Svetainės medis|    
  Pagrindinis   Vaikams ir jaunimui Tėvams  
Pranešk
Vaikų linija 116 111

Naujienos ir naujienlaiškiai

/2005-12-12/

Šalies visuomenei rūpi informacijos saugumas internete.

Šalies visuomenei rūpi informacijos saugumas internete. Vos prieš tris mėnesius prasidėjusios programos „Saugesnis internetas“ tinklalapyje www.draugiskasinternetas.lt apie pastebėtą žalingą interneto turinį lankytojai iki gruodžio 1 dienos pranešė daugiau kaip 100 kartų, iš viso svetainėje apsilankė daugiau kaip 9,7 tūkst. žmonių. „Saugesnio interneto“ programą Lietuvoje įgyvendina telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru.

„Internetas šiandien tampa vis svarbesne priemone siekti žinių ir kasdien tobulėti. Vis dėlto ir čia pasitaiko informacijos, kuriai užkirsti kelią – visų mūsų pareiga. Džiaugiamės, kad „Bitės“ ir partnerių pradėta „Saugesnio interneto“ programa sulaukia visuomenės dėmesio“, – sakė „Bitės grupės“ klientų aptarnavimo direktorė Virginija Žiūkienė.

Iki gruodžio pradžios „Saugesnio interneto“ tinklalapiui šalies gyventojai atsiuntė per 100 pranešimų apie pastebėtą nelegalų interneto turinį. Patikrinus pranešimus, daugiau kaip du trečdaliai pripažinti nepagrįstais. Kiti pranešimai perduoti atitinkamoms tarnyboms: policijai, Žurnalistų etikos inspektorių tarnybai (ŽEIT) ir kitų šalių „karštosioms linijoms“. Pranešimai buvo vertinami atsižvelgiant į Lietuvos įstatymus, kurie numato, kad nelegali yra pornografinė, pedofilinė, rasinę ir tautinę nesantaiką kurstanti informacija.

Daugiausia nelegalaus interneto turinio lankytojai pastebėjo interneto svetainėse – tokie pranešimai sudaro daugiau kaip 90 proc. Likę pranešimai gauti apie forumuose pastebėtą žalingą interneto turinį.

Pasak V. Žiūkienės, „Saugesnio interneto“ programa Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius, todėl ateityje tikimasi dar didesnio visuomenės aktyvumo. Pavyzdžiui, Švedijoje ar Danijoje, kur panašios programos veikia jau ne vienerius metus, per mėnesį apie žalingą interneto turinį gyventojai vidutiniškai atsiunčia apie 500 pranešimų, Islandijoje – apie 80.

„Saugesnio interneto“ programa Lietuvoje įgyvendinama keliomis kryptimis. Pirmajame Lietuvoje švietėjiškame portale www.draugiskasinternetas.lt gyventojai gali bet kada pranešti apie žalingą interneto turinį, rasti praktinių saugaus naršymo internete patarimų. Čia mokoma išmokti atskirti nelegalų bei ribojamą interneto turinį, pateikiamos nuorodos, kur galima atsisiųsti nemokamų interneto turinio filtravimo bei kovai su elektroninio pašto šiukšlėmis skirtų programų.

Įgyvendinami „Saugesnio interneto“ programą, Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai taip pat pradėjo seminarus mokyklose saugesnio naršymo internete tema.

Lietuva – pirmoji Baltijos šalis, kurioje pradėta įgyvendinti „Saugesnio interneto“ programa. Kartu su partneriais „Bitė“ 2005 – 2007 metais Lietuvoje planuoja ir daugiau šios programos veiksmų: informacines kampanijas, įvairius renginius mokyklose, „Saugesnio interneto“ dienos minėjimą, kitų renginių iniciatyvas. „Saugesnio interneto“ programa įgyvendinama laimėjus Europos Komisijos skelbtą konkursą.

« Atgal

Užsuk sužinoti tai, ką seniai turėjai žinoti, bet niekas nesakė. Atrask, pažink, būk tikras.