kad turi specialias programas, registruojančias visus veiksmus namų kompiuteriu.
„Tokiu tikslu galėtų būti naudojama ir kita IBM Tivoli šeimos programa – „IBM Tivoli Monitoring“. Ši programinė įranga turi funkciją, leidžiančią tikrinti sisteminiuose įrašuose likusias nuorodas su aplankytų puslapių pavadinimais ir informuoti tėvus apie galimai žalingus vaikų pomėgius“, – sakė T. Cibas.

Pasak jo, nereikia pamiršti, kad slaptažodžiais galima saugoti kompiuterius ne tik nuo svetimų žmonių, bet ir nuo nepilnamečių vaikų.

Šaltinis: lrt.lt

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.